עדכונים אוטומטים

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מנגנון העדכונים האוטומטיים המובנה ב־Firefox עוזר לעדכן כל משתמש לגרסה החדשה ביותר של הדפדפן החל מגרסה 12 של Firefox עדכונים מתבצעים על־ידי שירות שמופעל ברקע ואינו מפריע לתפקוד הדפדפן.

ניתן לשנות את אופן ביצוע העדכונים האוטומטיים דרך תפריט כלים ← אפשרויות ← מתקדם ← עדכון, אבל רצוי להקדיש תשומת לב לפני נטרול תכונה זו. למידע נוסף ועזרה בפתרון בעיות הקשורות לעדכוני הדפדפן, כדאי לפנות לפורום שלנו לסיוע נוסף.

שימו לב: נטרול פעולת העדכונים האוטומטיים משמעותה חשיפת הדפדפן לבעיות. בכל עדכון מגיעים עדכוני אבטחה, וחסימת העדכונים משמעותה היא שהדפדפן יישאר חשוף לאותן בעיות לזמן ממושך גם אחרי שהמידע עליהן מתפרסם בפומבי. כמו־כן, גרסאות חדשות כוללות תכונות ושיפורים רבים שהופכים את הגלישה שלך לנוחה יותר, וחבל להישאר מאחור.

נכון להיום, ישנם שני מסלולים נתמכים:

  • המסלול הרגיל הוא עדכונים רגילים (למשל 12.0 ← 13.0 ← 13.0.1). במסלול זה הדפדפן מתעדכן בגרסה חדשה מידי שישה שבועות, ובעדכוני משנה לפי הצורך.
  • מסלול התמיכה המורחבת (ESR) הוא מסלול בו הדפדפן מקבל פחות שיפורי תכונות באופן שוטף, עדכוני אבטחה באופן שוטף בדומה לקצב העדכון במסלול הרגיל, ועדכון גרסה קרוב לפעם בשנה.

נכון למועד כתיבת שורות אלו נתמכות באופן רשמי רק שתי גרסאות – Mozilla Firefox 58.0.2 ו־Mozilla Firefox 52.6.0esr. כל גרסה אחרת אינה נתמכת באופן רשמי ושימוש בה עלול להשפיע על מידת האבטחה של הדפדפן.