גרסת הבטא החדשה של Firefox מוסיפה תכונות אבטחה וכלי מפתחים חדשים

גרסת בטא חדשה של Firefox זמינה כעת להורדה ובדיקות. Firefox Beta מוסיף תכונות אבטחה כדי לאפשר למשתמשים לשלוט על החוויה המקוונת שלהם בקלות רבה יותר.

מה חדש ב־Firefox Beta למשתמשים:

  • חיפוש ב־Google עם SSL כברירת מחדל: הפעלה של HTTPS כברירת מחדל במהלך חיפושים ב־Google מסייעת להגן על המשתמש בעת שימוש בחיבורי רשת שעשויים לאסוף מידע, לשנות או לצנזר תוצאות חיפוש. אפשרות זו גם מונעת מאתרי צד שלישי לאסוף מידע על החיפושים שבוצעו כאשר המשתמש לוחץ על פריטים בדפי תוצאות החיפוש. Mozilla מתכוונים בעתיד להרחיב את התמיכה למנועי חיפוש נוספים ברגע שהם יאפשרו חיפושים על SSL.
  • עדכון מחוון זיהוי אתר: ב־Firefox Beta הוכנסה דרך תצוגה חדשה של אתרים עם זהות מאומתת בשורת הכתובת. צלמית גלובוס בשורת הכתובת מודיעה כי האתר אינו משתמש בהצפנת SSL, אתרים עם הצפנת SSL יכללו צלמית מנעול ויציגו "https", אתרים שמשתמשים באישור אימות מורחב יציגו צלמית מנעול ירוקה ויכללו את שם בעלי האתר, ואתרים עם תוכן http ו־https מעורב יציגו משולש אפור.
  • לחיצה להצגת תוספים חיצוניים: Firefox מאפשר למשתמש לשלוט כיצד יוצגו תוספים חיצוניים דוגמת Flash ו־Quicktime. כאשר תכונה זו מופעלת, Firefox Beta יוסיף כפתור "תצוגה" לכול התוכן שמקורו בתוספים חיצוניים כך שהתוכן יוצג רק בלחיצה על הכפתור. גרסאות עתידיות יכללו התאמה אישית פרטנית יותר וממשק משתמש משלים; בינתיים, ניתן להתנסות עם התכונה באמצעות שינוי ההעדפה plugins.click_to_play ל־"אמת" ב־"about:config.
  • תמיכה טבעית בתצוגת מסך מלא ב־OS X Lion 10.7: משתמשי Mac יכולים מעתה להשתמש בתצוגת מסך מלא של Lion כדי לקבל חווית גלישה עשירה יותר.
  • השלמה אוטומטית בשורת הכתובת: שורת הכתובת מעתה משלימה אוטומטית כתובות אתרים בזמן הקלדה.

מה חדש ב־Firefox Beta למפתחים:

  • Pointer Lock API: יישומים כגון משחקים מנקודת מבט יכולים מעתה לשלוט טוב יותר בעכבר באמצעות הסרת הסמן ולהשאיר ליישום עצמו לטפל בתפיסת העכבר ולטפל ישירות בנקודות תזוזת העכבר. אפשרות זו מאפשרת למפתחים לגשת לשכבה שונה של קלט מהעכבר לחוויה עשירה יותר ביישומים ויזואליים מאד.
  • Pseudo Class Lock: תכונה זו מאפשרת למפתחים לחקור עיצובים המשתייכים לפסאדו מחלקות של CSS. כאשר רכיב נבחר בחוקר הדף, תפריט ההקשר מציג מעתה את מחלקות הפסדו ‎:hover, ‎:active ו־‎:focus. בחירה בפריט מאפשרת להינעל על מצב הרכיב והעיצובים שלו יחקרו.

למידע נוסף:

2 תגובות בנושא “גרסת הבטא החדשה של Firefox מוסיפה תכונות אבטחה וכלי מפתחים חדשים

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.