ה־IT שמאחורי פיירפוקס – הדפדפן ששינה את חוקי המשחק

לפני מספר ימים נערך ראיון מיוחד של אנשים ומחשבים עם ג'ונתן נייטינגייל, סגן נשיא ומנהל תחום Firefox ב־Mozilla במשרדי מוזילה בסן פרנסיסקו. המאמר, שמציג בין היתר את הרעיונות שמאחורי Firefox ו־Mozilla מסקר את מתודולוגיות הפיתוח של הדפדפן החופשי, פרויקטים שמוזילה עובדת עליהם בימים אלו, וגם על השוני בין פיירפוקס לדפדפנים אחרים.

על כרטיס הביקור של ג'ונתן נייטינגייל כתוב "סגן נשיא ומנהל תחום פיירפוקס (Firefox) במוזילה (Mozilla)", אולם אם תשאלו אותו, הוא יאמר לכם שהעבודה שלו היא להפוך את האינטרנט למקום טוב יותר – וזה בדיוק מה שהוא מנסה לעשות בשש השנים האחרונות. האיש שזכה לכינוי "מר פיירפוקס", מבלה את רוב זמנו היום בתכנון הכלים שישנו את הרשת מחר. כשהוא מוקף בצוות מהנדסי תוכנה ובאלפי מתנדבים ברחבי העולם, מתכוון נייטינגייל לשנות את כללי המשחק ולהפוך כמה שיותר חלקים מחיי היומיום שלנו לפתוחים, חופשיים וחינמיים.

"אנחנו צריכים להפסיק להשתמש במילה 'Browser' ('סייר', המילה אנגלית לדפדפן)", אומר נייטינגייל בראיון מיוחד לאנשים ומחשבים, שנערך במשרדי מוזילה בסן פרנסיסקו. לדבריו, "אנשים כבר לא 'מסיירים' ברשת. הדפדפן הוא החלון שדרכו האדם מסתכל על רוב תחומי החיים שלו היום, וככה בדיוק אנחנו מסתכלים על פיירפוקס. הרשת היא חלק מהחיים שלנו – לא עוד יישום על הדסקטופ שלנו. אם כך, למה שנתייחס אל הדפדפן כאל 'עוד יישום'?".

"אנחנו מסתכלים קדימה, ורואים דפדפנים שמשלבים יחד את כל החתיכות השונות מחיי המשתמש", הוא מסביר את החזון. "אנחנו רואים דפדפן מותאם אישית, כזה שמכיר אותך ויודע להכניס אותך לחשבונות שלך גם במובייל, למרות שאת הסיסמאות בכלל הזנת במחשב הנייח בעבודה. אנחנו רואים דפדפן שיודע להציג לך בבית את כל העמודים שגלשת אליהם במובייל, בזמן שנסעת ברכבת אחרי העבודה. אנחנו לא מפתחים תוכנה או יישום, אלא בונים את הישות שמקשרת אותך לרשת, בכל מקום ובכל זמן. זה הכלי שמחבר אותך לחיים שלך, וזה משהו הרבה יותר גדול מסתם 'דפדפן'".

למאמר המלא באתר "אנשים ומחשבים"

המאמר התפרסם באתר אנשים ומחשבים, התפרסם ככותרת הראשית בניוזלטר שלהם, וצפוי לצאת על הנייר בגיליון ינואר של מגזין InformationWorld.

תגובה אחת בנושא “ה־IT שמאחורי פיירפוקס – הדפדפן ששינה את חוקי המשחק

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.