mozilla.org.il
דף ראשי
The Mozilla
Foundation
English
הצטרפות
פורום
חדשות מוזילה
כתיבה לפי התקן
Firefox
Thunderbird
תנאי הרשיון
תמיכה טכנית
שו"ת
וויקי
קישורים
הוראות למתרגמים
דווח על באג
יצירת קשר
חיפוש

SourceForge Logo

valid html 4.0

הערות הפצה - Firefox 0.8 בעברית

Firefox הוא דפדפן מהיר ובעל תכונות רבות, שעושות את הגלישה יותר יעילה מבעבר. מידע נוסף על הדפדפן זמין באתר.

Firefox 0.8 הינו הדגמה טכנולוגית. למרות שהתוכנה תעבוד מספיק טוב כדי להוות את הדפדפן העיקרי שלך במרבית המיקרים, אין כרגע ביכולתנו להבטיח את הביצועים ואת היציבות של המוצר. המוצר הינו במצב של טרום-שיחרור, ומומלץ לא לסמוך עליו למשימות קריטיות. נא לעקוב אחר הרשיון למידע נוסף.

הערות הפצה אלו מכסות את הדברים החדשים, ההורדה והוראות ההתקנה ובעיות ידועות עבור גירסה 0.8 של Firefox. נא לקרוא את דף זה, ואת הוראות לדיווח על באגים לפני שמדווחים על באגים במערכת Bugzilla.

נשמח לשמוע את תגובותיך על Firefox. באפשרותך להצטרף אלינו בפורום של Firefox, המאוחסן באתר זה.

מה חדש?

להלן השיפורים בגירסה הנוכחית של Firefox:

 • תוכנת התקנה ל-Windows

  Firefox מגיע כעת עם תוכנת התקנה ל-Windows. בנוסף על הפיכת תהליך ההתקנה לחלק יותר, תוכנת ההתקנה גם פותרת מספר בעיות כלליות עם תוספים.

 • מנהל ההורדות

  מנהל ההורדות החדש משאיר את רשימת ההורדות שלך מאורגנת, בלי להפריע בדרכך. בחר כלים > הורדות או Ctrl + E כדי להציגו או לשנות את תכונותיו.

 • תיבת הוספת סימניה מחודשת

  תיבת הדו-שיח להוספת סימניה חדשה שונתה ושופרה, וכעת מאפשרת יצירת תיקיות סימניות חדשות.

 • עבודה במצב לא מקוון

  כעת ניתן לראות דפים בהם ביקרת בעבר גם מבלי להיות מחוברים לרשת.

 • טיפול משופר בסוגי קבצים

  קבצים בינאריים (לדוגמה, קבצי ‎.wma ו-‎.rar) שנשלחים מהשרת בצורה בלתי תיקנית של text/plain לא יוצגו יותר כאוסף זבל בחלון הדפדפן, ויטופלו בצורה נאותה.

 • ממשק חדש להוספת רכיבים

  תיבת הדו-שיח שמופיעה כאשר מתקינים ערכות נושא ותוספים עוצבה מחדש, וכעת היא נוחה יותר לשימוש.

 • ערכת נושא ברירת-מחדל חדשה עבור MacOS X

  ערכת הנושא Pinestripe מתמזגת טוב יותר עם MacOS X מאשר ערכת הנושא Qute, שנמצאת בשימוש בחלונות ולינוקס.

 • שיפורים ותיקוני באגים רבים

  האפשרות לביטול פעולת המילוי האוטומטי של טפסים כעת אפשרית, שורת הכתובת כעת זוכרת את הכתובת של טקסט שנערך גם בעת החלפת כרטיסיות, בנוסף לבאגים רבים אחרים שתוקנו.

דרישות חומרה

לפני התקנה, כדאי לוודא כי המחשב שלך עומד בדרישות החומרה להתקנת המוצר.

הורדת Firefox

אנו מספקים גרסאות עבריות של Firefox עבור Windows ולינוקס.

Windows: תוכנת התקנה

לינוקס: GTK

mozilla.org מספקת גירסאות של הדפדפן Firefox עבור Windows, לינוקס, ו-MacOS X. גירסאות אלו כוללות תמיכה מלאה בכל השפות, אבל עם ממשק באנגלית.

Windows: תוכנת התקנה

לינוקס: GTK או GTK+XFT (ללא תוכנת התקנה)

MacOS X: תמונת דיסק דחוסה

התקנת Firefox

לאחר הורדת תוכנת ההתקנה של Firefox או קובץ ארכיון דחוס, עקוב אחר הוראות אלו לצורך ההתקנה:

ראשית, אם במחשבך קיימות גירסאות ישנות של Firebird או Phoenix, היכנס ללוח ההרחבות בתפריט כלים-אפשרויות, ונטרל את כל התוספים. אם אין באפשרותך לעשות כך, חובה עליך ליצור פרופיל חדש לפני שידרוג ל-Firefox 0.8. אם לא תעשה כן, הדפדפן עשוי שלא לעבוד כראוי, וייתכן ותקבל שגיאות דוגמת "Cannot create XBL Binding for Browser" או "Cannot create Browser Instance". לאחר ההתקנה הינך נדרש לאתר גירסאות חדשות של התוספים שברשותך, שמתוארות במפורש ככאלו שמתאימות לשימוש ב-Firefox 0.8.

Windows

בצע לחיצה כפולה על הקובץ FirefoxSetup-0.8.exe להפעלת תוכנת ההתקנה.

הערה: אם תבחר לבצע התקנה מותאמת אישית, ותבחר לבצע את ההתקנה לתוך תיקיה בה קיימים קבצים אחרים, באם תבחר באפשרות התקנה נקיה, קבצים אלו יוסרו לחלוטין על-ידי תוכנית ההתקנה. מומלץ להתקין את הדפדפן בתיקיית בריירת המחדל, או ליצור תיקיה חדשה.

MacOS X

בצע לחיצה כפולה על תמונת הדיסק הדחוס של Firefox לעיגון (mount). ייתכן והדפדפן שברשותך פרס את הקובץ וביצע את העיגון בצורה אוטומטית עבורך. בצע לחיצה כפולה על הדיסק של Firefox 0.8, וגרור את התוכנה אל הכונן הקשיח שלך. גרור את הצלמית אל המעגן, אם ברצונך שהיא תופיע בו.

פלטפורמות אחרות

פרוס את הקובץ הדחוס, והפעל את firefox.

הסרה של Firefox

Windows

מתפריט ההתחל, בחר בלוח הבקרה. כאשר לוח הבקרה מופיע, בצע הקלקה כפולה על הוספה/הסרה של תוכניות. מצא את "Mozilla Firefox 0.8" ברשימה ולחץ הסרה להסרה.

MacOS X

גרור את התוכנה Firefox אל פח האשפה

אחר

הסר את התיקיה Firefox.

הוראות אלו משאירות את הפרופיל שלך במקומו למקרה ותתקין את Firefox שוב בעתיד. אם ברצונך להסיר את תיקית הפרופיל, עקוב אחר ההוראות הבאות:

Windows

אתר את תיקיית נתוני התוכנה שלך. בדרך-כלל התיקיה היא תחת Documents and Settings\<שם משתמש>\Application Data. ייתכן ותדרש לאפשר צפייה בקבצים נסתרים בתוכנת הסייר, מאחר ותיקיית ה-Application Data הינה תיקיה נסתרת. אם שם המשתמש שלך הוא "Joe", ותיקיית ה-Documents and Settings היא בכונן C:\‎, אזי הפרופיל שלך ישב כאן: C:\Documents and Settings\Joe\Application Data\Phoenix. מחק את התיקייה Phoenix למחיקת כל נתוני הפרופיל של הדפדפן אצלך.

MacOS X

פתח את התיקייה Library בתוך תיקיית הבית שלך, ומחק משם את התיקייה Phoenix.

אחר

הסר את ‎~/.phoenix.

בעיות ידועות

רשימה זו מכסה חלק מהבעיות הידועות עם Firefox 0.8. נא לקרוא לפני שמדווחים על באגים חדשים, וצפה לשינויים פה תדיר (אנחנו נשנה זאת אם וכאשר באגים חדשים ימצאו בגירסה זו).

 • Firefox עושה שימוש בחלקים גדולים מהקוד שבשימוש של חבילת התוכנות Mozilla. רבות מן הבעיות שתחוש בשימוש בדפדפן Firefox הן למעשה בעיות בקוד של מוזילה. אם אתה חש בבעיה בתכנים של עמוד מסויים או בקישוריות, כנראה זו בעיה של מוזילה וצריכה להיות מדווחת למוצר הדפדפן ב-Bugzilla, לא למוצר Firefox.
 • תפריטים ותיקיות בסרגל הסימניות לא תמיד מתכווצים כראוי למשתמשי Firefox תחת סביבת חלונות.
 • תיבת הסימון "השתמש בערכת נושא זו" בהתקנת ערכות נושא לא תמיד מתפקדת כראוי וייתכן כי תצטרך להחליף ערכה באמצעות בחירה בתפריט כלים > אפשרויות ואז ללחוץ על "ערכות נושא". כמו-כן, ייתכן וחלק מערכות הנושא לא תתחלפנה ללא הפעלה מחודשת של הדפדפן.

הבעיות הבאות הן יחודיות לגרסה העברית.

 • אם אתה משתמש בגודל אות גדול מהרגיל (למשל, 120DPI ב-Windows), כפתורים ורכיבים אחרים עשויים לצאת מהחלון המכיל אותם, ויתכנו שיבושי תצוגה אחרים.
 • על SuSe Linux יתכן שהאות הראשונה של שורות טקסט של המימשק (לא של אתרים) לא תיראה עד שסמן העכבר יועבר מעליה.
 • כרגע אין לנו ערכת נושא עבור MacOS X. ערכת הנושא ברירת המחדל שבשימוש גרסת המק עשויה להיראות מעט משובשת כאשר משתמשים בחבילת השפה העברית.
 • בלינוקס יתכן שבעת יצירת פרופיל חדש, במסך האחרון לא כל הטקסט יכנס לחלון. פתרון: הגדל את החלון על ידי גרירת הקצה שלו.
 • סרגל הכלים האישי מיושר לשמאל, עקב באג הגורם לכל הסימניות לצאת מחוץ לסרגל, כאילו הוא מלא. במצב הנוכחי, אם סרגל הכלים מלא, סימניות חדשות שנוספות עלולות שלא להיות מוצגות, או מוצגות באופן חלקי בלבד.
Copyright © 1998-2004 The Mozilla Organization
and Hebrew localization team.
עודכן לאחרונה: 17/04/08