שוחרר קובץ התקנה של SeaMonkey 1.0

קובץ התקנה מתורגם של SeaMonkey 1.0 שוחרר ביום ראשון. עוד לא היתה הכרזה רשמית, משום ששני רכיבים חדשים בתוכנה משום מה לא מקבלים את התרגום. אני אנסה לטפל בבעיה ולשחרר עדכון בהקדם האפשרי. שני הרכיבים החדשים הם "פרופיל נודד", המאפשר לשמור את העדפות המשתמש בשרת מרכזי, ולגשת אליהן מכל מחשב ברשת. תכונה זו שימושית במיוחד באירגונים. התכונה השניה היא תכונה המוכרת גם למשתמשי פיירפוקס, והיא האפשרות לדווח בצורה נוחה על אתר שאינו פועל בצורה טובה, בכדי שנוכל לבדוק אם מקור הבעיה באתר ולסייע לו לפתור אותה, או שאולי הבעיה בדפדפן.

הגרסה האחרונה של SeaMonkey ששוחררה (באנגלית) היא 1.0.2, והיא כוללת מספר תיקוני אבטחה ותיקוני באגים. עד שאפתור את בעיית התרגום, לא אשחרר קובץ התקנה מתורגם שלה, אך ניתן להתקין אותה ולהתקין עליה את חבילת השפה וערכות הנושא ששוחררו מוקדם יותר החודש.

SeaMonkey היא חבילת תוכנה הזהה במתכונתה ל-Mozilla Suite, שפיתוחה ותיחזוקה הופסקו. היא כוללת דפדפן המסתמך על מנוע התצוגה Gecko 1.8, תוכנת דואר וקבוצות דיון, עורך HTML בסיסי, ותוכנת IRC בשם ChatZilla. בניגוד ל-Mozilla Suite, היא אינה מפותחת ישירות על ידי קרן מוזילה, אלא על ידי קהילת מפתחים עצמאית המעוניינת בחבילת התוכנה ובתכונות המתקדמות שהיא מציעה לעומת פיירפוקס, ולכן גם SeaMonkey אינה נושאת את הקידומת Mozilla בשמה.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.