שוחררה גירסה מועמדת לשחרור שנייה של פיירפוקס 3

כשלושה שבועות לאחר שחרור גירסת ה־RC הראשונה, שוחררה בדקות אלו גירסה RC2. גירסה זו כוללת תיקונים רבים שנכנסו ברגע האחרון, לרבות תיקונים שאותרו ותוקנו במהלך שלושת השבועות האחרונים. במידה ולא יהיו אירועים חריגים, גירסה זו תהפוך להיות הגירסה הסופית של Mozilla Firefox 3.0 לכשיסתיימו בהצלחה כל בדיקות האיכות לגירסה זו.

כפי שנכתב כאן, במוזילה מעוניינים לציין את שחרור פיירפוקס 3 ביום הורדה מרוכז במהלכו יורידו את הדפדפן כמה שיותר אנשים, ולמעשה ישתתפו בשבירת שיא גינס לכמות ההורדות הגדולה ביותר. עדיין לא נרשמת? עכשיו זה הזמן!

בארץ אנו מעוניינים לציין את סיום הפיתוח של Firefox 3.0 באירוע השקה מכובד. לשם כך דרושים לנו מתנדבים נוספים בארגון האירוע וכמובן כמה שיותר משתתפים. אנשים המעוניינים להשתתף מתבקשים להודיע לנו בהקדם על־מנת שנוכל להיערך בהתאם.

Firefox 3 משתמש במנוע של Gecko 1.9 לצורך ייצור הדפים. Gecko 1.9 היה בפיתוח 33 חודשים, וכולל מעל 14,000 עדכונים המשפרים את הביצועים, יציבות, תיקונים ביצירת הדפים ופישוט קוד. Firefox 3 מתבסס על תשתית זו וכתוצאה מכך הוא מוצר יותר מאובטח, יותר קל לשימוש ויותר אישי מאשר בעבר, עם שיפורים רבים נוספים לשימושם של כותבי ההרחבות ומפתחי האתרים.

 • שיפורים לממשק המשתמש: יכולות חיפוש במנהל ההורדות, יכולת הגדלת לדף או הטקסט בלבד, מראה משופר ב-Windows XP ו-Vista, Mac OSX ו-Linux.
 • התאמה אישית טובה יותר: שורת הכתובת תציג מעתה אתרים ודפים תוך התחשבות בתדירות הביקורים שלך בהם, כמו גם יכולת למידה של ההרגלים שלך בהכנסת טקסט לחיפוש.
 • שיפורים בפלטפורמה: תמיכה בתכונות של HTML5 כגון window.postMessage ו־window.messageEvent, שיפורים ב־JavaScript 1.8 ותמיכה באחסון נתונים לא מקוון ליישומי רשת.
 • שיפורי ביצועים: שינויים במנוע ה־JavaScript, כמו גם פעולות אופטימיזציה שונות משפרות את הביצועים ומאפשרות ליישומים כבדים לרוץ בצורה חלקה יותר, כמו גם שיפורים מתמשכים לצריכת הזיכרון שמאפשרים לדפדפן לדרוש פחת זכרון לאורך זמני פעולה ארוכים של התוכנה.

10 תגובות בנושא “שוחררה גירסה מועמדת לשחרור שנייה של פיירפוקס 3

 1. מדוע לא קיבלתי תזכורת במייל להורדת ה-RC2? הרי נרשמתי ל-"יום ההורדות של Firefox"

 2. גם בגרסא זאת לא תיקנות את הבאג שבשורת הכתובת.
  עדין שרושמים H הוא מציג HTTP 🙁

 3. idan.m: "יום ההורדות" מתייחס לגירסה הסופית של פיירפוקס, וזו הגירסה עליה תקבל את העדכון.

  שימי: אף־אחד לא אמר שכל באג מתוקן שעות מהרגע שהוא דווח לראשונה. תן לזה קצת זמן, או אפילו קח חלק במאמצי התיקון שלו.

 4. לא הבנתי מה חדש פה?אין שום עדכון לא שמתי לב לשום דבר חדש בין rc1 ל-rc2

 5. תומר, האם עליתי על טעות בכיתוב ?
  "כמו גם יכולת לידה של ההרגלים שלך בהכנסת טקסט לחיפוש."

  נראה שהמילה "לידה" צריכה להיות "למידה", האם אני צודק?

  פשוט המשפט לא מתחבר לי..

 6. היכן ניתן לראות מה תוקן בגרסא זו מול הגרסא הקודמת? ב- Release Notes מצויינים השידרוגים לפיירפוקס בכללותו.

  ד"א, תומר, האם יש ישראלים שעוזרים לפתח את מנוע Gecko עצמו? ממש בכתיבת קוד?
  אם כן, מדוע לא לתת לאותו אדם מדי פעם לכתוב פוסט על העתיד, על תהליכי הפיתוח וכו' (וגם אם ישנם אנשים כאלו שעוסקים בפיתוח פיירפוקס עצמו).

  תודה.

 7. שימי (יש לנו כאן שני שימי? שאחד מכם בבקשה יחליף את השם בשביל למנוע בילבול): צודק, תוקן.

  Drazick: יש אנשים ישראלים שעובדים על המנוע וחלקם אף מועסקים ישירות על־ידי MoCo. הם צנועים ולכן לא מתפארים בזה יותר מידי, וגם אל תשכח שאתי יכול ללמוד על כיוונים עתידיים בעצמך. קוד פתוח במיטבו.

 8. פינגבאק: חדשות מוזילה » Blog Archive » שוחררה גירסה מועמדת לשחרור שלישית עבור Firefox 3.0

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.