שוחרר Firefox 2

פתח תקוה (24/10/2006) – קרן Mozilla הכריזה היום על זמינותה של גרסה 2.0 של הדפדפן עטור הפרסים, Mozilla Firefox. תוך פחות משנתיים, עשרות מיליוני גולשים ברחבי העולם, ועשרות אלפים בישראל, גילו את הדרך הנוחה, הבטוחה והמהירה לגלוש באינטרנט.

הגרסה החדשה, ששוחררה 11 חודשים לאחר הגרסה הקודמת, מציעה תכונות חדשות ושיפורים של תכונות קיימות, המקלים את הגלישה ברשת:

 • ממשק משתמש נוח יותר לטיפול בלשוניות כאשר יש מספר רב של לשוניות פתוחות.
 • מנגנון לזיהוי הונאות ברשת, המזהה אתרים המתחזים לאתרים לגיטימיים. מנגנון זה פותח על ידי גוגל, ופועל בשיתוף פעולה איתם.
 • מערכת משופרת לרישום להזנות RSS, המאפשרת תצוגה מוקדמת של התוכן, ומאפשרת לבחור בין קריאת RSS בעזרת מנגנון הקריאה הפנימי, בעזרת תוכנה נפרדת, או בעזרת אחד האתרים: Bloglines,‏ My Yahoo! או Google Reader.
 • בדיקת איות בטפסים, כמו בפורומים או בדוא"ל מבוסס web, גם בעברית!
 • בעת חיפוש בגוגל, יאהו! ו-Answers.com בסרגל החיפוש המובנה, מתקבלות הצעות לחיפושים פופולאריים תוך כדי הקלדת מילת החיפוש.
 • חלון חדש לניהול מנועי החיפוש המובנים בדפדפן.

ועוד שיפורים רבים נוספים, ההופכים את הגלישה לנוחה ומהנה יותר.

Firefox מפותח על ידי קהילה עולמית של מתנדבים ומפתחים, הפועלים ביחד תחת קרן Mozilla, ארגון ללא מטרות רווח הפועל לשיפור חווית האינטרנט של כולם.

עקב עיכובים טכניים שנבעו מהחלפת המתרגם, הגרסה העברית של Firefox 2.0 לא תצא במקביל לגרסה האנגלית, אלא בעדכון התוכנה הראשון.

להורדת גרסה 2.0 באנגלית: http://www.mozilla.com/firefox

אתר קבוצת הלוקליזציה העברית: http://www.mozilla.org.il

9 תגובות בנושא “שוחרר Firefox 2

 1. למעשה מה שקרה זה שלא ידעתי שהגרסה הזו דורשת אריזה שונה של המילון. לכן כתבתי שיש מילון עברי, על בסיס המילון הקיים של TB. בפוסט הבא יש קישור למילון ארוז עבור פיירפוקס 2.0.

 2. שאלה:
  למה יצאה גרסאת עדכוני אבטחה בעברית 1.5.0.8, ולא סוימה כל המלאכה ופיירפוקס 2 היה מתורגם לעברית? זה מה שנקרא "פחות מחצי-עבודה"… וחבל.

 3. העדכון של גרסה 1.5.0.8 לא היה כרוך בעבודה כלשהי מצידנו, אז לא היה פה בזבוז משאבים. לא בוצעו שינויים שדרשו עדכון של התרגום בגרסה זו.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.