מכתב פתוח - תאימות אתרים

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תוכן המכתב מבוסס על הדיון בפורום. נא לנהל שם דיונים על תוכן המכתב.

--

נושא: תאימות אתרכם לדפדפנים תקניים

תוכן: למנהלי ובוני אתר <שם האתר> שלום רב.

נתקלתי בבעיות בעת גלישה באתרכם באמצעות דפדפנים תקניים כגון פיירפוקס, כרום, אופרה, ספארי וכו'. אציין כי על פי הערכות סטטיסטיות עדכניות של שוק הדפדפנים בישראל, נתח השוק של דפדפנים אלו הוא מעל ל־25%, וחוסר טיפול בבעיות מסוג זה מונע ממני ומכמות הולכת וגדלה של משתמשים גישה לתכנים ולשירותים הקיימים באתרכם. (למידע נוסף: http://gs.statcounter.com/#browser-IL-monthly-201007-201007-bar) <ניתן לפרט את הבעיות כאן>

קיימים באינטרנט תקנים מוגדרים לכתיבת אתרי אינטרנט, ועד הדפדפני השונים לכבד אותם. תקנים אלו נכתבים ע"י ארגון w3c העולמי. גם דפדפנים בטלפונים ניידים מכבדים את התקנים הללו, ואם אתרכם יהיה כתוב בהתאם לתקנים לא תידרשו להשקיע כסף ובהתאמה ובכתיבת אפליקציות שונות לכל הטלפונים החכמים.

אתרכם כתוב בצורה שמתאימה לדפדפן אינטרנט אקספלורר של חברת מיקרוסופט בלבד. הקוד שבו בחרתם להשתמש מעט מיושן ולא תומך בסטנדרטים החדישים ובדפדפנים מודרניים. כתוצאה מכך רק אינטרנט אקספלורר יכול להבין נכון את קוד האתר שלכם, והאתר מוצג בצורה שגוייה בדפדפנים האחרים.

בגרסאות העתידיות של אינטרנט אקספלורר (גרסה 9 לדוגמה), ובגרסה הנוכחית (8) ישנה תמיכה טובה יותר בתקנים מבעבר. כתיבת אתרים לפי תקן מאפשרת תצוגה תקינה של האתר בכלל הדפדפנים, ומונעת את צורך להתאים את האתר לכל גרסה חדשה של דפדפן. אתרים שאינם כתובים לפי התקנים המקובלים נדרשו לבצע עבודת התאמה כאשר מיקרוסופט הוציאה את גרסה 8 של דפדפן אינטרנט אקספלורר, וידרשו בקרוב לבצע מחדש עבודות התאמה כדי לתמוך באינטרנט אקספלורר 9.

התקנים החדישים שבהם תומכים הדפדפנים התקניים (כולל אינטרנט אקספלורר בגרסה 9) מאפשרים לעשות עם HTML‏, CSS ו־JavaScript דברים שבעבר היה צריך תוסף חיצוני (כדוגמת Adobe Flash Player) כדי לבצע אותם. שימוש בתקנים חדשים אלו מאפשר העברת תוכן עשיר גם למכשירים ניידים בהם אין אפשרות להציג תוכן פלאש (לדוגמה מכשירי ה־iPhone וה־iPad של חברת Apple).

למידע נוסף: כתיבה לפי התקן, מאתר מוזילה ישראל: http://mozilla.org.il/evangel.shtml

אם יש לכם שאלות נוספות, אנא הרגישו חופשיים ליצור איתי קשר.

<ניתן להוסיף כאן את חתימתכם>