שוחרר: נטסקייפ 8

‎חברת אמריקה און־ליין שיחררה את גירסה 8 לדפדפן נטסקייפ. שיחרור זה מהווה עידכון לדפדפן, שיגרסה 7 שלו שוחררה לפני כ־3 שנים. גירסה זו מתבססת על מוזילה פיירפוקס, ויכולה לעשות שימוש במנוע התצוגה Gecko (של Firefox) או באינטרנט אקספלורר. גירסה זו כוללת אפשרויות חדשות, כגון Site Controls (הגדרות אבטחה נפרדות לכל אתר ואתר), MultiBar (סרגל סימניות אישי משודרג שכולל עד 10 ס‎רגלים שונים עם אפשרות החלפה בניהם), Live Content (גישה למידע אישי שרלוונטי אליך), שיפורים בתכונת מילוי הטפסים וכל זה בנוסף לתכונות הרגילות של פיירפוקס. בניגוד לגירסאות קודמות, גירסה זו כוללת דפדפן בלבד, ללא תוכנות נלוות (תוכנת דוא"ל וקבוצות דיון, ותוכנת עריכת אתרים) למעט תוכנת מסרים מיידיים מבוססת ICQ/AIM המשולבת בדפדפן. מאחר ו־AOL פיטרה את כל עובדי חברת Netscape בשנת 2003, גירסה זו נעשתה עבור AOL על־ידי חברה חיצונית שאיננה מורכבת מאנשי Netscape.

נטסקייפ 8 עם ערכת הנושא Fusion

בגירסה זו הושם דגש על אבטחה. אתרים "בטוחים" נפתחים במנוע של אינטרנט אקספלורר, בעוד אתרים אחרים נפתחים במנוע של פיירפוקס. למשתמש ישנה האפשרות לקבוע איזה תכונות יופעלו עבור כל אתר (JavaScript,‏ ActiveX, שימוש בעוגיות וכו') ובאיזה מנוע תצוגה יעשה שימוש. באופן ברירת מחדל, אתרים "בטוחים" (כאלו שנבחרו ככאלה על־ידי נטסקייפ וחברות אחרות) יפתחו במנוע התצוגה של אינטרנט אקספלורר במצב הקרוי "תאימות מקסימלית", בעוד אתרים שידועים כלא בטוחים לשימוש יפתחו במצב הנקרא "אבטחה מקסימלית" תוך שימוש במנוע התצוגה של Firefox עם תכונות כגון JavaScript ועוגיות לא פעילות והצגת הודעות בולטות המתריאות על הסכנה שבאתר.

גירסה 8 של נטסקייפ זמינה לפלטפורמת Microsoft Windows בלבד; אין גירסאות למקינטוש וללינוקס בתיכנון. תוכנת ההתקנה מאפשרת להתקין תוכנות נוספות כגון תוכנה להצגת מזג האוויר על שולחן העבודה ואת RealArcade, אך ניתן למנוע ממנה לעשות זאת במהלך ההתקנה.

שעות ספורות לאחר הפרסום שוחררה גירסה נוספת, 8.0.1, מבוססת פיירפוקס 1.0.4, שמונעת מהדפדפן להנות מפירצת אבטחה שהתגלתה בגירסה 1.0.3 עליה מבוססת גירסה 8 של נטסקייפ. דבר זה מעמיד את מנוע תצוגת האתרים מבוסס פיירפוקס כאמין ועדכני, בעוד זה של אקספלורר נשאר פרוץ לבעיות האבטחה שמייקרוסופט מבוששת להוציא פתרונות עבורם. למעשה, עצם השימוש של הדפדפן במנוע של אינטרנט אקספלורר בנוסף לזה של פיירפוקס גורם לו להיות פרוץ לבעיות אבטחה שאינן קיימות בפיירפוקס.

הורדת הדפדפן
סיור מודרך בתוכנה (פלאש)

מקור: MozillaZine

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.