נמצא פתרון חלקי לגישה ל-Hotmail מ-Thunderbird

בלוגזילה מדווח שפותחה הרחבה המאפשרת להוריד דואר מחשבונות מבוססי web, כמו hotmail, ‏Yahoo! Mail ואחרים. ההרחבה היא למעשה פלטפורמה המאפשרת לבנות בעזרתה הרחבות לכל חשבון. מפתחי ההרחבה בנו הרחבות כאלה עבור Hotmail,‎ Yahoo! ו-Lycos.

בשלב זה ההרחבה לא מאפשרת לשלוח דואר, ויש להגדיר את שרת הדואר היוצא (SMTP) של ספק האינטרנט כדי לשלוח דואר, וההרחבה תשנה את שדה ה-From כך שיראה כאילו ההודעה נשלחה מחשבון ה-web. עם זאת, ספקי אינטרנט מסויימים (אני יודע לפחות על נטויז'ן) לא יקבלו הודעות למשלוח אם שדה ה-From לא יהיה מהספק.

7 תגובות בנושא “נמצא פתרון חלקי לגישה ל-Hotmail מ-Thunderbird

 1. בשביל לא להיות תלויים בשרת ה־smtp של הספק טוב תמיד שיש שרת שליחת דואר עצמאי משלנו. עבור לינוקס יש את sendmail ודומיו, ועבור ווינדוס אין כזה פנימי של מערכת ההפעלה. בתחום הזה מוזילה לוקה בחסר, ואין עדיין שום אינטגרציה מול sendmail ודומיו, ואין עדיין שום הרחבה שמממשת שליחת דואר אלקטרוני ישירות לשרת ה־smtp של מקבל ההודעה.

  שליחה של הודעות ישירות לשרת עליו יושבת התיבה של מקבל ההודעה פותחת פתח לזיוף הודעות דוא"ל, אבל גם ככה כיום שולחי דואר הזבל יודעים לנצל פירצה זו, ואין אפשרות לתקנה מאחר ומעולם לא הייתה חובה להשתמש ב־smtp בשביל *לשלוח* את ההודעה.

 2. לא להבין בכלל מה אתה רוצה. ההודעה צריכה להגיע אל שרת ה-pop של הנמען, ולשם כך מה זה משנה מאיזה שרת אתה לשלוח, השרת של הספק שלך או שרת של ספק אחר?

  לאיזה סוג של אינטגרציה בין מוזילה ל-sendamail אתה להתכוון?

  (זה כתוב מוזר, כי התרגום פה של wordpress קצת מוזר)

 3. בעבר הרחוק, smtp שימש *רק* למעבר דואר בין שני מחשבים, כאשר את ניהול המשלוח והטיפול בתקלות היו עושים בצד השולח (זו אגב הסיבה האמיתית שעד היום יש לך תיקיית outbox בתוכנת הדואר; פעם היא הייתה שימושית יותר). בעוד בווינדוס אין לך שום תוכנה לטיפול בדואר היוצא, בלינוקס תוכנה כזו פעילה כברירת מחדל, ומטפלת בכל הדואר היוצא (והנכנס, גם אם אין לך שרת pop/imap על המערכת).

  למרות שכיום רוב האנשים משתמשים בשרתי תיבות מרוחקים, לשליחת ההודעות מהעמדה שלך יש עדיין מספר יתרונות, כאשר בראש ובראשונה האפשרות לדעת את הסטטוס הנוכחי של המשלוח. אם התיבה של מקבל ההודעה לא יכולה לקלוט את ההודעה, אין טעם לשלוח אותה לספק, רק בשביל לקבל שעה לאחר־מכן הודעה שמודיעה כי הוא לא הצליח להעביר את ההודעה.

  מה מוזר לך עם התירגום של וורדפרס? אצלי ההודעה נשלחת בצורה הרצויה.

 4. מה שמוזר זה שכותרת התיבה לתגובה היא "לכתוב תגובה", מתחתיו "להיכנס בשם אחר" ולמטה כפתור "להגיב". במקום שם הפועל, צריך להיות לשון ציווי.

  בכל אופן, יש ספקי אינטרנט שחוסמים את הפורטים של הדואר (25 ו-110) כדי למנוע הפצת דואר זבל על ידי לקוחותיהם.

 5. אף־אחד לא חוסם פורטים בתקשורת יוצאת סתם. הם יכולים לחסום את האפשרות של אחרים להשתמש בפורטים שלי, אבל לא יחסמו אותי. אם אני ארצה לשלוח דוא"ז אני אשלח אותו בקלות מאצלי, כאשר רק בתקשורת בין השרת שלי לבין השרת המרוחק יעשה שימוש בפורט 25 (SMTP); הקשר ביני לבין תוכנת שליחת הדואר לא צריך להיות בכלל מבוסס TCP/IP.

  חסימה לפורט 110 (POP3) אפילו פחות פרקטית, מאחר והדבר היחידי שהם יכולים לחסום זה אותי לתיבות מרוחקות, או אחרים לתיבות אצלי, אבל כאמור, תיבות דואר לא חייבות להיות POP3/IMAP, כי במערכות יוניקס מאז ומתמיד לכל משתמש הייתה תיבה אישית.

 6. נכון. כששרת ה-smpt המקומי שלך ינסה לשלוח את הדואר, הוא ינסה להתחבר לפורט 25 על שרת היעד, ויחסם על ידי הספק שלך.

  לצחי

 7. לא ראיתי עדיין מישהו שחוסם תקשורת יוצאת על הפורט הזה. זה בעיה לחסום את זה באופן גורף, כי לא מעט אנשים עושים שימוש בתוכנות כאלו במקום שרת ה־smtp של השרת. לך זה אמנם נראה ברור, אבל לך תסביר את זה לאנשים שרגילים לשלוח דוא"ל ישירות מהברזלים שלהם.

  שים לב: אני מדבר על השרת המקבל, לא על איזה relay בדרך.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.