חילופי תפקידים בצמרת חברת Mozilla

בשבוע שעבר הודיעה מיטשל בייקר, יו"ר ומנכ"ל חברת Mozilla, על החלטתה לעזוב את תפקיד מנכ"ל החברה, בו החזיקה מאז כינונה כחברה בבעלות מלאה של קרן Mozilla בשנת 2005. בייקר מכהנת גם כיו"ר קרן מוזילה וגם בוקרת לטאות ראשית מאז כינון הקרן בשנת 2003, ועוד לפני כן כמנהלת אירגון Mozilla בתוך חברת AOL וחברת נטסקייפ לפניה, בערך משנת 1998. היא הודיעה שהיא מעדיפה לנצל את זמנה בקידום מטרות החברה, ופחות בניהול היומיומי של המינהלה השוטפת. היא תמשיך להיות יו"ר החברה ולשאת בתפקידים האחרים, ולהיות מעורבת בהחלטות החשובות הנוגעות לתוכנות אותה Mozilla מפתחת.

את בייקר יחליף ג'ון לילי, ששימש כסמנכ"ל פעולות של החברה מאז אוגוסט 2006. לילי, בוגר אוניברסיטת סטנפורד, עבד בעבר בחברת הזנק שהקים בעצמו. לפני כן עבד כמדען בכיר בחברת אפל.

בהודעה בבלוג שלו, ציין לילי חמש מטרות אותן הוא רוצה להשיג במהלך כהונתו: לסיים את שחרור Firefox 3.0, לעזור בהקמת חברת הבת השניה, שתהיה אחראית על Thunderbird, לשפר את ההבנה של התנהלות Mozilla בקהילת המפתחים והמשתמשים, לפתוח לציבור את הדיון אודות יכולת הקיום הכלכלית של Mozilla, ולתמוך בתוכניותיה של מיטשל בייקר להרחבת פעילות Mozilla.

לפוסט בבלוג של מיטשל בייקר

לפוסט בבלוג של ג'ון לילי

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.