דפדפן Firefox מקבל כלי פיתוח חדשים וסנכרון תוספות

הגרסה החדשה של Firefox עבור Windows,‏ Mac ו־Linux מוסיפה כלי פיתוח חדשים המובנים בדפדפן המאפשרים הצגה חזותית טובה יותר של רכיבי הדף. כמו־כן, יכולות הסנכרון של Firefox מתרחבות ומאפשרות מעתה למשתמשים לסנכרן את התוספות שלהם בין מחשבים.

Firefox כולל מעתה כלי פיתוח חדשים שמציגים מחדש את שלד האתר בצורה חדשה כדי לאפשר עריכה פשוטה יותר של קוד ה־CSS בזמן אמת. הראשון הוא כלי תצוגה חזותית רב עוצמה ייחודי ל־Firefox בשם חוקר הדף עם תצוגת תלת מימד. הכלי, המכונה גם Tilt, הוא כלי לתצוגה חזותית חדיש המבוסס על WebGL שמדגיש את מבנה הדף בצורה טובה יותר מאשר תצוגה שטוחה, כך שניתן במהירות להבין את הקשרים בין הקוד לפלט הדף. בעוד שכלי פיתוח כגון תצוגת קוד המקור היו שימושיים תמיד כדי ללמוד כיצד לפתח דף, תצוגת תלת המימד ממישה באופן ברור כיצד חלקי האתר נבנו. לאחר בחירה בתצוגת תלת המימד בחוקר הדף, ניתן לעבור עם העכבר מעל רכיבי הדף כדי לקבל מידע נוסף על החתיכה שנבחרה.

Firefox כולל מעתה גם את כלי עורך הסגנון, המאפשר למפתחים לערוך גליונות עיצוב כמו בעורך טקסט ולצפות בשינויים באופן מיידי והכל בתוך הדפדפן. בצורה זו ניתן לבחון עיצובים על אתר באופן פשוט ובמהירות. לאחר שמבצעים את השינוי, עורך העיצוב של Firefox מספק דרך פשוטה לשמור את הקובץ על המחשב.

לכלי הסנכרון של Firefox מתווספת עכשיו היכולת לסנכרן תוספות. משתמשים יכולים לבחור באפשרות זו כדי לסנכרן את התוספות שלהם בין מחשבים כדי לאפשר למשתמש מעבר חלק בין חווית השימוש ב־Firefox במשרד ובמחשב הבייתי. משתמשים יכולים להפעיל את תכונה זו בלשונית הסנכון שבחלון ההעדפות.

למידע נוסף:

כתיבת תגובה