כלים חדשים ב־Mozilla Firefox מסייעים למפתחים להניע קדימה את הרשת

Mozilla, ארגון עולמי שלא למטרות רווח ששם לעצמו למטרה להפוך את הרשת לטובה יותר, הוציא היום את הגרסה החדשה של Mozilla Firefox עבור Windows,‏ Mac,‏ Linux ו־Android.

גרסה זו כוללת בין היתר כלים משופרים שמטרתם לאפשר פיתוח אתרים מהיר וקל יותר. תפריט "כלי פיתוח" החדש של Firefox מספק גישה קלה לכלים שיכולים לסייע למפתחים לבנות ולבחון אתרים ישירות בדפדפן. מפתחים יכולים להנות מהכלי דף טיוטא, המאפשר להריץ קטעי קוד JavaScript בקלות בתוך Firefox ללא צורך במסוף. למסוף הרשת התווספה תכונה של השלמה אוטומטית ויכולת לבצע התאמה אישית למיקום המסוף כדי להקל על המפתחים.

עם  התמיכה בממשקי תכנות חדשים (APIs) ב־Firefox, מפתחים יכולים ליצור חווית רשת עשירה ומלהיבה. ממשק Window.matchMedia החדש עוזר למפתחים להתאים אתרים לפלטפורמות והתקנים שונים. ממשקי WebSockets ו־server-sent event מאפשרים תקשורת מהירה יותר בין Firefox ושרתים ומאפשרים למפתחים לבנות יישומי תקשורת אינטראקטיבית בזמן אמת ומשחקי רשת מבוססי HTML5.

משתמשי Panorama ייהנו מזמני התחלה מהירים יותר מכיוון שקבוצות לשוניות ייטענו רק כשהן יבחרו. משתמשים גם יבחינו שה־Awesome Bar (שורת הכתובות) מדגישה את שם המתחם של האתר, ובלוק הזיהוי בולט יותר, כדי לאפשר זיהוי מהיר יותר של האתר שבו אתה גולש.

כדי לקבל את הגרסה החדשה של Firefox עבור  Windows,‏ Mac,‏ Linux יש ללחוץ על כפתור בדיקת העדכונים תחת תפריט "אודות Firefox".

למידע נוסף:

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.