גרסת בטא חדשה של Firefox עבור Android מותאמת במיוחד למחשבי לוח

גרסת בטא חדשה של Firefox עבור Android זמינה להורדה ובדיקות. גרסת בטא זו עברה התאמה למחשבי לוח, ועושה את הגלישה הניידת להרבה יותר אינטואיטיבית וכלים חדשים מאפשרים למפתחים לייצר חוויה אינטראקטיבית ברשת הניידת.

מה חדש ב־Firefox Beta עבור Android:

  • מראה חדש עבור מחשבי לוח: Firefox Beta כולל תמיכה במחשבי לוח שנהנים ממסך גדול יותר, ועושה את הגלישה ברשת הניידת לאינטואיטיבית יותר. תכונות פופולריות של Firefox כגון לשוניות ומסך הכתובת עברו גם הם התאמה למחשבי לוח.
  • גלישה מאוזנת במסך מלא: Firefox Beta מנצל את המסך הגדול של מחשב הלוח כך שתוכלו להשתמש בו במסך מלא כדי לגלוש ברשת, גם כאשר נמצאים במצב מאוזן. לשוניות יוצגו בתפריט בחלקו העליון של המסך, וניתן להסתיר אותן בקלות כאשר אין בהן צורך.
  • שיפורים בלשוניות: לשוניות מוצגות כעת כתמונות ממוזערות בפאנל צידי, מה שמאפשר החלפה קלה בין לשוניות כאשר צופים בדף עצמו בצורה מלאה בצידו השני של המסך. ניתן להחליק את האצבע הצידה כדי להסתיר את הלשוניות לתצוגת מסך מלא.
  • שורת פעולות חדש עם כפתורי גישה מהירה: ניתן מעתה לגשת להעדפות של Firefox, תוספות, הורדות ועוד דרך תפריט שורת הפעולות שנמצא בסמוך לשורת הכתובת. סרגל הפעולות מוסיף כפתורי אחורה, קדימה וסימניות לגישה קלה.

מה חדש למפתחים:

  • תג קלט של HTML5 לגישה למצלמה: מפתחים יכולים מעתה לבנות אתרים ויישומי רשת שמורשים להשתמש במצלמה על טלפונים חכמים שמריצים Android ועל מחשבי לוח כדי לצלם תמונות, לסרוק ברקודים ועוד ללא שנצטרך לעזוב את הדפדפן. כדי לראות הדגמה של אלמנט הקלט מהמצלמה בפעולה, לחצו כאן.
  • API לאימות טפסים של HTML5:‏ Firefox Beta תומך מעתה בממשק המפתחים לאימות טפסים של HTML5 שמאפשר לאתרים לוודא שדות בטפסים באופן אוטומטי, כגון מספרים, כתובות דואר אלקטרוני ואתרים ללא שהמפתח צריך לכתוב קוד מותאם אישית או להשתמש בספריות צד שלישי.

למידע נוסף:

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.