mozilla.org.il
דף ראשי
The Mozilla
Foundation
English
הצטרפות
פורום
חדשות מוזילה
כתיבה לפי התקן
Firefox
Thunderbird
תנאי הרשיון
תמיכה טכנית
שו"ת
וויקי
קישורים
הוראות למתרגמים
דווח על באג
יצירת קשר
חיפוש

SourceForge Logo

valid html 4.0

חבילת שפה עברית עבור Mozilla 1.6
גרסת חבילת שפה: 1.0

הערות הפצה

חבילת שפה זו מיועדת ל-Mozilla 1.6

 • חבילה זו כוללת תרגום מלא של ממשק המשתמש של Mozilla 1.6.
 • קבצי העזרה במהדורה האנגלית של גרסה זו עודכנו, מי יותר ומי פחות. כדי לקצר את הזמן לשחרור חבילה זו, בשלב זה קבצי העזרה לא תורגמו. בשבועות הקרובים, ככל שיתיר הזמן, תשוחרר חבילת שפה מעודכנת, עם קבצי עזרה מתורגמים.
 • חבילה זו מכילה חבילת תוכן מלאה, הכוללת ברירות מחדל יחודיות לישראל עבור יצירת פרופיל חדש. בפרט, היא מכילה תיקון המאפשר לראות את התגובות לידיעות באתר ynet.co.il, שיראה בפרופיל חדש. להוספת התיקון לפרופיל קיים, הוסף את השורות הבאות אל הקובץ userContent.css הנמצא בתיקיית chrome שנמצאת תחת תיקיית הפרופיל שלך. ראה את הערות ההפצה למידע אודות מיקום ספריית הפרופיל במערכת ההפעלה שלך.
  iframe[src*="/TalkBacks_iframe/"] { width: 268px !important; height: auto !important; direction: rtl !important; }
  אם הקובץ userContent.css לא נמצא, צור אותו בעזרת עורך טקסט, כמו למשל Notepad.
  בנוסף, כוללת החבילה את מנועי החיפוש וואלה! ונענע. ניתן להוריד את מנועי החיפוש האלה ואחרים מאתר mycroft.mozdev.org.
 • עם כניסת המחשב האישי לשימוש נרחב החל מתחילת שנות השמונים, התרחב השימוש בסימן "-" (מינוס) כתחליף לסימן "־" (מקף), כמו למשל בביטוי "אף־על־פי־כן", או בצירוף "כ־5", וזאת משום שאין מקש המאפשר גישה נוחה לסימן זה במקלדת העברית, למרות שהתו קיים באוסף התוים העברי במחשב. באותו אופן, הוחלפו התווים ׳ (גרש) ו־״ (גרשיים, המשמשים בראשי תיבות) ב־' (אפוסטרוף) ו־" (מרכאות ישרות) בהתאמה. בחבילת שפה זו נעשה שימוש בתוים העבריים המקוריים במקום התחליפים השגויים, בעזרת כלי תוכנה המאפשרים גישה לתווים אלו. במקביל, אנו פועלים עם מכון התקנים הישראלי לשינוי תקן המקלדת העברית, כך שיכיל מקשים לתווים אלו.

תכונות כלליות

 • בגרסה זו בוטלה ההחלפה האוטומטית של שפת הכתיבה בעת כתיבה בטפסים, שהיישום שלה היה לקוי.
 • תוכנת הדוא"ל תומכת עתה בכרטיסי ביקור אלקטרוניים (vCard).
 • אפשרות לתרגום טקסט הוחזרה בגרסה זו, הפעם בעזרת שירות התרגום של Google.
 • הקלדת about:about בשורת הכתובת מציגה רשימה של כל אפשרויות ה־about.

בעיות ידועות

 • כאשר ערכת הנושא Classic פעילה, תצוגת אשף יצירת הפרופיל עשויה להיות משובשת עד כדי חוסר יכולת ליצור פרופיל חדש. כפתרון זמני, יש לעבור לערכת נושא Modern לפני הפעלת אשף הפרופילים.
 • פרופיל חדש תמיד ישתמש בחבילת השפה וחבילת התוכן הפעילות, ולא באלה שהמשתמש בוחר עבור הפרופיל החדש. בעיה זו קיימת גם בשפות אחרות. כפתרון, יש לעבור לפרופיל בו פעילות החבילות הרצויות עבור הפרופיל החדש, ולהפעיל את מנהל הפרופילים מתפריט "כלים".
 • מרבית ההגדרות בהן צריך להכניס שמות שרתים או נתונים אחרים באנגלית, כמו שרתי דואר או שרתים מתווכים, הן בכיוון שמאל-לימין. בחלק מן המקומות עדיין יש הגדרות של שרתים שכיוונן ימין לשמאל. מקומות אלה דווחו ל-mozilla.org (באג 157607)
 • בעת יצירת פרופיל חדש, הפרופיל החדש צריך להציג מימשק מתורגם במלואו לעברית, ללא יוצא מן הכלל, ומיושר לימין. בנוסף, קובץ הסימניות צריך להיות מאוכלס במספר סימניות ברירת מחדל. אם אחד ממרכיבים אלה חסר, מומלץ למחוק את הפרופיל החדש וליצור אותו מחדש. כדי להקטין את הסיכוי לתקלות, מומלץ ליצור פרופיל חדש מתוך תפריט כלים|החלף פרופיל, כאשר המימשק של הפרופיל הקיים כבר מתורגם.
 • רשימה מפורטת יותר של בעיות במימשק ובעיות אחרות.

סביר להניח שקיימות בעיות אחרות. נשמח לשמוע עליהן.

רוב העבודה נעשתה בעזרת MozillaTranslator 5.02 של הנריק לינגארד (אם אני מבטא את השם נכון). עריכה סופית של קבצי חבילת השפה נעשתה בעזרת UniPad, עורך Unicode שניתן למצוא בכתובת www.unipad.org.

©צוות הלוקליזציה העברית של Mozilla

Copyright © 1998-2004 The Mozilla Organization
and Hebrew localization team.
עודכן לאחרונה: 17/04/08