שוחרר Mozilla Firefox 3.0

במזל טוב שוחררה הגירסה השלישית של הדפדפן. כצפוי, עקב העומסים על שרתי ההורדה צפוייה הורדה איטית מהרגיל. נא להתאזר בסבלנות.

Firefox 3 משתמש במנוע של Gecko 1.9 לצורך ייצור הדפים. Gecko 1.9 היה בפיתוח מתמיד מזה כ־34 חודשים, וכולל מעל 14,000 עדכונים המשפרים את הביצועים, יציבות, תיקונים ביצירת הדפים ופישוט קוד. Firefox 3 מתבסס על תשתית זו וכתוצאה מכך הוא מוצר יותר מאובטח, יותר קל לשימוש ויותר אישי מאשר בעבר, עם שיפורים רבים נוספים לשימושם של כותבי ההרחבות ומפתחי האתרים.

 • שיפורים לממשק המשתמש: יכולות חיפוש במנהל ההורדות, יכולת הגדלת לדף או הטקסט בלבד, מראה משופר ב-Windows XP ו-Vista, Mac OSX ו-Linux.
 • התאמה אישית טובה יותר: שורת הכתובת תציג מעתה אתרים ודפים תוך התחשבות בתדירות הביקורים שלך בהם, כמו גם יכולת למידה של ההרגלים שלך בהכנסת טקסט לחיפוש.
 • שיפורים בפלטפורמה: תמיכה בתכונות של HTML5 כגון window.postMessage ו־window.messageEvent, שיפורים ב־JavaScript 1.8 ותמיכה באחסון נתונים לא מקוון ליישומי רשת.
 • שיפורי ביצועים: שינויים במנוע ה־JavaScript, כמו גם פעולות אופטימיזציה שונות משפרות את הביצועים ומאפשרות ליישומים כבדים לרוץ בצורה חלקה יותר, כמו גם שיפורים מתמשכים לצריכת הזיכרון שמאפשרים לדפדפן לדרוש פחת זכרון לאורך זמני פעולה ארוכים של התוכנה.

13 תגובות בנושא “שוחרר Mozilla Firefox 3.0

 1. תומר, יכול להיות שדחו למחר?
  שינו את ההודעה באתר:
  Please download Firefox 3 by 17:00 UTC on June 18, 2008

  זה כמובן רק התחלת המשפט.

  גם החזירו את כל אתר מוזילה לגרסה 2.

 2. אני רק מקווה שתעדכנו ברגע שיש את התצואות אם אכן הצליחו לשבור את שיא גינס..

  🙂

  – דורון

 3. shimi810,
  שאלתי אותם בערוץ IRC. יש להם בעיות עם השרת, אז זה קופץ חזרה לפיירפוקס 2 כל הזמן.
  גם לי זה קרה.

 4. GuySoft: כנראה הם הגדירו בדרופל שלהם את האתר הישן שיחזור לפעולה כשיש עומס על המערכת. נראה אם כך שהאתר החדש קצת כבד או מסורבל יותר, לא סתם הגדירו כך..

 5. shimi810: אין דרופל על mozilla.com. הבעיה הייתה שונה, והצריכה פריסה מחודשת של מערך המראות. הוא לא יותר מסורבל, כי מדובר בעיקר על דפים סטטיים.

 6. פינגבאק: העוגה של פיירפוקס 3 גדולה יותר! » תומר כהן

 7. פינגבאק: חדשות מוזילה » Blog Archive » מפגש משתמשי Firefox בישראל

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.