הסרגל החדש של גוגל

זמן רב לאחר שיחרור סרגל החיפוש המפורסם של גוגל לאינטרנט אקספלורר שנחשב להצלחה ומותקן על מחשבים של רבים, ואחרי שסרגל גוגל אלטרנטיבי מבוסס קוד פתוח פותח, גוגל ממשיכים להיכנס לתחום של פיירפוקס, ומשחררים סרגל חיפוש משלהם.

סרגל החיפוש של Google עבור פיירפוקס מכיל את כל מה שמכיל הסרגל שלהם עבור אינטרנט אקספלורר למעט חוסם החלונות הקופצים והאפשרות איתור אתרים באמצעות הקלדת מילות מפתח בשורת הכתובת; את שתי תכונות אלו הדפדפן מספק בצורה טובה ללא צורך בהרחבות.

סרגל החיפוש של גוגל בפעולה

הסרגל הרישמי של גוגל לפיירפוקס קיים כיום ב־10 שפות (עדיין לא בעברית), ונתמך בחלונות, מקינטוש ולינוקס. הסרגל מתאים ל־Firefox בלבד.

במקביל, גוגל שיחררו שתי הרחבות נוספות לטובת משתמשי פיירפוקס – הרחבה לשליחת תוכן דף לטלפונים סולולריים באמצעות SMS (לטלפונים בארה"ב בלבד), והרחבה המוסיפה השלמה־אוטומטית לתיבת החיפוש של הדפדפן.

0 תגובות בנושא “הסרגל החדש של גוגל

 1. שתי ידיעות עוקבות שקשורות בצורה זו או אחרת לגוגל. מעניין…

  בכל מקרה, אם אתם משתמשים ב־Mozilla Suite, או שסתם חשקה נפשכם בסרגל גוגל שנכתב על־ידי הקהילה, ההרחבה googlebar תתאים לצרכיכם. הרחבה זו מתיימרת להעתיק את התכונות הסרגל לאקספלורר גם למוזילה ולפיירפוקס.
  googlebar בפעולה

  הרחבות נוספות המשלבות אלמנטים של גוגל בדפדפן (לדוגמה, צפייה ב־PageRank משורת הסטטוס, קבלת חיווי על כמות ההודעות הממתינות בחשבון ה־Gmail) זמינות ב־update.mozilla.org.

 2. בפורומים פה באתר נשאלה שאלה על טיבה של ההרחבה. את ההרחבה התקנתי לצורך כתיבת ידיעה זו, אבל לא באמת השתמשתי בהרחבה מעבר לסקרנות הראשונית. מתברר כי מצאתי בהרחבה בעיות רבות שיכולות לפגוע בשמישות הכללית שלה.

  והנה חוות הדעת שלי לגבי ההרחבה כפי שהיא התפרסמה בפורום:

  כן. לדעתי אין בו שום דבר שימושי.

  א. "סרגל גוגל" מוקטן כבר קיים בדפדפן כברירת מחדל.
  ב. תכונות חשובות בגירסת אינטרנט אקספלורר של הסרגל אינן קיימות בגירסת הפיירפוקס. אין צורך בתכונות אלו תחת פיירפוקס, אבל זה גם מוריד במקצת את הצורך בסרגל. (מדובר בעיקר על חוסם הפרסומות)
  ג. הסרגל תופס מקום במסך. ניתן כמובן להסתיר אותו, אבל אז אין שום הצדקה להתקנה שלו.
  ד. לא ניתן לשנות את צורת הסרגל. אפשר להוסיף ולהסיר כפתורים, אבל לא יותר מזה. שלא נדבר על זה שלא ניתן כלל להזיז אותו למקומות אחרים, כמו למשל סמוך לשורת התפריטים.
  ה. יש בעיה עם ההרחבה שגורמת לעיתים לאיבוד פוקוס בתיבות textarea בעת החלפת שפה. נכון, זה נשמע מאד תמוהה שזה בכלל קורה, אבל זה קורה, וזה מאד מעצבן.

  מעניין אם גוגל ימשיכו לפתח את ההרחבה. לדעתי הם צריכים למזג אותה לתוך בסיס הקוד הפתוח של googlebar, כי אנחנו לא באמת צריכים שני סרגלים דומים לאותה מטרה. גוגל התחילו לתרום לקוד הפתוח בצורה ממש יפה ומכובדת, אני לא רואה שום סיבה למה שהם לא ישחררו את הסרגל עצמו בתור קוד פתוח. אם תשימו לב בדף ההרחבות שלהם, יש שם שתי הרחבות שמוגדרות בתור "קוד פתוח", בעוד הסרגל עצמו לא.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.