גרסה חדשה של Firefox עבור Android הכוללת התאמות למחשבי לוח

Firefox עבור Android מציג לראשונה ממשק שעוצב במחדש כדי להתאים בצורה מיטבית למחשבי לוח ולעשות את הגלישה מהמכשיר הנייד לפשוטה יותר. כלים חדשים ב־Firefox מאפשרים למפתחים ליצור חווית רשת ניידת אינטראקטיבית.

Firefox עבור Android מנצל את גדלי המסך הגדולים של מחשבי לוח ומבצע התאמה מיטבית של התכונות השכיחות למחשבי לוח. אל מסך הזנת הכתובות התווסף Firefox Sync המאפשר גישה פשוטה להיסטוריית הדפדפן, לשוניות פתוחות, סימניות וססמאות שמורות במחשב ובמכשיר הנייד כך שתוכלו לגלוש יותר ולהקליד פחות.

לשוניות מופיעות בתור תמונות ממוזערות בלוח צדדי, ומאפשרים להחליף בניהם בקלות בזמן שצופים באתרים המלאים מחוץ לסרגל. ניתן להחליק את לוח הלשוניות הצידה כדי להסתיר אותן ולצפות באתרים במלוא שטח המסך.

Firefox מבצע התאמה מיטבית לגישה ברשת הן כאשר המכשיר נמצא במצב הרגיל והן במצב של מסך רחב. במצב הרגיל לשוניות מוצגות כרשימה בצד חלקו העליון של הדפדפן, וניתנות להסתרה בקלות כשהן אינן נחוצות, מה שמאפשר להתרכז בקלות בדף בו המשתמש מבקר.

עם סרגל הפעולות החדש (הנמצא בסמוך לשורת הכתובת), ניתן לגשת להגדרות של הדפדפן, לתוספות, הורדות ועוד. סרגל הפעולות מוסיף את כפתורי הניווט קדימה ואחורה בהיסטוריה ואת כפתור הסימניות לגישה מהירה. סימניות בנגיעה אחת מאפשרות להוסיף צלמית במסך הבית של Android לאתרים המועדפים עליך וליישומי רשת, מה שהופך את יישומי הרשת לפשוטים לשימוש ממש כמו יישומים טבעיים במכשיר.

מפתחים ייהנו מכלי ה־HTML5 החדשים ב־Firefox שמאפשרים לבנות אתרים ניידים יפים ואינטראקטיביים בקלות עבור טלפונים ומחשבי לוח. תגית הקלט של HTML5 מאפשרת גישה למצלמת המכשיר ומאפשרת למפתחים לעשות את האתרים שלהם לרבי עצמה ואינטראקטיביים. מפתחים יכולים לבנות אתרים ויישומי רשת שמשתמשים במצלמה על טלפונים מבוססי Android או מחשבי לוח כדי לצלם תמונות, לסרוק ברקודים ועוד ללא צורך לעזוב את Firefox. תוכלו לראות הדגמה של אלמנט הקלט מהמצלמה בפעולה כאן.

Firefox עבור Android תומך בממשק אימות הטפסים של HTML5 שמאפשר לאמת בצורה פשוטה נתוני טופס כגון מספרים, כתובות דואר אלקטרוני ואתרים ללא שהמפתחים צריכים לכתוב קוד מותאם אישית או שימוש בספרייה צד שלישי.

למידע נוסף:

תגובה אחת בנושא “גרסה חדשה של Firefox עבור Android הכוללת התאמות למחשבי לוח

  1. פינגבאק: גרסה חדשה של Firefox Aurora זמינה להורדה ולבדיקות « חדשות מוזילה

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.