שוחררה גירסת בטא חמישית של Mozilla Firefox 3

Firefox 3b5 Gran Paradisoגרסת הבטא החמישית של פיירפוקס 3 זמינה כעת להורדה. גרסה זו היא גרסה ניסיונית של מה שעתיד להיות פיירפוקס 3.0 לאחר שיסתיימו מחזורי הפיתוח והבדיקות של המוצר. גרסה 3.0 תכלול שינויים ושיפורים רבים על פני הגרסאות בסדרה 2.0 (הגירסה האחרונה ששוחררה היא 2.0.0.13), ובכללן גם הגנה מפני הונאות הרשת בצורה טובה יותר, תיקוני באגים רבים שקשורים לאופן הצגת העברית וערכות נושא חדשות שמתיימרות להשתלב טוב יותר במערכת ההפעלה.

גירסת בטא 5 כוללת מעל 750 שינויים מגירסת הבטא הקודמת ששוחררה לפני חודש, ומשפרת את היציבות והתאימות לרשת, כוללת שיפורים לפלטפורמה ולממשק המשתמש, ומהווה שיפור נוסף במהירות הדפדפן. מרביתם השיפורים הללו מקורם בתגובות מהקהילה על גירסת הבטא הקודמת.

שיפורים וחידושים ב־Mozilla Firefox 3 beta 5:
קל יותר לשימוש

 • אינטגרציה עם Windows – צלמיות הדפדפן ב־Windows שופרו, וכעת ממשק המשתמש כולל רכיבים טבעיים בטפסים ובדפדפן עצמו.
 • אינטגרציה עם Mac – ערכת הנושא החדשה של Mac הופכת את הסרגלים, הצלמיות, ורכיבי ממשק המשתמש האחרים להיראות כמו יישומי OS X טבעיים. Firefox עושה שימוש בפקדים של OS X ותומך ב־Growl לדיווחים על הורדות שמסתיימות ועדכונים זמינים. פקד משולב לניווט קדימה ואחורה בהיסטוריית הגלישה עושה את השימוש בהם אפילו פשוט יותר.
 • אינטגרציה עם Linux – ערכת הנושא ברירת המחדל של Firefox ב־Linux עושה שימוש בצלמיות, כפתורים ועיצובי התפריט הטבעיים של ערכת הנושא של GTK.

יותר אישי

 • מנהל המקומות – צפה, ארגן וחפש בתוך כל הסימניות שלך, התגיות והיסטוריית הגלישה עם מספר תצוגות ותיקיות חכמות לשמירת החיפושים התכופים שלך. צור גיבויים ובצע שיחזור מלא בקלות ובכל עת.

ביצועים משופרים

 • מהירות – שיפורים במנוע ה־JavaScript של הדפדפן כמו גם ייעול פרופיל מודרך ממשיכים לשפר את הדפדפן בביצועים. בהשוואה ל־Firefox 2, יישומי רשת כגון Google Mail ו־Zoho Office רצים במהירות כפולה תחת Firefox 3 Beta 5, והבדיקות של SunSpider מ־Apple מראות שיפורים על שחרורים קודמים.

גם גרסת בטא זו לא שוחררה למשתמשי מקינטוש בשפות העברית והערבית בעקבות בעיות בערכת הנושא,על־אף התקדמות יפה בפתרון בעיות התצוגה בימים האחרונים. משתמשי מקינטוש שמעוניינים לסייע בבדיקת הערכה המשופרת מוזמנים להתקין ידנית את השינויים על הדפדפן ולעזור לנו להבטיח שבמק תהיה ערכת נושא עברית תקינה ומלאה.

גרסאות בטא אלו מיועדות למפתחים ולבודקים בלבד, על־מנת להבטיח שהמוצר ישוחרר ברמה הגבוהה ביותר. משתמשים שמעוניינים לבדוק את הגרסה מתבקשים להתייחס אליה בזהירות, ולדווח על כל התנהגות מוזרה או פגומה של הדפדפן או כל רכיב בתוכו. לשימוש שוטף, מומלץ בשלב זה לא להשתמש בגרסה זו, ולהישאר עם הגרסה הרגילה.

לפי לוח הזמנים העדכני, צפויות שתי גירסאות מועמדות לשחרור לפחות, ולאחריהן תשוחרר הגירסה הסופית. טרם התקבל תאריך השיחרור הסופי, אבל ההערכות האחרונות מדברות על חודש יוני.

11 תגובות בנושא “שוחררה גירסת בטא חמישית של Mozilla Firefox 3

 1. אני על מק. מעדיפה ממשקים באנגלית, אבל רוצה שיהיה ממשק בעברית..
  איך מתקינים ידנית את השינויים? (אני כרגע על הבטא האחרונה באנגלית)

  לאיידיגיטל אין אנשים שיעזרו ויבדקו גם? זה הרי גם אינטרס שלהם, הם עברתו את המערכת אז הם ירצו להציע גם פיירפוקס בעברית עליה..

 2. גירסא מעולה:)
  השתפרות ממש ממש גדולה יחסית לבטא הקודמת וגם לפיירפוקס 2.
  תמשיכו ככה…אני משתמש רק בדפדפן הזה…
  אבל יש לי בעיה
  משהו יכול לתת לי איזה תוסף לראות סירטונים או סרטים בפיירפוקס…
  כאילו נגיד יש את נענע 10 אפשר לראות שם את התוכניות שלהם, אבל מפיירפוקס אי אפשר.
  תעזרו לי בבקשה

 3. ailaG:
  ההתקנה הידנית קצת מסובכת, ומבוססת על ה nightly האחרון בעברית (1 באפריל ומעלה) ולא על בטא 5 עברית או אנגלית.
  אני אפרסם היום בערב הוראות מדויקות בפורום מק-איט. עד אז, את יכולה להוריד את הנייטלי בעברית. בלי קשר, אני מאוד מקווה שהקוד שלי יכנס לאחד ה nightlies הקרובים ואז יהיה אפשר פשוט להוריד את הגרסה האחרונה וזהו.

  בעניין idigital, הם ביקשו בעצמם עזרה מהקהל לבדיקה של מערכת ההפעלה עצמה, אז קשה לי להניח שהם יוכלו לתרום מזמנם גם לתוכנות צד שלישי.

  בכל מקרה, תודה על הרצון לעזור

 4. שאלה (כמה):

  אני משתמש ב firefox 2.

  אני רוצה לעבור ל 3 אבל הבנתי שזה בטא 5 . ז"א ייצאו עוד כמה גירסאות בטא…

  אז השאלה היא כזאת, אם אני יתקין את גרסא 3 אז בעדכונים אני יקבל את הגירסא הבאה של הבטא ה 6 , לדוגמא?

  ואת הגרסא הסופית? זה ממש חשוב לי, תודה על התשובה!

 5. ברגע שתתקין את פיירפוקס 3 העדכונים האוטומטיים ישדרגו אותך לגירסאות עתידיות בסדרה זו. הגירסה הבאה היא Firefox 3.0rc1, ואם תתקין כעת את בטא 5 תשודרג אליה וכך הלאה כולל לאחר יציאת Firefox 3.0.

 6. אני בדיוק עכשיו מתקין את הגרסא הזאת….

  אבל אם אני לא אוהב אותך אני יוכל לחזור לגרסא של 2

 7. התקנתי את התוספות הנדרשות כדי לצפות בסרטים בנענע 10. הבעיה היא שכאשר אני לא נמצא במצב של full screen התמונה שאני רואה היא רק של חלק מהמסך. מה ניתן לעשות?

 8. פינגבאק: השקת פיירפוקס מתקרבת ובגדול! « הבלוג של שימי

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.