תוכנית לפיתוח דפדפן Firefox לטלפונים ניידים

מייק שרופפר, סגן נשיא להנדסה בחברת מוזילה, הודיע בבלוג שלו על פרוייקט חדש, Mobile Firefox, המיועד להביא את Firefox אל טלפונים סלולריים מתקדמים. לדברי מייק, יותר ויותר גולשים היום עושים זאת מהטלפון הסלולרי ולא מהמחשב, ומוזילה רוצה להיות גם בתחום זה. הוא מציין שעוצמתם של טלפונים סלולריים מתקדמים, דוגמת iPhone, כבר אינה רחוקה מעוצמתו של מחשב נייד מלפני כמה שנים, ונראה שהפער ייסגר בתוך מספר שנים. דבר זה יאפשר לטלפונים לתמוך בדפדפן בעל יכולות מלאות, כמו Firefox, ולא רק בדפדפן מוגבל מהסוג שניתן למצוא בהם כיום.

על פי התוכנית, לאחר שחרור Firefox 3.0 בסוף השנה, תחל העבודה על Mozilla 2.0, הגרסה הבאה של פלטפורמת הפיתוח עליה מתבסס Firefox. בגרסה זו יושם דגש על צימצום דרישות הזיכרון ושינויים אחרים, שיאפשרו להריץ דפדפן מלא על מערכת מוגבלת כמו טלפון סלולרי. הדפדפן החדש יוכל גם להפעיל הרחבות של Firefox הרגיל.

לצורך הפרוייקט, שכרה מוזילה שני עובדים חדשים, שעסקו בנושא גלישה סלולרית בחברת Openwave ופראנס טלקום. בנוסף, מרכז מחקר ופיתוח יוקם על ידי אחד מהם בקופנהגן שבדנמרק.

פרוייקט Minimo, שיועד להביא את טכנולוגיות מוזילה אל מכשירי כף יד מבוססי לינוקס ו-Windows Mobile, יופסק. עם זאת, מייק מציין שרבות נלמד מפרוייקט זה על הדרישות ממערכות ניידות, ועזר להקטין את דרישות המערכת.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.