פיירפוקס – מעתה גם בחבילת MSI

מנהלי רשתות מבוססות Active Directory מכירים את הנוהל – לוקחים חבילת MSI (ראשי תיבות של Microsoft Installer), מכניסים אותה לתוך כלי ה־Software Installation של Active Directory, והתוכנה תותקן אוטומטית לכל המחשבים באירגון.

כיום, אין לשום מוצר מבית Mozilla חבילת MSI לחלונות, ממש כפי שאין חבילות RPM/DEB עבור לינוקס. יש אמנם חבילות לא רשמיות, שנוצרו על־ידי גורם זה או אחר, אבל Mozilla עצמם מוציאים את התוכנות רק בשתי צורות – תוכנת התקנה, וחבילה דחוסה (zip או tar.gz) – יוצאת מן הכלל סביבת מקינטוש, לה יש צורת התקנה שונה.

נסיון קודם להוציא חבילת MSI עבור מוזילה נכשל, והבאג סומן בתור wontfix מאחר ואיפשור MSI יצר בעיות חדשות. כעת, עם כוחות משופרים, הצליחו להכניס גם גירסת MSI ל־Trunk, והבניות הליליות של Firefox כבר כוללות חבילת MSI, בנוסף לתוכנת ההתקנה וגירסה דחוסה ב־ZIP.

למשתמש הממוצע גירסת ה־MSI לא תשנה הרבה, אבל למשתמש הביתי המתקדם כמו גם לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים גירסת MSI תאפשר להטמיע את Firefox על כל התחנות ברשת, בדיוק כפי שמנהל הרשת יקבע מראש בהגדרות ההפצה. התרומה שתוספת זו תתן לפיירפוקס ולמוזילה בכלל הינה רבה, בזכות העובדה שהיא תאפשר להתקין את המוצר אוטומטית על כל תחנות הקצת באירגון, גם במקרים בהם המשתמשים עצמם אינם מכירים את המוצר או שאינם חשים צורך ממשי בו. וברגע שבמקום העבודה המשתמשים ילמדו להעריך את המוצר, סביר להניח כי הם יתקינו אותו גם על מחשבם הפרטי בבית.

כרגע עדיין לא מתאפשרת התקנה עצמאית ללא התערבות המשתמש, אבל בהמשך תיפתר גם הבעיה הזו, וניתן יהיה לעשות התקנה שקטה. מי יודע, אולי יום אחד נראה גם חבילת RPM עבור לינוקס…

אגב, כבר נפתח באג מקביל עבור Thunderbird…

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.