400 מיליון הורדות לפיירפוקס

לפני מספר ימים Firefox חצה את רף ה־400 מליון הורדות. גם אם ננסה להישאר אופטימיים נוכח המספרים, לא נוכל להתעלם מהעובדה שלפיירפוקס יש דריסת רגל בתור דפדפן מיינסטרים. גם אם נתעלם מנתוני ההורדות, ההערכות מדברות על כך שלפחות רבע מהכמות הזו הם משתמשי פיירפוקס פעילים.

בעולם מדובר על מעל ל־15% מכלל הגולשים שמשתמשים קבוע בדפדפנים מבוססי Gecko, מה שמציב את גקו במקום השני והמכובד מבחינת היקף השימוש. בארץ המצב המצב קצת שונה מסיבות כאלה ואחרות, אך בהחלט ניתן לראות כי כמות המשתמשים של פיירפוקס גדלה מיום ליום. אנו רואים ירידה הדרגתית בכמות האתרים הבלתי נתמכים, וגם כתבות על פיירפוקס הופכות להיות נפוצות במחוזותינו (ידיעות אחרונות, נענע10, מעריב nrg – ואלו רק ידיעות מהשבוע האחרון!), וכך גם כמות המבקרים אצלנו באתר.

לכבוד השנה החדשה העלנו אתר חדש (תודה לכל האנשים שתרמו בהרמת הפרויקט!), שמוקדש לשיווק והגדלת נתח השוק של פיירפוקס בארץ. האתר חי ובועט ומכיל כרגע מספר דפים עם תכנים שיווקיים שניתן לקשר אליהם מאתרים אחרים. אנחנו עדיין מחפשים רעיונות חדשים להגדלת כמות המשתמשים בפיירפוקס בארץ. יש לכם רעיון? ניתן להציע אותו כאן בתגובות, בפורום או ישירות בדואר אלקטרוני.

שתהיה לכולנו שנה טובה ומוצלחת!

4 תגובות בנושא “400 מיליון הורדות לפיירפוקס

 1. "אנו רואים ירידה הדרגתית בכמות האתרים הבלתי נתמכים, וגם כתבות על פיירפוקס הופכות להיות נפוצות במחוזותינו …"

  הצחקת אותי. בכל אתרי התוכן הישראלים הוידאו לא פועל בשום מערכת הפעלה פרט לחלונות.

 2. טעות בידיך, ידידי. גם אתרי וידיאו מפתחים לאחרונה תאימות לכל הדפדפנים (אתר רשת, למשל), ובזכות הרחבות דוגמת MediaPlayerConnectivity ניתן לצפות בתכנים גם ללא Windows Media Player Plugin For Firefox או Windows ActiveX Plugin.

 3. אני מכיר את ההרחבה הזאת אך היא ממש לא מושלמת ולא מצליחה לנגן את הוידאו בכל האתרים.

  לדוגמא כאן:
  http://news.walla.co.il/?w=/5/1168149

  מרוב ייאוש אני כבר איבדתי את החשק לצפות בוידאו באתרים האלה. חבל שהם לא מסוגלים לבנות אתרים כמו שצריך…

  צריך להוסיף את האתרים שהוידאו לא עובד בהם (ללא הרחבות) לכאן:
  http://mozilla.org.il/evangel.shtml

  לדעתי בעידן שאוהבים לכנות web2 הוידאו הוא חלק בלתי נפרד מהאתר.

 4. srot: אתה צודק, אבל אל תשכח שרכיבי מולטימדיה מעולם לא היו חלק אינטגרלי מהדפדפן, ושההסתמכות על השילוב Microsoft Windows/Internet Explorer/Media Player הוא מה שהוביל ליכולות צפיה מוגבלות בדפדפן שונה, ובמיוחד במערכות הפעלה אחרות. באותה מידה אנחנו יכולים לטעון שההסתמכות על wmv היא איננה "תקן", ולדרוש מכל בעלי האתרים לעבור לפורמט פתוח כלשהו (ogg למשל).

  חבל שננהל את הדיון הזה כאן כאשר בפורום יש תפוצה רחבה יותר לדיונים. אתה מוזמן להמשיך אותו בפורום.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.