גרסאות Firefox חדשות עם תמיכה מורחבת; במיוחד לארגונים

במקביל ליציאת גרסאות חדשות של Firefox במהלך השנה האחרונה, המשיכו לצאת עדכונים של Firefox 3.6 באופן סדיר. עדכונים אלו נועדו לשרת גופים הכופים מדיניות עדכונים נוקשה יותר על מחשבי הארגון, כמו גם משתמשים קצה המעדיפים להימנע משדרוגים שמוסיפים תכונות חדשות ולהישאר בגרסה יציבה לזמן ממושך יותר. לולא המשך התמיכה של Mozilla בגרסאות אלו, משתמשים רבים היו נאלצים להשתמש בגרסאות שאינן נתמכות למשך זמן ממושך יותר מה שעשוי לחשוף אותם לבעיות אבטחה אם הם לא ימשיכו לקבל עדכונים סדירים.

בהחלטה שהתקבלה לאחרונה ב־Mozilla, הוחלט להפעיל את תכנית Firefox ESR. בניגוד לגרסאות רגילות שיוצאות בכל שישה שבועות, במסלול ESR שדרוגים מתבצעים פעם בשנה ועדכונים סדירים ימשיכו לצאת בתדירות דומה למצב הנוכחי. בכך, למעשה, נסתם הגולל על ענף Firefox 3.6 ובשבועות הקרובים תסתיים התמיכה בענף זה.

ESR Release OverviewFirefox 3.6, שהתחיל את מחזור חייו עם יציאתו בתחילת שנת 2010, יקבל עדכון במקביל לצאת Firefox 10.0, ועדכון אחרון מתוכנן להופיע בעוד שישה שבועות עם יציאתו של Firefox 11.0. באותו המועד תופיע גם גרסה 10.0.1 שתהווה עדכון לגרסה 10.0 ותתמקד פחות בתכונות חדשות ויותר בתיקון בעיות אבטחה ויציבות בגרסה 10.0. מאותו הרגע תסתיים התמיכה בענף 3.6, וגרסה 10.0 תהה זו עם התמיכה המורחבת לקדנציה בת שנה, ולאחריה יתחיל שלב מעבר לענף תמיכה מורחבת שיתבסס על Mozilla Firefox 17.0 שמתוכנן לצאת כשנה מהיום.

למידע נוסף:

2 תגובות בנושא “גרסאות Firefox חדשות עם תמיכה מורחבת; במיוחד לארגונים

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.