מסכי ההגדרות של פיירפוקס מקבלים מתיחת פנים

בן גודגר מפרסם בבלוג שלו תמונות מסך חדשות ממסכי ההגדרות שיגיעו לדפדפן בעתיד, ויכנסו ככל הנראה לגירסה 1.1 שתצא במרץ. השיפורים ברובם הם קוסמטיים ופונקציונליים, וקשורים לשמישות של מסכי ההגדרות, שנחשבים כרגע די קשים לניווט (שלא נדבר על אלו של Mozilla Suite, שלא השתנו מזה עידן ועידנים).

המבנה הבסיסי של חמשת הלשוניות נשמר, אך ישנם מספר שינויים:

  1. צלמיות הלשוניות נמצאות כעת בראש החלון במקום בצד.
  2. הלשוניות "מתקדם" ו־"פרטיות" שופרו. האפשרות "מחק הכל" הוזזה, וקיבלה מקום משלה בתפריט כלים (Tools), ונקראת מעתה "חיטוי" (Sanitize – ייתכן שבתרגום לעברית יוחלט לקרוא לזה בשם אחר). ניתן לשלוט באפשרות זו דרך לשונית הפרטיות. אפשר למחוק חלק או כל ההגדרות הפרטיות בעת סגירת הדפדפן.
  3. מסך ניהול העוגיות (Cookies), שלא השתנה בהרבה ממוזילה, כרגע נקי יותר, עם העוגיות ממוינות בעץ לפי שם הדומיין. יש גם אפשרות לחיפוש מהיר, כמו אפשרות החיפוש המהיר של Thunderbird או לפונקציית החיפוש שקיימת ב־about:config.
  4. תוספים והורדות נכנסו לתוך תיבות דיאלוג בתוך הלשונית "הורדות" (Downloads). ניתן כעת לבחור אם אנחנו רוצים לפתוח קבצים על־ידי תוכנת ברירת המחדל, תוכנה אחרת, תוסף, או לשמור אותה לדיסק. בדומה לעוגיות, גם לשונית ההורדות זכתה לאפשרויות חיפוש.
  5. הגדרות השפה הועברו מהלשונית "כללי" (General) ללשונית "מתקדם" (Advanced), שכוללת כעת 4 לשוניות משנה. אפשרויות האבטחה והתעודות, במיוחד, הפכו למסודרות יותר.

תמונות המסך
Ben Goodger – עידכונים על Prefwindow V
Neil Turner מפרסם בבלוג שלו מידע נוסף בנושא

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.