Mozilla משיקה את Firefox 4 לאנדרואיד, ומאפשרת למשתמשים לקחת את הכוח ויכולות ההתאמה האישית של Firefox עימם לכל מקום

Mozilla, ארגון עולמי שאינו למטרות רווח ששם לעצמו למטרה להפוך את הרשת לטובה יותר, שמחים להודיע על זמינותו של הדפדפן Mozilla Firefox 4 למכשירי Android. Firefox מביא עימו ממשק אינטואיטיבי וניתן להתאמה אישית, ותמיכה בטכנולוגיות רשת חדישות. כדי להפוך את הגלישה ברשת מהנייד לקלה ומהנה, Firefox מספק גישה חלקה ומאובטחת לנתונים אישיים בין המחשב השולחני והמכשיר הנייד, כולל היסטורית הגלישה, סימניות, לשוניות פתוחות, נתוני טפסים וססמאות.

Firefox זמין ב־Android Market ולהורדה מכשירי Maemo.‏ Firefox for mobile מוצע כעת ביותר מ־10 שפות. גרסה עברית לא זמינה להתקנה בשלב זה, וצפויה להגיע בהמשך.

Firefox for mobile מאפשר למשתמשים לקחת עימם את חווית השימוש ב־Firefox האהובה עליהם לכל מקום וממזערת את הצורך בהקלדה עם תכונות כגון ממשק מבוסס לשוניות, סימניות, תוספות ו־Firefox Sync. עם מראה חדש ונקי שמסתיר את פקדי הדפדפן כאשר אלו אינם נחוצים, Firefox מאפשר למשתמשים להתמקד בדף בו הם מבקרים. Firefox Sync מאפשר למשתמשים גישה חלקה להיסטורית הגלישה שלהם, סימניות, לשוניות פתוחות, נתוני טפסים וססמאות בין מחשבים ומכשירים ניידים. כמו־כן, Firefox מציע אלפי דרכים להתאמה אישית של התכונות, הפונקציונליות והמראה של הדפדפן הנייד עם תוספות.

Firefox עד פי 3 מהיר יותר מהדפדפן המובנה ב־Android. שיפורים למנוע ה־JavaScript נותנים ביצועים טובים יותר, מטעינת דף וגרפיקה עד לביצועים הכלליים של הדפדפן.
Firefox for mobile נבנה על אותה הטכנולוגיה שמשמשת את הגרסה השולחנית של Firefox. עם טכנולוגיות רשת מודרניות כגון HTML5, מפתחים יכולים לבנות יישומים ואתרים עשירים ואינטראקטיביים. מומלץ לבקר ב־Web O’ Wonder ולראות את החוויות המקוונות הנהדרות שמפתחים יכולים ליצור כיום.


—————————————————————————————————————

מה חדש ב־Firefox עבור Android ו־Maemo:

ממשק משוכלל יותר

 • התמקדות בתוכן: תכונות כגון לשוניות, יצירת לשוניות בנגיעה אחת ופקדי הדפדפן מפנים את מקומם כאשר אינם בשימוש כדי לעזור למשתמשים להתמקד באתרים אותם הם מבקרים.

גלוש יותר, הקלד פחות

 • מסך הכתובת: הקלד פחות עם גישה פשוטה להיסטוריה, סימניות, ולשוניות פתוחות.
 • שמירה ל־PDF: צלם אתרים חשובים, כמו הוראות הכוונה או כרטיסי הטיסה שלך לצפיה לא מקוונת.
 • שיתוף דף: שתף אתרים עם תוכנות אחרות כגון דואר אלקטרוני, Facebook,‏ Twitter,‏ Google Reader ועוד.
 • הוספת מנועי חיפוש: רשימת מנועי החיפוש ניתנת להתאמה אישית.

סנכרון פרטיות ואבטחה

 • Firefox Sync: גש להיסטורית שורת הכתובת, לסימניות, ללשוניות הפתוחות, לססמאות ולמידע הטפסים ממחשבים רבים ומהתקנים ניידים בבטחה ובצורה מוצפנת.

הכי ניתן להתאמה אישית:

 • Firefox מציע אלפי דרכים לבצע התאמה אישית לתכונות, פנקציונליות והמראה של הדפדפן הנייד שלהם עם תוספות.

כלי פיתוח מתקדמים:

 • Firefox משפר כלים קיימים כמו CSS,‏ Canvas ו־SVG ומאפשר למפתחים לבנות דפים נפלאים.
 • התמיכה של Firefox ל־Android ו־Maemo ב־HTML5 כוללת תמיכה בגלישה מבוססת מיקום, כיוון המכשיר, מד תאוצה, התראות על שולחן העבודה ועוד.
 • מנוע ה־JavaScript משלב את מנוע ההידור החדש JägerMonkey JIT יחד עם שיפורים ל־TraceMonkey JIT והמפענח SpiderMonkey כדי לאפשר טעינה מהירה יותר של דפים וביצועים טובים יותר של יישומי רשת ומשחקים.

למידע נוסף

2 תגובות בנושא “Mozilla משיקה את Firefox 4 לאנדרואיד, ומאפשרת למשתמשים לקחת את הכוח ויכולות ההתאמה האישית של Firefox עימם לכל מקום

 1. פינגבאק: מפגש משתמשי פיירפוקס בישראל | תומר כהן

 2. אני מאוכזב מהגרסה לאנדרואיד.
  לא ניתן לסנכרן עם שולחן העבודה זה נעצר בשלב מסוים ולא ממשיך הלאה.
  חסר תוספים, כמו חוסם פרסומות. ADBLOCK לא נוח לראות על מסך קטן את כל הזבל על כל המסך.
  נראה כאילו שלפו מאיזה מגירה אפליקציה לא גמורה. כל כך חיכיתי שיהיה פיירפוקס לאנדרואיד ואני חסיד של מוזילה לא משתמש באקספלורר בכלל.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.