מפגש מקוון מאי 2012

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

זמן ומקום

יום שני, 28/05/2012, שעה 21:00 שעון ישראל.

ערוץ #mozilla.il ב־irc.mozilla.org

משתתפים במפגש


נושאים

(כאן יפורטו הנושאים וההחלטות שקיבלנו. נא לא לנהל את הדיון ישירות על דף זה)

דרכי תקשורת

תרגום תוכנות

תגבור הצוות

מנשר מוזילה

עדכון האתר

מפגש

אוגוסט פינגווין

תוכן השיחה

‏‪(21:08:02)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫ברוכים הבאים למפגש המקוון שלנו, אחרי הרבה זמן שלא ניהלנו שום מפגש מקוון.
(21:08:05) dror: aharoni: איך אפשר ליצור איתך קשר?
(21:08:20) Elad Alfasa: dror: בדקת את דף המשתמש שלו בויקיפדיה?
(21:08:21) dror: tomer: נא להתחשב באנשים ללא סימנים מיוחדים.
(21:08:27) Elad Alfasa: אני חושב שיש לו דף שמוקדש לזה
‏‪(21:08:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫להלן רשימת הנושאים על סדר היום. 
‏‪(21:08:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫• דרכי תקשורת
‏‪(21:08:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫• תרגום תוכנות
‏‪(21:08:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫• תגבור הצוות
‏‪(21:08:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫• מנשר מוזילה
‏‪(21:08:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫• עדכון האתר
‏‪(21:08:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫• מפגש
‏‪(21:08:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫• אוגוסט פינגווין
(21:08:32) Elad Alfasa: dror: נא להתקין פונט מודרני
‏‪(21:08:51)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בפתיחת כל נושא נציג אותו באופן כללי, ולאחר מכן ננהל דיון  קצר עליו. לכל נושא נקדיש עד 10 דקות, ואם יהיה צורך לדון לעומק בנושא  מסויים מעבר לזמן המוגדר נעשה זאת לאחר מכן.
‏‪(21:08:51)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫לפני שמתחילים, בבקשה כתבו את שמכם ואת התחומים בהם אתם פעילים במוזילה במספר מילים.
(21:09:08) aharoni: amir.aharoni@mail.huji.ac.il
(21:09:20) Yaniv: במחילה
(21:09:25) Elad Alfasa: אלעד אלפסה, תרגום, תמיכה, שיווק (אפשר להגיד)
(21:09:27) Yaniv: אבל איך המפגש של פינגווין קשור למוזילה
(21:09:31) Elad Alfasa: elad@fedoraproject.org
(21:09:35) hatul: עמיעד. תומך בפורומים ומתרגם.
(21:09:39) Elad Alfasa: Yaniv: נגיע לזה בהמשך
‏‪(21:09:41)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫ובקשה קטנה – בבקשה השאירו את ההודעות הכלליות מחוץ לערוץ בזמן השיחה. בשביל לא להעמיס כאן יותר מידי. 
(21:10:13) Yaniv: זה שפיירפוקס  טוב עם לינוקס לא הופך את זה קשר אלעד..
(21:10:28) Elad Alfasa: Yaniv: זה לא הקשר, אמרתי שנגיע לזה בהמשך, נכון?
(21:10:28) ***tomer תומר כהן, מתרגם, תומך, אחראי על‫ mozilla.org.il וכו'.
(21:10:29) dror: Yaniv: לא עכשיו בבקשה.
(21:10:36) Yaniv: ל
(21:10:41) Yaniv: ok
(21:11:05) dror: ‏‫דרור. תמיכה בפורומים/בערוץ IRC. בתקווה גם בעדכון האתר.
(21:11:14) ***smontagu Simon Montagu מפתח במוזילה עם הדגש על טקסט בינלאומי
(21:12:38) Elad Alfasa: אני מבין שכל השאר פשוט ישתקו להם לאורך כל המפגש?
(21:12:58) smontagu: אולי מחכים שיפנו אליהם?
(21:12:59) Yaniv: אני לא יודע אם אני נחשב פעיל חח
(21:13:10) Yaniv: יניב שואל ומשיב בפורום
(21:13:11) tomer: elad: נראה ככה. כנראה הם מגדירים את עצמם בתור קהל אילם.‏
(21:13:22) Yaniv: משתמש בגרסאות בטא ואורורוה אם נחשב
(21:13:29) Elad Alfasa: Yaniv: אתה נחשב פעיל.
(21:13:40) Elad Alfasa: מספיק להשיב בפורום כדי להיחשב פעיל.
(21:13:43) aharoni: אמיר אהרוני, כותב בלוג, מתרגם, מדווח באגים
‏‪(21:14:18)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫העלתי דף בוויקי לדיון הזה. אתם מוזמנים להוסיף את עצמכם שם וגם לערוך אותו במהלך השיחה, רק בבקשה לא להתפרע איתו יותר מידי.
(21:14:18) tomer: http://mozilla.org.il/wiki/%D7%9E%D7%A4%D7%92%D7%A9_%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%9F_%D7%9E%D7%90%D7%99_2012
(21:14:57) dror: tomer: יש לנו 7 נושאים לעבור עליהם, כדי לא להגרר לשעות מאוחרות - אשמח אם נאיץ את העניינים.
‏‪(21:15:10)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני מבין שהאנשים הבאים לא איתנו הערב: GuySoft ron mypsick matanya Cokegod tsahi
(21:15:14) Yaniv: תומר יש מצב שתשנה צבע אולי כמנהל המפגש זה ידגיש מה שכותב
(21:15:31) matanya: אני כאן
(21:15:37) tomer: Yaniv: לא ניתן לשנות צבעים ב־‫IRC. 
(21:16:28) Yaniv: מה איתך מתניה במה פעיל
(21:16:51) ***matanya ויקיפד, משתמש פיירפוקס מגירסה 1
(21:16:51) tomer has changed the topic to: #mozilla.il ‫מוזילה ישראל - http://mozilla.org.il - http://firefox.co.il — דרכי תקשורת
(21:17:07) hatul: הסבר בבקשה
‏‪(21:17:08)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫=== דרכי תקשורת ===
‏‪(21:17:08)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫כדי ליעל את התקשורת בין חברי הצוות, חשוב שנגבש תכנית מסודרת כיצד לתקשר ביננו. 
(21:17:21) Elad Alfasa: אני מציע רשימת תפוצה
(21:17:32) aharoni: elad +1
‏‪(21:17:43)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫חשבתי על מספר אפשרויות שעומדות בפנינו: 
(21:17:47) tomer: IRC – דורש שכולם יהיו מחוברים בזמן נתון. אין תיעוד מסודר של השיחות בערוץ.
‏‪(21:17:47)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫רשימת תפוצה – לא מתועד באתר, מהיר יחסית ולא מחייב שכולם יהיו מקוונים ברגע נתון.
‏‪(21:17:47)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫פורום – יש תיעוד מסודר של הדיונים בפורום, לפעמים אנשים לא קוראים את הפורום.
(21:18:22) matanya: אני מנוי ל30 רשימו תפוצה, הרבה מידע הולך לאיבוד ברעש
(21:18:26) hatul: לרשימת תפוצה יהיה תיעוד
(21:18:27) matanya: *רשימות
(21:18:40) mypsick left the room (quit: Quit: http://www.mibbit.com ajax IRC Client).
(21:18:42) hatul: גוגל גרופ או שירות אחר.
(21:18:59) tomer: hatul: לרשימת תפוצה יש תיעוד אמנם, אבל הוא לא נשמר על האתר שלנו, וגם מאד מסורבל לניהול.
(21:19:17) Yaniv: אולי איזה מעגל בגוגל מעגלים
(21:19:19) Elad Alfasa: tomer: אפשר לשמור אותו על האתר שלנו, אם נתקין mailman
(21:19:32) dror: אשמח אם דברים יהיו מרוכזים, ושלא יצטרכו להתעדכן במקום נוסף.
‏‪(21:19:36)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫למשל הכתובת הוותיקה שלנו לתמיכה בדואר אלקטרוני היא רשימת תפוצה, והיא טובעת בים של ספאם.
(21:19:38) Elad Alfasa: אני מסכים עם דרור
(21:19:39) aharoni: לא צריך לשכפל כל דבר.
‏‪(21:19:48)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני נוטה לכיוון של האפשרות השלישית. אפשר להירשם לפורומים ולקבל יידוע על  הודעות חדשות כמו שמקבלים בדיונים שמשתתפים בהם, אבל עדיין חייבים להיכנס  לאתר בשביל להגיב. 
(21:19:55) hatul: אני אישית מעדיף פורום, אבל אולי לא לכולם זה נוח.
(21:19:57) aharoni: כלומר, לא צריך להתקין מיילמן.
(21:20:07) Yaniv: שזה?
(21:20:10) aharoni: פורום זה משהו שצריך לזכור להיכנס אליו.
‏‪(21:20:13)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫ניתן להירשם לפורום באמצעות לחיצה על הקישור "הרשם לקבלת עדכונים מפורום זה" שמופיע בתחתית הדף כשנמצאים על תצוגת הודעות בפורום.
(21:20:14) Elad Alfasa: נכון
(21:20:43) Yaniv: אני בלאו הכי מנוי RSS לפורום 
(21:20:48) Yaniv: אז מה ההבדל
(21:21:11) Elad Alfasa: אימייל.
‏‪(21:21:50)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫… בצורה כזו אנחנו יכולים לקבל עדכונים מידיים מהפורום בדומה לרשימת תפוצה (RSS איטי יותר, וישנה התופעה המעצבנת שמפספסים הודעות ולא בודקים את התיקייה מידי יום), אבל עדיין אנחנו משאירים את הכל חשוף באתר כך שגם אנשים מבחוץ יכולים לקרוא ולהגיב.
(21:22:15) hatul: אפשר ליצור רשימת תפוצה מרסס בעזרת פידברנר או שירות דומה.
(21:22:46) dror: האם תדירות ההתכתבות דורש משהו כמו פורום? אי אפשר להסתפק בפגישה שבועית או דו־חודשית בערוץ?
(21:22:53) tomer: hatul: אפשר, אבל זה מאד מוגבל, וגם לא מביא אליך עדכונים בזמן אמת בניגוד לשימוש ביכולת העדכונים המובנת בפורום.‏
(21:23:03) tomer: dror: אתה מקדים את המאוחר. חכה שנייה עם השאלה הזו.‏
(21:24:21) aharoni: כולם פה משתמשים ברס"ס?
(21:24:35) dror: אני כן.
(21:24:57) Yaniv: כנל
‏‪(21:25:01)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אנחנו צריכים דרך יעילה יותר לתקשר כדי להודיע לחברי הצוות על הפעלה של מיזמים חדשים, מה שקורה לפחות פעם בחודש ובהרבה מקרים מסתבר שהדרך היחידה לתפוס אנשים היא ישירות בדואר אלקטרוני, מה שמקטין מאד את היכולות שלנו לתקשר בנינו, וגם מיזמים שמתפספסים כי אין מי שיפעיל אותם.
(21:25:08) hatul: לפורום? חלקית.
(21:25:21) aharoni: אני בעד פורום, אבל רק אם אפשר להירשם ברס"ס לחלק של הפורום שעוסק בקהילה. אין לי זמן, לצערי הרב, לקרוא את כל ההודעות.
(21:25:22) hatul: אני פשוט מבקר בו כמה פעמים ביום.
(21:25:36) Yaniv: שאני יבין למה דואל מקטין תיכולות?
(21:25:38) dror: tomer: נקטעת. "שמתפספסים כי"?
(21:25:43) Yaniv: ההפך הדרך הכי מהירה עבורי
(21:25:56) tomer: RSS הוא לא מדיום שמקבלים בו הודעות באופן מיידי. גם כאשר מגדירים משיכה פעם ב־15 דקות למשל.‏
(21:26:07) Elad Alfasa: Yaniv: ברגע שאתה צריך לפנות באופן ישיר בדוא"ל לכל אחד...
‏‪(21:26:11)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫‏dror: …‫וגם מיזמים שמתפספסים כי אין מי שיפעיל אותם.
‏‪(21:27:22)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫====מפגשים שבועיים, דו שבועיים או חודשיים ====
‏‪(21:27:22)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫קיום של מפגשים יכול לשפר את חלוקת המטלות בנינו.
‏‪(21:27:22)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אפשר אולי לוותר עליהם אם אנחנו נצליח לנהל תקשורת בצורה מסודרת.
(21:27:50) Yaniv: תומר אני חושב גם יותר מזה
(21:28:01) Yaniv: למשל עניית שאלות בפורום
(21:28:15) Yaniv: אפשר לחלק את השאלות ל"קשות" שבדכ אתה עונה עליהם
(21:28:29) Yaniv: לשאלות ה"נדושות" שאין לי בעיה או אחרים שיכולים לענות
(21:28:47) Yaniv: ככה העומס ממך ומאחרים יורד בזמן שכאלה שכבר השתפשפו יודעים לענות זה בחלק של הפורום
(21:29:11) dror: Yaniv: שיענה מי שיודע, מתי שהוא רואה. עזוב סיבוכים מיותרים. וזה גם לא קשור לנושא שמדברים עליו כרגע.
(21:29:23) Yaniv: ..
(21:30:59) hatul: אפשר רשימת תפוצה, ונשלב אותה באתר החדש עם רסס או משהו.
(21:31:02) dror: אז מה האופציות שלנו, tomer?
(21:31:25) dror: hatul: אנחנו רוצים גישה רק לאנשים מסויימים, לא?
(21:32:06) tomer: dror: אנחנו רוצים לקיים מפגשים כמו זה בתדירות גבוהה יותר? 
‏‪(21:32:15)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫מתי ניהלנו את המפגש הקודם, לפני שנה?
(21:32:21) aharoni: תכלס, הכי פשוט - רשימת תפוצה בהרשמה פתוחה ועם ארכיון פתוח, שתנוהל משרתים של מוזילה.
(21:32:44) tomer: hatul: אנחנו *רוצים* לחסום רשימת תפוצה לאנשים "בכירים" בלבד?‏ אני לא מת על הרעיון הזה.‏
‏‪(21:33:05)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫היינו יכולים לפתוח פורום מוגבל באתר בערך מאז ומתמיד.
(21:33:06) Cokegod left the room (quit: Quit: http://www.mibbit.com ajax IRC Client).
(21:33:12) Elad Alfasa: אני מסכים עם אמיר
(21:33:26) hatul: מי אמר לחסום?
‏‪(21:33:48)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫למעשה יש לנו גם רשימת תפוצה של הצוות כבר כמה שנים טובות (עשר בערך?), אבל היא לא ממש פעילה וחברים בה הרבה דינוזאורים.
(21:34:04) Yaniv: חח
(21:34:56) tomer: aharoni: אין בעיה לפתוח רשימת תפוצה על השרת של מוזילה או על השרת שלנו. העניין הוא שמדובר ברשימות תפוצה בהן הקהל הרחב לא יוכל לצפות בקלות בתוכן, וגם כל מיני אנשים קוצרים משם כתובות.
‏‪(21:35:15)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫הרשימות מקושרות לניוזגרופס. אני לא ממליץ להתעסק סתם בדברים האלה. 
‏‪(21:35:53)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני רואה שאין הסכמה גורפת בנושא זה. בואו נסכים שאנחנו לא מגיעים להסכמה ונעביר את הדיון לפורום.
(21:36:02) aharoni: יש אלפי רשימות בעולם, והאנשים בהן לא מפחדים מקוצרי כתובות. ממילא הכתובות שלנו תיקצרנה מכל מיני מקומות אחרים.
(21:36:14) Elad Alfasa: בשביל זה יש לנו מסנני ספאם
(21:36:22) aharoni: מה שאלעד אמר.
(21:36:32) aharoni: אפשר גוגל גרופ, אבל יש לו כל מיני תכונות טכניות מעצבנות נורא.
(21:37:23) dror: tomer +1
(21:37:26) Elad Alfasa: לא אוהב את גוגל גרופ
(21:37:47) tomer: https://groups.google.com/forum/?fromgroups#!forum/hebmoz-support
‏‪(21:38:05)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫תראו מה הולך שם ותבינו למה אני לא מעוניין להתעסק בדברים האלה. 
(21:38:18) tomer:  /topic #mozilla.il ‫מוזילה ישראל - http://mozilla.org.il - http://firefox.co.il — תרגום תוכנות
‏‪(21:38:20)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫=== תרגום תוכנות ===
‏‪(21:38:20)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫לאחרונה אנחנו מתמהמהים יותר מידי בתרגום תוכנות.  דבר זה גורם לכך שאנחנו לא מצליחים לעמוד ביייעדים ודברים מתפספסים. למשל  ת'אנדרבירד די ירד מן הפרק, ואנחנו צריכים להשלים פערים.
(21:38:49) hatul: כשיש לי זמן אני משתדל לתרגם, אבל לא תמיד אני יודע מתי נכנסו מחרוזות חדשות.
(21:39:09) hatul: ולפעמים מחרוזות שלא לתרגום יוצרות עומס.
‏‪(21:39:10)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫מחרוזות חדשות נכנסות בכל שישה שבועות עם המעבר. 
‏‪(21:39:42)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בגלל שאנחנו מתרגמים את אורורה ולא ישירות את nightly, מעטים (מאד!) המקרים בהם מחרוזת מגיעה באמצע הסבב ולא בתחילתו.
(21:40:07) aharoni: זה נושא שאני הצעתי לדון בו. בגדול, הטענה שלי היא שהסיבה העיקרית להתמהמהות היא שהתהליך מסורבל מדי ודורש יותר מדי עבודה ידנית, בעיקר של תומר.
(21:40:09) hatul: אני לא זוכר מתי עברו שישה שבועות.
‏‪(21:40:29)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אנחנו גם מתרגמים את אורורה ולא את בטא מה שמשאיר לנו הרבה "מרחב התמהמהות", אבל עובדה שזה לא מספיק לנו כדי להשלים הכל בזמן.‏
(21:41:06) tomer: hatul: שישה שבועות עוברים ברגע שאתה שומע שיוצאת גרסה חדשה של פיירפוקס, וזמן קצר אחרי זה אתה שומע שיצאו גם גרסאות בטא ואורורה חדשות. ☺
(21:41:17) dror: זה נושא שאני לא ממש פעיל בו, מסיבות שונות. אחת מהן היא, כמו שאמיר כתב, שהתהליך מסורבל. אין מה לעשות בנידון?
(21:41:24) aharoni: אנחנו צריכים כלים נוחים יותר. כלים נוחים יותר יעלו את היעילות של המתרגמים הנוכחיים ויעזרו לגייס כוח אדם חדש.
(21:41:36) hatul: אני כבר לא עוקב. פשוט אני מקבל פיירפוקס חדש בלי לשים לב.
(21:41:44) tomer: aharoni: אתה מקדים את המאוחר. גיוסים זה הנושא הבא.‏
(21:41:48) hatul: למשל לזרוק את נארו.
(21:41:59) Yaniv: מסכים איתך אהרוני
(21:42:02) aharoni: מה שאני עושה בנידון, אם כי לאט משהייתי רוצה, הוא להקים סביבה באתר אחר, יציב ונוח יותר:
(21:42:07) aharoni: translatewiki.net.
(21:42:09) tomer: hatul: [עדיין] אין לנו אלטרנטיבה טובה יותר.‏
(21:42:16) aharoni: זה האתר שבו מתרגמים את מדיה-ויקי.
(21:42:26) Yaniv: אין לי מושג בפרקטיקה של איך זה עובד וזה למרות שבתרגום יכולתי לעשות בשמחה
(21:42:35) tomer: aharoni: בהתחשב בכמות התקלות שיש שם, אני לא בטוח אם זו מערכת אמינה יותר מ־Narro, למשל.
‏‪(21:43:00)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫ואם אתם רוצים לראות מה זו מערכת מסורבלת, נסו פעם לעבוד עם MozillaTranslator.
(21:43:25) tomer: Yaniv: אתה מצטרף לצוות התרגום שלנו? ☺‏
(21:43:28) dror: בואו נחתוך לעיקר: מה אנחנו יכולים לעשות כדי לפשט את העניין?
(21:43:33) hatul: אני יודע שזה לא עומד על הפרק אבל היה טוב עם היו עוברים ל-gettext.
(21:43:34) Yaniv: הפוך אמרתי
(21:43:44) Yaniv: שאילו רק ידעתי איך עובד הענין יכלתי לעשות זאת בשמחה
(21:43:57) Yaniv: אני מתכון לפרקטיקה של האתר או התוכנה
(21:44:09) aharoni: בקיצור, אין לי הרבה מה לספר ולדון עכשיו. קיוויתי שעד הפגישה הזאת כבר אוכל להראות לכם את האתר שלי בפעולה, אבל אני מתעכב עם זה. כשזה יהיה מוכן, אני מקווה להרשים את כולכם. (אפילו את את תומר.)
(21:44:18) tomer: Yaniv: http://mozilla.org.il/board/viewtopic.php?f=16&t=10320
(21:44:21) aharoni: אבל זה נושא שאני לוקח על עצמי.
(21:45:18) aharoni: yaniv, אני מקווה להביא לך בשורות טובות בנושא בקרוב. 
(21:45:18) Yaniv: דוקא התחלתי לאהוב את האתר שהוא הביא translatewiki
(21:45:21) Yaniv: ח
‏‪(21:45:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫‫אני לא חושב שבשלב זה עומד על הפרק להיפרד לשלום מ־Narro. בסופו של דבר זו התוכנה הנוחה ביותר שמצאנו, ובדקנו מספר אפשרויות.
‏‪(21:46:03)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫יש לנו אפשרות לדבר עם המפתח של Narro לגבי הוספה של תכונות חדשות ושינוי דברים לפי הצרכים שלנו, אבל אף־אחד לא מתלונן על בעיות נקודתיות.
‏‪(21:46:23)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בשנה האחרונה המערכת עברה עדכונים מסיביים, והיום גם עובדת מאד מהר. 
(21:46:31) Yaniv: רגע פספסתי
(21:46:34) Yaniv: מזה NARRO
(21:46:47) dror: תומר, בעבר היה עוד אתר לתרגומים. זה יצר בלבול.
‏‪(21:46:47)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בדיקה קצרה העלתה שאני היחידי שבכלל מתחבר אליה מהצוות שלנו.
(21:47:28) dror: יש שם את נושא ההרשאות, שגם יצר בעיות עד כמה שזכור לי. היו מקרים שהיו מאות מחרוזות ממתינות לאישור.
(21:47:30) aharoni: נארו היא מערכת שדומה לטרנסלייטוויקי, שהיום משמשת לתרגום של פיירפוקס לעברית. הטענה שלי לגבי נארו היא שיש לה אחלה יכולות ואחלה מתכנת, אבל הוא רק אחד, וכשיש בעיות אנחנו תלויים בו.
(21:47:30) tomer: dror: מעולם לא היה "עוד אתר", והדף שמופיע בפורום שלנו די עדכני וכולל את כל המידע הדרוש.‏
(21:47:47) aharoni: התמיכה בנארו חלשה וזה לא צפוי להשתנות.
(21:48:12) tomer: aharoni: כשיש בעיות ב־translatewiki אנחנו תלויים בטוב ליבם של אנשים שלא בהכרח קשורים למוזילה ולא מודעים ללוחות הזמנים שלנו.
(21:48:13) Yaniv: אם כך כמובן שעדיף טרנסלייטויקי
‏‪(21:48:25)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫הייתי מבין אם מדובר היה בהתקנה על שרת של מוזילה, אבל זה לא המקרה.‏
‏‪(21:48:53)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫יש גם אפשרות להשתמש ב־pootle, אבל הוא פחות יעיל מ־narro. 
(21:48:59) aharoni: הלוואי שהיה שרת אחיד של מוזילה לכל התרגומים, לא משנה עם איזו תכנה. אבל אין כזה.
(21:49:33) tomer: Yaniv: אתה לא יכול להעדיף משהו אם לא בחנת אותו לעומק. מצטער. ☺‏
(21:49:35) tomer: http://a.maimult.ro/lmo/projects.php?l=he&f=0
(21:49:44) Yaniv: לפי טענתו לא לפי בחינתי
(21:49:59) aharoni: בקיצור, שוב: מוזילה על גבי טרנסלייטוויקי כרגע בחיתולים ואין מה לעשות שם, אבל התכנון הוא שבקרוב תהיה בתחום הזה מהפכה.
(21:50:01) hatul: אם תצא תזכורת כשיש מחרוזות ממתינות, אני אשתדל להתחבר ולתרגם קצת.
‏‪(21:50:01)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫הדעה של אמיר אהרוני משוחדת. ☺
(21:50:24) tomer: hatul: רעיון מעניין. אני אדבר עם‫ Pike.
(21:50:27) hatul: לדוגמה, בבלזילה מוציא הודעה כשצריך לתרגם ואני בדרך כלל נכנס.
‏‪(21:50:41)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בעקרון יש כזו הודעה, אבל היא לא אוטומטית לדעתי, ורק אני מקבל אותה.
(21:51:01) hatul: צריך גם אפשרות למיין מחרוזות לפי חשיבות. כל קיצורי המקשים מפריעים לי לתרגם באמת.
‏‪(21:51:18)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫פה אנחנו חוזרים לנושא הקודם – אם אנשים יעקבו יותר אחרי הפורום, נוכל להוציא שם הודעות מפורטות.
‏‪(21:52:36)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בכל מקרה כרגע לא על הפרק להחליף תשתית. עשינו את זה פעם אחרונה לפני בערך שנתיים, וזה עלה לי בהרבה ימים של עבודה ידנית.
(21:54:05) hatul: הבעיה שאתה עדיין עושה עבודה ידנית.
(21:54:14) tomer has changed the topic to: #mozilla.il ‫מוזילה ישראל - http://mozilla.org.il - http://firefox.co.il — תגבור הצוות
‏‪(21:54:23)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫=== תגבור הצוות ===
‏‪(21:54:23)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫יהיה לנו קל יותר לבצע את המשימות אם יהיה לנו צוות  גדול יותר. לאחרונה ניסינו לגייס מספר אנשים לצרכי תרגום, אבל הם נעלמו  לנו די מהר. מה אנחנו עושים בשביל למנוע את זה?
‏‪(21:54:54)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫כמו־כן, כדאי לזכור שמהות הצוות שלנו היא לא רק תרגום תוכנות, ויש די הרבה משימות שמתפספסות לנו עקב מחסור בכוח אדם פעיל. 
(21:54:54) Yaniv: כמו שנאמר קושי וסרבול העבודה
(21:55:02) Yaniv: די מייאש אלא אם כן יהיה בכלים נוחים
(21:55:07) dror: הנושאים מתקשרים אחד לשני. אנשים בורחים כי דרכי יצירת הקשר ביננו לא טובות, וכי הכלים שעומדים לרשותנו לא מספיק פשוטים ונוחים.
(21:55:16) Yaniv: לא שניסיתי...
(21:56:22) hatul: ירון מדי פעם עוזר בתרגום.
‏‪(21:56:25)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫יש לנו כלי שמיועד לתרגום היישומים, וכלי אחר שמיועד לתרגום חלק מהמיזמים האחרים (שמבוסס על pootle). בהרבה מיזמים אחרים יש חופש בחירה באיזה כלים להשתמש.
(21:56:44) dror: לדעתי צריך לשים דגש קודם על שני הנושאים הקודמים שדיברנו עליהם. ברגע שהם ישתפרו - יהיה יותר פשוט להביא (ולהשאיר) אנשים.
(21:56:49) hatul: חסרים נוהלי תרגום כתובים.
‏‪(21:57:10)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אגב ירון, אני קצת מודאג ממנו. הוא טוען שאין לו מחשב בבית, ויש לו טבע של ערס ואני מפחד שהוא יתחיל להסתובב עם סכינים ברחובות. 
(21:57:42) Yaniv: אתה טוען שהמחשב מחזיק אותו שפוי אה
(21:57:58) hatul: כאילו חסרים לך ערסים במכללה שלך.
‏‪(21:58:50)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫כדאי גם שנגבש מתכונת חניכה אישית למתנדבים חדשים, כדי שיהיה להם קל יותר להבין איך דברים עובדים אצלנו.
(21:59:01) Yaniv: בקיצור לא יצאנו עדיין מנושא התרגום.. או שהגיוס מתפרס לשאר נושאים tomer?
(21:59:29) dror: Yaniv: אתה לא בקצב, הנושא הוא "תגבור הצוות".
(21:59:33) tomer: Yaniv: הנושאים קשורים אחד לשני, אבל כדאי להתרכז בנושא הנוכחי.‏
(21:59:40) Yaniv: ועל זה אני שואל דרור
(21:59:48) Yaniv: תומר הבין וענה
(22:00:36) dror: tomer: מכיוון שמדובר במתנדבים בודדים כרגע, אני לא חושב שזה משהו שדורש יותר מידי מאיתנו. כשמישהו רוצה לעזור במשהו - נצרף אליו מישהו שמתעסק בנושא.
(22:01:33) hatul: השאלה היא איך בכלל אפשר להצטרף, אין הסבר באיזה מקום.
‏‪(22:02:08)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בברלין הציגה קבוצה אחת שלצערי אני לא זוכר כרגע את מיקום שלה דגם מעניין של חניכה, אבל הוא כלל די הרבה בירוקרטיה ולדעתי זה לא משהו שאנחנו רוצים להיכנס אליו, אבל להערכתי אנחנו לא מצליחים להתפתח כי חדשים לא מצליחים למצוא את מקומם איתנו וחושבים שאנחנו קבוצה די סגורה ומגובשת בתוך עצמה. 
‏‪(22:02:31)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫כמה אנשים הצטרפו אלינו בשנה האחרונה שאתם יכולים לנקוב בשמם? שנתיים?
(22:02:47) dror: תומר, אתה שוכח שב־IRC יש מגבלת תווים.
(22:02:52) dror: "וחושבים שאנחנו"...?
(22:03:01) tomer: dror: מצטער. תודה על התזכורות.
‏‪(22:03:10)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫‏‫לא מצליחים למצוא את מקומם איתנו וחושבים שאנחנו קבוצה די סגורה ומגובשת בתוך עצמה. 
(22:03:44) dror: מסכים. איך אפשר לשפר את זה? חתול העלה נקודה נכונה.
(22:03:44) hatul: צריך עמוד "הצטרף אלינו"
‏‪(22:03:45)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫רק אצל דרור נקטעות ההודעות שלי, או שהוא היחידי פה שערני לזה?
(22:03:53) hatul: גם אצלי
(22:03:58) hatul: אני מנחש את ההמשך.
‏‪(22:04:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫יש לנו עמוד הצטרפות, אבל הוא מאד לא עדכני, וגם תקוע עמוק מידי באתר. 
(22:04:37) dror: יטופל באתר החדש?
(22:04:55) tomer: David Boswell מפנה אלינו מידי פעם אנשים מ־mozilla.org, אבל זה לא מספיק.
(22:05:17) dror: צריך לרשום איפשהו שזה נושא שידרוש טיפול באתר החדש.
(22:05:23) hatul: אז התשובה היא קישור בולט באתר החדש עם הסבר ברור.
(22:05:32) tomer: http://www.mozilla.org/en-US/contribute/
(22:05:39) hatul: בינתיים הודעה בולטת בפורום.
(22:05:50) tomer: hatul: אתה מקדים את המאוחר לגבי האתר.‏
(22:06:18) tomer: hatul: הפורום עצמו נידח מידי באתר והרבה אנשים לא מוצאים איך להגיע אליו.‏
‏‪(22:06:35)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני לא אתפלא אם נגלה שמרבית התעבורה לפורום מגיעה ממנועי חיפוש ולא מהדף הראשי של האתר.
(22:07:04) Yaniv: בהחלט נכון תומר
(22:07:07) hatul: הדף הראשי של האתר מת.
(22:07:09) Yaniv: מנסיון
(22:08:12) tomer: hatul: קברנו אותו לפני חמש שנים בערך.‏
‏‪(22:08:34)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫תיכף נגיע לזה. קודם כל אתנחתא קצרה.
‏‪(22:08:51)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫(יש כיבוד. אתם מוזמנים להתכבד)
(22:09:12) tomer:  /topic #mozilla.il ‫מוזילה ישראל - http://mozilla.org.il - http://firefox.co.il — מנשר מוזילה
(22:09:18) hatul: קטע מוזיקלי של תומר.
(22:09:20) tomer has changed the topic to: #mozilla.il ‫מוזילה ישראל - http://mozilla.org.il - http://firefox.co.il — מנשר מוזילה
‏‪(22:09:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫=== מנשר מוזילה ===
‏‪(22:09:27)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אחד המסמכים החשובים ביותר שמאפשרים לקהל הרחב  להבין את השוני בין מוזילה לגופים אחרים שמנסים לכאורה לקדם את הרשת  ובמקביל לגרוף רווח. ברגע שהוא יהיה זמין בעברית נוכל להיעזר בו כאשר אנחנו  מספרים לקהל על מוזילה. 
‏‪(22:09:36)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫       החדשות הטובות: הוא כבר מתורגם. פעמיים. וגם נקרא ותוקף כמה פעמים. 
‏‪(22:09:49)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫קיימת בוויקי גרסה עדכנית שלו. בבקשה קראו אותו ובצעו בו את התיקונים הדרושים כדי שנוכל להעלות אותו למוזילה בהקדם האפשרי. 
(22:10:17) tomer: http://mozilla.org.il/wiki/The_Mozilla_Manifesto
(22:10:17) tomer: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=684978
(22:10:21) firebot: Bug 684978 nor, --, ---, nobody, NEW, Hebrew translation for the Mozilla Manifesto
(22:10:26) tomer: firebot: Thanks
(22:10:29) firebot: tomer: np
(22:11:28) hatul: זה לא מה שמופיע אחרי התנת פיירפוקס?
(22:11:30) hatul: *התקנת
(22:11:44) tomer: hatul: לא.‏
(22:14:11) Yaniv: תומר אפשר רגע לקבל את דף המקור באנגלית ?
(22:14:46) Yaniv: אם ישנו?
(22:15:05) smontagu left the room (quit: Ping timeout).
(22:15:39) aharoni: yaniv, http://www.mozilla.org/about/manifesto.html
(22:15:45) hatul: איפה אתה רוצה לפרסם אותו?
(22:16:00) aharoni: צריך להיות קישור לעברית בהדף הזה באנגלית שקישרתי אליו עכשיו.
(22:16:10) aharoni: התרגום קיים כבר מזמן וצריך להעלות אותו למקום הנכון.
(22:16:33) hatul: לאתר החדש...
(22:16:34) tomer: aharoni: כדאי לעבור עליו עוד פעם או פעמיים ולהחליט מה עושים עם הקרדיטים בסוף.‏
(22:16:39) aharoni: אגב, לפני כמה ימים שכתבתי והרחבתי את הערך "מוזילה" בווויקיפדיה העברית וקישרתי משם למניפסט.
(22:16:42) tomer: hatul: מיד.‏
‏‪(22:17:40)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫לדעתי חשוב מאד לקשר לקהילה שלנו בתרגום, כי אם מישהו יקרא את זה ב־mozilla.org, סביר להניח שהוא ירצה לשמוע עוד על הישראלים במוזילה.
(22:20:43) hatul: טוב
(22:21:04) hatul: בואו נתקדם לנושאים החשובים.
(22:21:07) tomer has changed the topic to: #mozilla.il ‫מוזילה ישראל - http://mozilla.org.il - http://firefox.co.il — עדכון האתר
‏‪(22:21:14)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫=== עדכון האתר ===
‏‪(22:21:14)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫כפי שבוודאי שמתם לב, התכנית שלנו לעדכן את האתר לא ממש מתקדמת. 
(22:21:51) Yaniv: לכן יש אותך תומר..
(22:21:54) hatul: פיתחנו כבר כמה עיצובים.
‏‪(22:21:57)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫ אולי צריכים לנטוש את התכנית של פיתוח על וורדפרס ולחזור לפיתוח דפים סטטיים?
(22:21:58) Yaniv: טוב אני צוחק
(22:22:17) hatul: אם יש את mozilla one אז אפשר להשתמש בו.
(22:22:35) tomer: http://mozilla.org.il/wiki/%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%9F:%D7%A2%D7%93%D7%9B%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%90%D7%AA%D7%A8#.D7.A2.D7.93.D7.9B.D7.95.D7.A0.D7.99.D7.9D_.D7.9E.D7.90.D7.99_2012
‏‪(22:22:35)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אנחנו יכולים להשתמש בעיצוב דומה לזה של מוזילה, שבעתיד הקרוב יעבור במלואו  לערכת העיצוב MozillaOne. על עיצוב זה נוכל להלביש אוסף טלאים ושינויים  שיאפשר התאמה מיטבית שלה לדרישות שלנו.
(22:22:37) dror: למה סטטיים?
‏‪(22:22:41)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫ניתן לראות את העיצוב בפעולה כאן – http://stage.mozilla.org.il
(22:22:43) Yaniv: יקח לך יותר זמן אבל tomer
(22:23:07) dror: "לך"? אתה מתכוון "לנו" אולי?
(22:23:30) Yaniv: לך לו .. אני עדיין לא בעסקי בנית אתר לצערי
(22:23:36) tomer: dror: דפים סטטיים ידרשו פחות משאבים, בטוחים יותר, ואפשר תמיד להשתמש במערכת ניהול תבניות.‏
‏‪(22:23:42)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫כמו זו של github, למשל.
(22:24:11) hatul: התבנית נראית בסדר, רק התפריט קצת מוזר.
(22:24:11) tomer: aharoni: הנה תלמיד ראשון להאקזאור עברי. ☺‏
(22:24:18) dror: מצד שני, לא תוכל לתת גישה נוחה ופשוטה לאנשים להוסיף תכנים.
(22:24:33) tomer: hatul: התפריט אפילו מאד מוזר. אני לא מבין למה הוא לא מציג את זה בתור תת תפריט בכלל.‏
(22:24:44) aharoni: נו, זה אומר שאני צריך לסדר לו את היל"ש סוף-סוף ואין לי מושג מתי אמעצ זמן לזה.
(22:24:50) aharoni: למרות שאני ממש-ממש רוצה.
(22:25:21) hatul: הכי טוב אם נעשה האקטון.
(22:25:31) tomer: dror: אין בעיה להשתמש בתשתית של אתר כגון github בשביל לתת לאדם אחד לנהל את האתר ולאחרים לעשות pull requests.‏
(22:25:38) tomer: hatul: המתן קטנה.‏
(22:25:39) Yaniv: k guys
(22:25:39) hatul: אם לא, אז נשתמש במה שיש.
(22:25:42) Yaniv: gtg
(22:25:57) Yaniv: חן חן תומר ושאר משתתפים
‏‪(22:26:26)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫העלתי את הפרטים החדשים לוויקי. אפשר להמשיך את הדיון האינסופי שלנו שם או בפורום.
(22:26:36) Yaniv: אתעדכן אחז בנאמר שם
‏‪(22:26:44)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫נראה לי שכדאי שנפתח דיונים נפרדים לכל אחד מהנושאים שהעלנו כאן.
(22:26:44) Yaniv: בהצלחה ובי בנתים
(22:26:47) hatul: בוויקי לא קורה כלום.
‏‪(22:26:56)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫(בפורום)
(22:27:04) Yaniv: איפה בדיוק בפורום?
(22:27:11) Yaniv: ..מחלקה..
(22:27:13) hatul: יש לנו תבנית אז כדאי להרים אתר מהר. אם נחכה שזה יהיה מושלם נמשיך לחכות.
(22:27:32) tomer: http://mozilla.org.il/board/viewforum.php?f=6
‏‪(22:28:15)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫ובאותו נושא, ובעיתוי קצת משעשע – 
(22:28:29) tomer has changed the topic to: #mozilla.il ‫מוזילה ישראל - http://mozilla.org.il - http://firefox.co.il — מוזילה ישראל נגיש גם דרך ב־IPv6!
(22:28:35) tomer: === IPv6 ===
‏‪(22:28:35)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בתאריך 06/06/2012 יתקיים אירוע שמטרתו לקדם את השימוש  ב־IPv6 בעולם. בארץ, כמובן, אנחנו מפגרים מאחור, וכך גם בחלק גדול ממדינות  המערב. במספר מדינות באירופה וגם במזרח הרחוק ניתן כבר לראות שימוש  בפרוטוקול זה. 
(22:28:57) tomer: http://www.worldipv6launch.org/
‏‪(22:28:57)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בין היתר משתתפים במיזם גוגל, מיקרוסופט, יאהו ומוזילה.
‏‪(22:29:09)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בארץ המיזם מובל על־ידי איגוד האינטרנט הישראלי. 
(22:29:09) tomer: http://www.isoc.org.il/techinfo/ipv6.html
‏‪(22:29:22)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫לאחרונה הפעלנו תמיכה ב־IPv6 על mozilla.org.il, והודעתי לאיגוד האינטרנט הישראלי על כוונתנו זו.
(22:29:22) tomer: http://ipv6-test.com/validate.php?url=mozilla.org.il
(22:29:23) Yaniv left the room (quit: Quit: http://www.mibbit.com ajax IRC Client).
‏‪(22:31:10)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫לדעתי כדאי לנצל את המועד הזה ולהעלות בימים הקרובים רשומה בחדשות מוזילה שתספר על הנושא הזה, ההכנות העולמיות וגם על הקשר שלנו לזה. מישהו מתנדב?
(22:32:43) hatul: מישהו לא כאן
(22:33:59) tomer: hatul: נראה לי שהרדמנו חלק מהמשתתפים.‏
‏‪(22:34:07)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫חבל, הנושא הבא מאד מעניין. ☺
(22:34:19) dror: אני כאן.
‏‪(22:34:28)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫מתנדב?
(22:35:05) dror: רק ציינתי שאני לא מהנרדמים :)
‏‪(22:35:35)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני מבין שיש לנו מחסור חמור במתנדבים.
(22:36:54) tomer has changed the topic to: #mozilla.il ‫מוזילה ישראל - http://mozilla.org.il - http://firefox.co.il — מפגש מוזילה ישראל (!!!)
‏‪(22:36:57)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫כפי שהועלה בפורום לפני זמן מה, ישנן תכניות על קיום מפגש פיזי בארץ בעתיד  הקרוב. במהלך מפגש כזה נוכל לחשוב על דרכים לשיפור האתר שלנו, התרגומים ומה  לא. 
‏‪(22:36:57)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫חשוב לזכור כי מפגשים אלו מיועדים לצוות שלנו ולא לקהל הרחב, ולכן  לא יוצגו בהם "סיפורי הצלחה" אלא בעיקר נפעל לקידום הנושאים שחשובים לנו.
(22:36:57) tomer: http://mozilla.org.il/board/viewtopic.php?f=6&t=11023
(22:36:57) dror: אכן.
‏‪(22:37:23)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫=== מפגש (!!!) ===
(22:37:27) hatul: מי יכול להגיע למפגש כזה?
(22:37:39) tomer: hatul: אתה למשל.‏
(22:37:52) hatul: אני יודע, אני רוצה לראות מי עוד.
(22:38:00) dror: אני, למשל.
‏‪(22:38:13)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫לא יודע אם אוכל להגיע. ☺
(22:38:15) hatul: elad, aharoni?
(22:38:26) Elad Alfasa: אולי. תלוי מתי.
(22:38:42) hatul: firebot: you comming?
(22:38:47) firebot: hatul: Sorry, I've no idea what 'you comming' might be.
(22:38:49) aharoni: אני רק אם לא אהיה בחו"ל.
‏‪(22:39:05)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני לא זוכר שהגבלנו את ההגעה של אנשים בדרך כלשהי, למרות שאם נעשה את המפגש במקום פרטי נעדיף להיות בררניים לגבי המוזמנים.
(22:39:52) hatul: אם זה מפגש עבודה, צריך שזה יהיו כאלה שיעבדו.
‏‪(22:40:00)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בדיוק.
(22:40:44) tomer: hatul: הגעה עם לפטופים חובה?‏
(22:40:59) tomer: hatul: מגדירים מטרות ולא נפרדים עד שמשלימים אותן?‏
‏‪(22:41:25)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫מבחינתי גם מרתון של 48 שעות רצופות, אם אין מתנגדים. ☺
(22:41:38) hatul: tomer: עדיף, אבל הלפטופ שלי לא ממש פעיל.
‏‪(22:42:20)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בלי מחשב תצטרך להיות מגיש האוכל או משהו. ☺
(22:42:35) hatul: בוא נקבע יום, לא צריך להיסחף.
‏‪(22:42:41)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אגב אוכל, אפשר לנסות לארגן אספקה של פיצות.
(22:43:13) hatul: תלוי איפה נפגשים.
‏‪(22:43:31)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫מה שחשוב לזכור זה שהרעיון הוא לקיים את המפגש במשך יום לפחות. כלומר אם אנחנו מתחילים ב־9-10, לא נסיים לפני 17-18. 
(22:44:58) dror: חסר לפטופ.
‏‪(22:46:14)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני חושב שהיו כמה הצעות קונקרטיות לגבי מיקום שהתפרסמו בפורום.
‏‪(22:47:09)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫השאלה היא אם למארח יהיו כמה מחשבים פנויים להשאיל לנו, וגם מרחב עבודה משותף מספיק גדול.
‏‪(22:47:21)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫היה איזה מישהו שהציע את עצמו בפורום. לא זוכר מי זה היה. ☺
‏‪(22:47:33)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫וכמובן אפשר לשקול גם מקומות אחרים אם בא לכם.
(22:47:57) dror: HUB?
(22:48:22) tomer: dror: $$$
(22:48:27) dror: ok
‏‪(22:49:03)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫מקום מעולה למפגשים, אבל אני חושב שלשבת שם למשך שעות ארוכות זה ייצא יקר ופחות נוח ממקום אינטימי יותר.
(22:49:49) aharoni: עורו?
(22:50:06) tomer: aharoni: huh?
(22:50:18) hatul: אני מוכן לנדב את הבית שלי.
(22:50:27) hatul: גם אמיר פעם התנדב.
(22:51:54) dror: יש מישהו במרכז?
(22:53:06) ***Elad Alfasa  
(22:53:14) hatul: אולי המקור יכולים למצוא משהו?
(22:53:17) Elad Alfasa: אבל אין לי בית משלי אז...
(22:53:54) oron [oron@moz-CC4EC7C9.adsl.actcom.co.il] entered the room.
(22:56:34) hatul: מוסדות אקדמיים יכולים לתת לנו משהו, אבל צריך בטח תמיכה של המקור.
(22:57:39) aharoni: http://www.uru.org.il/
(22:57:49) aharoni: קצת פוליטיים, אבל מסתדרים טוב עם קוד פתוח.
(22:57:49) tomer: hatul: אפשר, אבל אני לא מת על הרעיון הזה.‏
(22:58:07) aharoni: קרוב להאב. לא יודע כמה עולה.
(22:58:37) tomer: hatul: יותר מידי להתנחל אצלם. אני חושב שהם יעדיפו קבוצות שמעבירות הרצאות כך שהם יכולים להגיד שזה גם לרווחת הסטודנטים שלהם.‏
(22:58:57) tomer: hatul: חוץ מזה, בא לך להיות תקוע יום שלם בכיתת לימוד? ☺‏
‏‪(23:00:39)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני חושב שההצעה של אמיר בפורום הייתה הנדיבה ביותר. 😛
(23:01:08) dror: איפה אתה גר, aharoni?
(23:01:11) aharoni: ליד ירושלים.
(23:01:23) aharoni: לי הדסה אין כרם.
(23:01:34) aharoni: עוּפּס, עין כרם.
(23:01:50) ***aharoni צריך לישון
(23:01:59) dror: תחבורה ציבורית?
(23:02:03) matanya: יש
(23:02:07) aharoni: רכבת קלה FTW
(23:02:09) matanya: 2 קווים
(23:02:24) matanya: אסור לנסוע ברכבת הקלה אם לא חייבים
(23:03:11) ***hatul צריך לסדר את הבית.
(23:03:33) aharoni: אז זהו, שדי חייבים, עם כל הרצון הטוב למחות נגד הניהול הכושל שלה :) . באזור שלי קשה להתחמק ממנה. בכל אופן, רכבת קלה 10 דקות מהתחנה המרכזית ועוד איזה עשר דקות באוטובוס בתדירות גבוהה.
(23:04:07) tomer: aharoni: רכבת קלה! מגניב!!!11111
(23:04:21) matanya: הלוואי שזה היה מגניב
‏‪(23:04:26)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫רק אנשים מוגבלים וכאלה שלא מצליחים להתנתק מהוט מפחדים מרכבות קלות.
(23:04:48) aharoni: היא טובה בעיקרון, אבל מתנהלת רע. אבל אנחנו סוטים מהנושא.
(23:04:56) aharoni: ההצעה שלי לערוך את המפגש אצלי בבית תקפה.
‏‪(23:05:00)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני גם מניח מהטענה בלי הגבלת הכלל שמתניה אינו רוסי.
(23:05:01) aharoni: רק תקבעו אתי מראש תאריך.
(23:05:07) matanya: נשמע מפנק לי
(23:05:18) tomer: aharoni: חשבתי דווקא להפתיע אותך.‏
(23:05:47) hatul: לי זה נשמע נוח.
(23:05:50) matanya: לא מבין איך אתה מגיע למסקנה הזו, אבל היא נכונה
(23:06:07) hatul: אמיר, תפתח דודל עם תאריכים שנוחים לך.
‏‪(23:06:35)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫בואו נחכה עם זה טיפה.
(23:06:39) hatul: תומר, אוגוסט פינגווין ולישון.
‏‪(23:06:44)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫יש נושא אחד שיותר חשוב לטפל בו.
(23:06:56) tomer has changed the topic to: #mozilla.il ‫מוזילה ישראל - http://mozilla.org.il - http://firefox.co.il — אוגוסט פינגווין 🐧
‏‪(23:07:09)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫=== אוגוסט פינגווין === 
‏‪(23:07:09)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫כנס אוגוסט פינגווין יתקיים השנה בחיפה.  השאיפה היא להצליח להביא לשם אנשים שלא נחשפו לעולם התוכנה החופשית עדיין  ושזה יהיה הכנס הראשון בהשתתפותם, כלומר לנו יש פה פוטנציאל גדול לגיוס  אנשים חדשים!
(23:07:09) tomer: http://august.penguin.org.il/
‏‪(23:07:09)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫גם אנחנו צריכים לעזור לפרסם את האירוע כדי להביא אליו קהל שלא מעורב  בקהילה, וכמובן נדאג גם להקמת דוכן מוזילה במתחם, ולכן אנו צריכים מתנדבים  לאיוש הדוכן.
(23:07:09) tomer: https://wiki.mozilla.org/August_Penguin_2012
(23:08:14) hatul: אני בע"ה אהיה.
‏‪(23:09:31)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני מעוניין להזמין לנו ציוד לאוגוסט פינגווין בימים הקרובים. התכנון הוא לנסות להביא גם כרזה חדשה ואולי גם רולאפ.
‏‪(23:09:48)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אנחנו צריכים משהו מיוחד?
(23:10:33) hatul: חולצות - שלי היא מגירסה 4.
‏‪(23:10:43)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫לא נשארו הרבה שרידים של דברים שימושיים משנים קודמות, ויצא כמה פעמים בשנה האחרונה להשתמש בעודפים של שנים קודמות.
‏‪(23:11:03)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני חושב שנשארו לי חולצות חדשות באריזה.
‏‪(23:11:29)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫גרסה 4 יצאה לפני שנה, כך שזה לא מאד ישן. יש לי חולצות מגרסאות מוקדמות יותר. ☺
(23:11:33) matanya: מזמן לא רעננתי את הליין
‏‪(23:11:51)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫(כלומר כאלה משומשות במצד טוב)
‏‪(23:11:53)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫מצב
(23:11:53) matanya: מאז חולצת הבטא, אני חושב
‏‪(23:12:08)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫לא זכורה לי חולצת בטא. הייתה כזו?
‏‪(23:12:39)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אנחנו גולשים, ומתחיל להיות קצת מאוחר.
(23:12:41) matanya: firefox beta testers
‏‪(23:13:12)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫מי מגיע לאוגוסט פינגווין ומעוניין לאייש את הדוכן?
(23:13:34) ***dror רוצה כזאת http://blog.mozilla.org/files/2010/06/adopt_mozilla_tshirt_large.png
(23:13:44) matanya: משהו כזה: http://www.jacoballred.com/free-stuff/firefox-4-beta-team/
(23:14:31) dror: אני מקווה שאוכל להגיע.
(23:14:31) Elad Alfasa: אני כנראה אגיע, אבל לא אהיה בדוכן של מוזילה :)
(23:15:10) hatul: אני אוכל לעזור.
(23:15:34) dror: elad: בוגד.
(23:15:42) matanya: הוא היה בוגד אם הוא היה בדוכן של אובונטו
(23:15:48) matanya: ככה זה לגיטימי :)
(23:16:39) matanya: אני עשוי להגיע
(23:16:39) matanya: ואם אגיע אשמח לעזור
(23:16:39) Elad Alfasa: אני בדוכן של פדורה :)
‏‪(23:16:42)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫הוא היה בדוכן של אובונט באייקון.
‏‪(23:17:21)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫לאור מיקומו של דוכן פדורה בכנס של איגוד ה, אני חושב שאלעד חייב לנו.
(23:18:07) Elad Alfasa: tomer: זה לא היה אובונטו, זה היה המקור
‏‪(23:18:37)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני חושב שהגיע הזמן לחתום את המפגש הזה.
(23:18:44) Elad Alfasa: היו לנו בדיוק 0 משתמשי אבונטו בדוכן
(23:18:44) hatul: נשמע שסיימנו, מי מעלה סיכום?
‏‪(23:18:56)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אני חושב שהגענו לאפס מסקנות, אבל היה לנו מפגש מעלף לדעתי. ☺
(23:19:26) dror: אחרים יגדירו אותי כמרדים :)
‏‪(23:19:57)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫לדעתי נצטרך לפתוח כמה דיונים חדשים בפורום כדי להמשיך עם מה שהעלנו פה. לא מתחייב שנוכל לבצע כל שינוי שיוצע, אבל לפחות יש לנו מה לדון עליו. 
(23:21:40) hatul: צריך לסיים עם האתר, זה תמיד הגיע אליו בסוף.
‏‪(23:22:41)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫לא בהכרח. תרגום למשל חשוב לא פחות.
(23:22:41) matanya: לילה טוב\
‏‪(23:23:06)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫אנחנו עוד שבועיים מוציאים גרסה של ת'אנדרבירד שלראשונה אינה מתורגמת במלואה. לא אורורה וגם לא בטא. 
(23:23:07) hatul: לילה טוב
(23:23:07) ***hatul הלך לעשות עוד הרבה דברים חשובים
‏‪(23:23:31)‬‏‬ ‪tomer‬‏‬: ‫נמשיך בפורום. המשך ערב מהנה לכולם.