Mozilla מוציאים את Firefox 4 ומספקים חווית גלישה מהירה, חלקה וניתנת להתאמה אישית ליותר מ־400 מליון משתמשים בעולם

Mozilla,  ארגון עולמי שאינו למטרות רווח ששם לעצמו למטרה להפוך את הרשת לטובה יותר, שמחים להודיע על זמינותה של גרסה 4, הגרסה החדשה ביותר של  הדפדפן הפופולרי החופשי והפתוח Mozilla Firefox. דפדפן Firefox שם את המשתמשים בשליטה על חווית הגלישה שלהם, ומספק ממשק משתמש  יעיל, תכונות חדשות ומהנות, שיפור במהירות ותמיכה בטכנולוגיות רשת מודרניות.

Firefox 4 זמין להורדה עבור Windows,‏ Mac OS X ו־Linux ב־80 שפות כולל עברית. Firefox 4 יהיה זמין בקרוב גם למכשירים מבוססי Android ו־Maemo.

Firefox 4 היא הגרסה המהירה ביותר של Firefox עד כה. עם שיפורים דרמטיים במהירות ובביצועים, Firefox הוא פי 2 עד פי 6 מהיר יותר מהגרסה הקודמת. שיפורים רבים למנוע ה־JavaScript משפרים את מהירות התוכנה החל מזמן הטעינה הראשונית, מהירות טעינת דף עד לגרפיקה וביצועי JavaScript.

הגרסה החדשה של Firefox מציגה עימה גם מראה חדש ומרענן שממקמים את התוכן במרכז הבמה. עם תכונות כגון לשוניות יישומים ופנורמה, Firefox עושה את הגלישה ברשת לפשוטה ויעילה יותר. Firefox מספק תכונות פרטיות ואבטחה מתקדמות כגון Do Not Track ("אל תעקוב אחרי") ו־Content Security Policy (מדיניות אבטחת תוכן) המאפשרים למשתמשים הגנה מקוונת ושליטה על הנתונים האישים שלהם.

Firefox Sync מאפשר למשתמשים לגשת אל היסטורית הגלישה שלהם, סימניות, לשוניות פתוחות וססמאות דרך מחשבים שונים ומכשירים ניידים. כמו־כן Firefox מספק מאות אלפי תוספות, הרחבות וערכות נושא, ומנהל התוספות החדש של Firefox מאפשר למשתמשים לנהל ולמצוא תוספות חדשות שיסייעו להם בהתאמה אישית של החוויה המקוונת שלהם.

Firefox תומך בטכנולוגיות רשת מודרניות, כולל HTML5. טכנולוגיות אלו הן הבסיס לבניית אתרים ויישומי רשת מדהימים. מומלץ לבקר ב־Web O’ Wonder ולראות את החוויות המקוונות הנהדרות שמפתחים יכולים ליצור כיום.

מה חדש ב־Firefox 4:

ה־Firefox המהיר ביותר עד כה

 • ביצועים: Firefox מהיר עד פי שש מהגרסה הקודמת. עם זמני התחלה וטעינת דפים משופרים, ביצועי יישומי רשת מהירים והאצה גרפית, Firefox מותאם לאתרים עשירים ואינטראקטייבים.

ממשק יעיל

 • לשוניות יישום: ניתן לתת מקום קבוע לאתרים שמבקרים בהם באופן תדיר כגון דואר אלקטרוני, Twitter, ו־Facebook.
 • עבור ללשונית: מצא ועבור בקלות לכל לשונית פתוחה דרך ה־Awesome Bar בלי לפתוח לשוניות כפולות.
 • פנורמה: גרירה והשלכה של לשוניות לתוך קבוצות הניתנות לניהול כדי לחסוך זמן בעת גלישה עם כמות גדולה של לשוניות פתוחות.

סנכרון פרטי ומאובטח

 • סנכרון Firefox: גש לנתוני הדפדפן שלך: היסטוריה, סימניות, לשוניות פתוחות, סיסמאות, ונתוני טפסים ממחשבים מרובים ומכשירים ניידים.

הכי מותאם אישית

פרטי ומאובטח

 • אל תעקוב: Firefox מוביל את הרשת לתקן אוניברסלי לתכונת Do Not Track המאפשרת למשתמשים לבחור להתנתק ממעקב המשמש למטרות פירסום־התנהגותי.
 • Firefox דואג לפרטיות שלך, מתקן פגמים בתקני הרשת בכדי למנוע מאחרים גישה להיסטוריית הגלישה שלך.
 • HTTP Strict Transport Security (HSTS): יוצר התחברות מאובטחת בצורה אוטומטית, בכדי למנוע התקפות "האדם שבאמצע", ולשמור בבטחה מידע רגיש במהלך תהליך ההתחברות.
 • מדיניות תוכן מאובטח (CSP): מונע התקפות cross-scripting באמצעות נתינת האפשרות לאתרים להגדיר איזה תוכן הוא לגיטימי.

הכלים החדישים ביותר למפתחי אתרים:

 • מנוע ה־JavaScript מאגד בתוכו את המהדר החדש JägerMonkey JIT, יחד עם שיפורים למנוע TraceMonkey JIT הקיים ולמפרש SpiderMonkey, לטעינת דפים מהירה יותר וביצועים טובים יותר של יישומי רשת ומשחקים.
 • התמיכה של Firefox ב־HTML5 כוללת האצה גרפית, ווידאו בהפרדה גבוהה (WebM), גרפיקה תלת מימדית, איחסון נתונים לא מקוון, טיפוגרפיה מקצועית, ממשקי מסך מגע, ותמיכה ב־Mozilla Audio API שמאפשר יצירת חוויה ויזאולית לקול ועוד.
 • Firefox 4 גם משפר כלים קיימים כגון CSS,‏ Canvas ו־SVG כדי לעזור למפתחים ליצור דפי אינטרנט מרהיבים.
 • Firefox מספק גלישה ללא הפרעה כאשר התוספים החיצוניים Adobe Flash,‏ Apple QuickTime או Microsoft Silverlight קורסים. אם אחד מהתוספים החיצוניים הללו קורס או קופא, הדבר לא ישפיע על התפקוד של שאר הדפדפן. פשוט טען מחדש את הדף כדי לאתחל את התוסף.

6 תגובות בנושא “Mozilla מוציאים את Firefox 4 ומספקים חווית גלישה מהירה, חלקה וניתנת להתאמה אישית ליותר מ־400 מליון משתמשים בעולם

 1. פינגבאק: שוחרר Mozilla Firefox 3.6.16 « חדשות מוזילה

 2. פינגבאק: השקת Firefox 4 בארץ ובעולם « חדשות מוזילה

 3. פינגבאק: תומר כהן

 4. פינגבאק: Firefox: 2011 « חדשות מוזילה

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.