גרסת Firefox Aurora חדשה עבור Windows,‏ Mac,‏ Linux ו־Android זמינה לבדיקות

התוספות הנסיוניות האחרונות שנוספו ל־Firefox Aurora עבור Windows‏ Mac ו־Linux כוללות ייעול ממשק המשתמש כך שיתן למשתמש שליטה רבה יותר על ניהול תוספות צד־שלישי. עדכון זה מוסיף תמיכה בטכנולוגיות HTML5 נוספות, שיפורי ביצועים באיברי מדיה של HTML5, עדכונים לפרוטוקול WebSocket והוספת תמיכת CORS ל־WebGL. עדכון זה עבור Firefox Aurora למכשירי Android מוסיף תכונות שיעשו את הגלישה מהנייד לבטוחה ונוחה יותר.Firefox Aurora channel

תכונות נסיוניות חדשות ב־Firefox Aurora עבור Windows,‏ Mac ו־Linux

למשתמשים מעתה יש שליטה טובה יותר בניהול הרחבות צד שלישי: לאחר שדרוג, משמתמשים יקבלו הודעה חד פעמית עם האפשרות לסקור ולאשר את ההרחבות שברצונם להשאיר, לנטרל או לבטל.

בנוסף לכך, Firefox מעתה יבקש את אישור המשתמש לפני התקנת תוספות צד שלישי. כל תוספת צד שלישי חדשה תנוטר כברירת מחדל עד שהמשתמש יאשר את ההתקנה.

 

עדכוני ממשק נסיוניים:

  • הנפשת לשוניות: לשוניות עם הנפשה (אנימציה) כדי לאפשר למשתמשים לזהות בקלות הזזת לשוניות, סידור מחדש או הוצאה שלהן מהחלון הראשי.
  • שחזור לשוניות לפי דרישה: עבור משתמשים שמחזיקים הרבה לשוניות פתוחות, התווספה העדפה המאפשרת ללשוניות להיטען לפי דרישה, מה שמאפשר זמני עליה קצרים יותר כאשר חלונות משוחזרים.כדי להפעיל העדפה זו תחת Windows, לחצו על הכפתור Firefox, בחרו "אפשרויות", ובחרו באפשרות "אל תטען לשוניות עד שהן נבחרות" בלשונית כללי. עבור Mac, בחרו ב־"העדפות" תחת תפריט Aurora, עברו ללשונית כללי וסמנו את האפשרות "אל תטען לשוניות עד שהן נבחרות".
  • תפריט Firefox ייעודי לערוצים: כל ערוץ פיתוח מעתה מקבל תפריט Firefox בצבע שונה כדי לאפשר להבדיל בקלות בין שחרורי Nightly,‏ Aurora ו־Beta (קיים ב־Windows בלבד).

שיפורי פלטפורמה נסיוניים:

  • שיפורים לאיברי מדיה של HTML5: צורת היצירה של Threads עבור מדיה באלמנטים של HTML5 השתנתה, כך שמספר רב של אלמנטים יכולים להיווצר מבלי להכריע את הדפדפן. כמו־כן התווספה תמיכה חדשה ב־media API כדי לשפר את הביצועים הכלליים של וידאו ואודיו בדפדפן.
  • תמיכה בטכנולוגיות HTML5 נוספות: בגרסה זו נעשתה עבודה רבה כדי להוסיף תמיכה בטכנולוגיות חדשות בתקן של HTML5. למשל נוספה תמיכה בתכונת crossorigin ו־insertAdjacentHTML.
  • עדכוני WebSocket: עדכון זה כולל שיפורים רבים ל־WebSocket. התמיכה בדפדפן עודכנה לגרסה האחרונה של הפרוטוקול והתווספה תמיכה בממשקים חדשים של WebSocket.
  • תמיכה בתפריט לחיצה ימנית טבעי של HTML5: התווספה תמיכה בתכונה נסיונית של HTML5 המאפשרת למשתמש להוסיף פריטים לתפריט של כפתור העכבר הימני באתרים. מידע נוסף זמין בבאג.
  • תמיכה ב־CORS עבור טקסטורות WebGL: טקסטורות שיטענו ממתחמים אחרים דורשות מעתה שימוש ב־CORS.

רשימה חלקית של התכונות החדשות בפלטפורמה זמינה ב־Mozilla Hacks blog או במאמר Firefox for Developers.

תכונות נסיוניות חדשות ב־Firefox Aurora עבור Android:

  • תמיכה בססמה ראשית: תכונת הססמה הראשית מסייעת למשתמש להצפין שמות משתמש וססמאות עבור אבטחה טובה יותר. משתמשים זקוקים לססמה ראשית אחת בלבד.כדי להפעיל את תכונת הססמה הראשית על Android, יש לעבור למסך Preferences, ולבחור באפשרות Use Master Password.
  • הוספת סימניות למסך הבית: משתמשים יכולים מעתה ליצור סימניה לכל אתר ולהוסיף אותה למסך הבית. ממסך הבית, המשתמש יכול לפתוח את האתר הנבחר בלחיצה אחת.

נסו את תכונות אלו והתחילו בבדיקות

ספרו לנו מה דעתם. המשוב שלכם על תכונות נסיוניות אלו יסייע לנו להחליט אלו מהן יכנסו לבטא ולגרסה הסופית. כדי להתחיל:

תנו לנו את המשוב שלך דרך דף המשוב או פשוט לחצו על כפתור המשוב בחלקו העליון של הדפדפן בגרסה השולחנית. עבור Android, לחצו על הכפתור Give Feedback בדף about:home.

במידה וברשותכם גרסה של Firefox Aurora מותקנת, תתקבל הודעה על עדכון אוטומטי תוך מספר ימים. כדי לבדוק אם אתם משתמשים בגרסה החדשה ביותר של Firefox Aurora על המחשב השולחני שלכם, עברו למסך "אודות Aurora" כדי להחיל את העדכון ידנית.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.