הפצת Firefox באירגון

מייקל קפלי, עובד יבמ ומפתח מוזילה, כתב שישה פוסטים על איך להפיץ ולתחזק את פיירפוקס בהתקנה על שולחנות עבודה באירגונים. הפוסטים מיועדים למנהלי מחלקות IT המעוניינים לתחזק גרסאות של הדפדפן מותאמות לצרכי האירגון, ולשלוט על עדכונו בצורה מרכזית.

המאמר הראשון דן בהורדת קוד המקור וקימפולו. דבר זה יכול להידרש במידה ובאירגון נהוגה תקופה מסויימת בשנה בה מעדכנים תוכנות, ועדכוני האבטחה בגרסה בה האירגון משתמש כבר אינם מופצים על ידי חברת מוזילה (למשל, כאשר יוצאת גרסה חדשה, והאירגון מחליט להמשיך להשתמש בגרסה הקודמת עד שהתאמת הגרסה החדשה תיבדק, אך תקופת העדכון של הגרסה הקודמת מסתיימת לפני שהאירגון מעדכן את התוכנה). כמובן שניתן לבצע את ההתאמות גם על גרסה מקומפלת, אם אין בעיה כזו.

המאמר השני דן בשימוש בקיט ההתאמה של הלקוח, המאפשר ליצור הרחבה המבצעת את השינויים הנדרשים בהגדרות ובעיצוב, מאפשרת להוסיף פריט בתפריט העזרה (למשל, קישור אל דף התמיכה באינטראנט האירגוני), להוסיף תוספים (plug-ins), מנועי חיפוש וסימניות, להוסיף שינויים ברג'יסטרי של Windows ולהוסיף אישורי אבטחה אירגוניים.

המאמר השלישי מסביר כיצד ליצור קובץ התקנה של Firefox להפצה באירגון, הכולל הרחבות נדרשות.

המאמר הרביעי מסביר כיצד ליצור קבצי עדכון, הכוללים עדכוני אבטחה המופצים על ידי מוזילה, או עדכונים שנוצרו בתוך האירגון, כדי להתגבר על בעיות הקיימות באירגון בלבד. המאמר החמישי דן בהקמת שרת עדכונים אליו יתחברו הלקוחות כדי למשוך אותם, במקום שרתי חברת מוזילה.

המאמר השישי עוסק בעוד מספר נושאים קטנים יותר, כמו אריזת הרחבות לתוך קובץ ההתקנה וקביעת מדיניות עדכונים. הוא לא שוכח להזכיר שיבמ תשמח לעזור לכל אירגון המעוניין להפיץ את Firefox על שולחנות העבודה האירגוניים.

לבסוף, הוא עונה על מספר שאלות שנשאלו בתגובה למאמרים, ומזכיר הרחבה שפיתח, שרק משנה את שם הדפדפן והסמלים שהוא מכיל.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.