שליטה טובה יותר על פרטיות המשתמש עם הגרסה החדשה של Firefox

הגרסה החדשה של Firefox כוללת שיפורים לגלישה פרטית המאפשרים למשתמש לפתוח חלון גלישה פרטית חדש ללא סגירה או שינוי הפעלת הגלישה הקיימת. ניתן לבצע רכישה של מתנת יום הולדת בחלון פרטי ללא הפסקת הגלישה הרגילה. כמו־כן ניתן להשתמש בחלון גלישה פרטית כדי לבדוק דואר אלקטרוני במספר חשבונות בו בעת. Mozilla שמחים לבשר לקהל על זמינותה של גרסה חדשה של Firefox עבור Android התומכת בגלישה פרטית ברמת לשונית. Firefox עבור Android מאפשר למשתמש לפתוח לשוניות גלישה פרטית במהלך הגלישה הרגילה, ומאפשר להחליף בין הלשוניות הרגילות והפרטיות בכל עת.

Firefox מגיע עם מנהל הורדות חדש בסרגל הכלים של Firefox, כך שמעתה ניתן לנטר, לצפות ולאתר קבצי הורדות ללא מעבר לחלון אחר. מנהל ההורדות החדש מאפשר להוריד קבצים עם Firefox בצורה קלה מבעבר. Firefox עבור Android כולל אפשרות לבצע התאמה אישית של הקיצורים על מסך הבית, עם האתרים הנצפים ביותר או המועדפים על המשתמש, כך שהם נמצאים תמיד במרחק נגיעה.

Firefox עבור Android מוסיף תמיכה במכשירים נוספים המריצים ארכיטקטורת מעבד חלשה יותר, מעבדי ARMv6, לרבות טלפונים פופולריים כגון Galaxy Next,‏ HTC Aria,‏ HTC Legend,‏ Samsung Dart,‏ Samsung Galaxy Pop ו־Samsung Galaxy Q. בחודש ספטמבר אשתקד, Mozilla החליטו להרחיב את התמיכה למכשירי ARMv6 כדי להביא את חווית הגלישה ב־Firefox למשתמשים רבים יותר. Mozilla שמחים לבשר שבזכות צעד זה ניתן להביא חווית גלישה ברשת טובה יותר לקרוב ל־50 מיליון טלפונים נוספים.

עבור מפתחים, Firefox כולל מעתה את getUserMedia, חלק חשוב מהמפרט של WebRTC. יכולת זו מאפשרת למפתחים לגשת למצלמה או למיקרופון במחשב המשתמש בקלות ובמהירות. Firefox כולל גם תיבת כלים למפתחים כדי לספק גישה מהירה לכלי הפיתוח בחלון אחד נוח ולספק למפתחים דרך ברורה להחלפה בין הכלים. Canvas Blend Mode מאפשר למפתחים להגדיר כיצד ברצונם שה־Canvas יצויר מעל לתמונה קיימת כדי ליצור אפקטים ויזואליים.

למידע נוסף:

4 תגובות בנושא “שליטה טובה יותר על פרטיות המשתמש עם הגרסה החדשה של Firefox

    • בגרסת האנדרואיד של הדפדפן אכן מדובר בלשוניות (עד כמה שאפשר לקרוא לצורת הגלישה שם "לשוניות", שכן הן נטולות האלמנטים הוויזואליים של לשוניות הקיימות בגרסה השולחנית), בגרסה השולחנית מדובר בחלון נפרד בו ייטענו הלשוניות הפרטיות, כדי להגביר את היכולת לזהות ולהבדיל בין לשוניות פרטיות ורגילות. למידע נוסף, להלן דיון בפורום שלנו שמתייחס לנושא זה ממש – http://mozilla.org.il/board/viewtopic.php?f=9&t=11570.

  1. משום מה שתי התכונות מוצגות אצלי באנגלית למרות שיש לי את הגרסה העברית…
    לדוג' – כתוב לי: New Private Window ו Show All Downloads

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.