שוחררה גירסה 1.0 של SeaMonkey

חבילת התוכנות SeaMonkey, ממשיכת דרכה של Mozilla Suite שוחררה בגירסה 1.0. גירסה זו של התוכנה כוללת שיפורים שנכנסו לפיירפוקס ות'אנדרבירד ולא היו קיימים בעץ 1.7 של Mozilla Suite, ובניהם – אירגון מחדש של לשוניות הדפדפן באמצעות גרירה והשלכה, תיקיית דואר נכנס כללית עבור הודעות שהתקבלו מחשבונות שונים, תמיכה ב־SVG, ‎<canvas> וזיהוי ניסיונות הונאה בדוא"ל.

SeaMonkey - All-In-One Application Suite

לפני כשנה הוחלט להפסיק את הפיתוח של Mozilla Suite מעבר לגירסאות תחזוקה בסדרה של 1.7, על־מנת להתמקד יותר במוצרים האחרים, פיירפוקס ות'אנדרבירד. התוצאה לא איחרה לבוא – משתמשים ומפתחים רבים הביעו את מורת רוחם מההחלטה, עד כדי החלטה להמשיך בפיתוח של המוצר כפרוייקט נפרד, על־ידי הקהילה. בסופו של דבר mozilla.org הסכימו להקצות משאבים לפרוייקט החדש, ולאפשר את המשך הפיתוח תחת השם החדש־ישן SeaMonkey.

למרות ש־SeaMonkey כולל בתוכו שיפורים רבים שראינו לאחרונה במוצרים המקבילים, יש להם עדיין מספר יתרונות על־פני SeaMonkey, כגון מנהלי ההרחבות ומערכות העידכונים. למרות זאת, רבים רואים עדיין ב־MozillaSuite/SeaMonkey כמוצר טוב יותר מאשר שילוב של Firefox, Thunderbird, ותוכנות והרחבות נוספות לפי הצורך (Chatzilla, NVU וכו')

קישורים:
דף הפרוייקט ב־mozilla.org
הערות השיחרור

תגובה אחת בנושא “שוחררה גירסה 1.0 של SeaMonkey

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.