הוכרז פרוייקט SeaMonkey, הממשיך את Mozilla Suite

בעקבות הפסקת פיתוח פרוייקט חבילת היישומים Mozilla Application Suite על ידי קרן מוזילה, והמעבר להתמקדות בפרוייקטי הדגל, Firefox ו-Thunderbird, הוחלט להעביר את המשך הפיתוח אל הקהילה. קבוצת מפתחים שהמשך חיי ה-Suite היה חשוב להם לקחו על עצמם את המשימה, והיום הכריזו על הגרסה החדשה, שתיקרא SeaMonkey. צפוי שגרסה זו תהיה דומה מאוד ל-Suite בשלבים הראשונים, ובהמשך הפיתוח צפוייה להחזיר אל ה-Suite תכונות שהוספו אל Firefox ולא אליה, כמו למשל מנהל ההרחבות וספריית הפקדים החדשה בה משתמש Fireofox. קבוצת הפיתוח אומרת שגרסה ראשונה צפוייה בתוך מספר שבועות, והיא תוכל להיות נתיב שידרוג ישיר למשתמשי Mozilla Suite או Netscape 7.

8 תגובות בנושא “הוכרז פרוייקט SeaMonkey, הממשיך את Mozilla Suite

 1. למה שהשדרוג הישיר של נטסקייפ 7 יהיה קוף־ים ולא נטסקייפ 8 או פיירפוקס? לדעתי מתפספס פה משהו. mozilla.org רצו לאחד את הפיתוח של Mozilla Suite לתוך Firefox/Thunderbird, ומה שעושה פרוייקט כזה הוא לפגוע במאמצים אלו. (ואף אחד לא אמר שאסור להם…)

  במקום להמשיך לתחזק את החבילה, למה שלא ימשיכו בביצוע האינטגרציה בין התוכנות השונות? גקו זו סביבת ריצה מצויינת, ופיירפוקס לעדעתי קצת יותר נוח מ־Mozilla Suite.

 2. mozilla.org נטשה מזמן את התוכנית לבנות חבילה שתורכב מ-firefox+thunerbird, אם לזה אתה מתכוון. גם היום אפשר לשדרג מנטסקייפ 7 אל פיירפוקס או אל נטסקייפ 8 (אני מנחש). אבל מי שרוצה חבילת יישומים אחת, יכול לשדרג אל seamonkey.

  קרן מוזילה לא מתחזקת את החבילה יותר (מעבר לעדכוני אבטחה). seamonkey הוא פרוייקט עצמאי, שרק משתמש בתשתיות של קרן מוזילה לפיתוחו, אך לא לוקח זמן של המפתחים של הקרן. מבחינה זו, אפשר לומר שהוא fork, כמקובל בעולם הקוד הפתוח.

 3. זה שכולם ירוצו על אותו עותק של גקו זה משהו אחר, וכמו שאמרתי, seamonkey לא יפריע לזה, כמו שהוא לא יפריע לכל פיתוח אחר של הקרן.

 4. אני לא רואה שום יתרון בלהכריח אותך להשתמש בתוכנת דואר מסויימת, רק כי אתה משתמש בדפדפן שמגיע איתה. מה יעשה מי שרוצה להשתמש באינטרנט אקספלורר אבל בתוכנת הדואר של SeaMonkey? זה היתרון הגדול ביותר של מוצרים עצמאיים שמתקשרים בניהם – למשתמש יש חופש בחירה מלא, מה שקצת נרמס תחת SeaMonkey.

 5. למשתמש יש גם חופש בחירה להשתמש ב-mozilla suite, על כל מרכיביה, אם הוא רוצה. חוץ מזה שלא מכריחים אותך. אני משתמש בעיקר בדפדפן שלה, אבל לא ב-composer ובתוכנת הדואר רק לקבוצות דיון.

 6. פינגבאק: חדשות מוזילה » Blog Archive » חיים חדשים ל-Thunderbird

 7. פינגבאק: Mozilla 1.0 – עשר שנים מאוחר יותר | תומר כהן דוט קום

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.