שיחה:קיצורי מקשים

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

במוזילה יש דף במערכת העזרה עם פירוט כל הקיצורים ב-windows לינוקס ומק. כך שנראה לי מיותר לפתוח דף נפרד עבור זה, אלא אם כן רוצים לעשות קישור אל chrome://


אגב, בהפרדה נמוכה 800X600 חלון העריכה נדרס על ידי תפריט הניווט, והם חופפים. צחי ‫10:02, 4 מאי 2004 (EDT)


אני זוכר שראיתי את זה, רק כאשר הכתב היה גדול. תבדוק מה קורה כשאתה לוחץ ctrl+0. בקשר לדף קיצורי מקשים, אם יש דף מתורגם בהפצה העברית - אפשר לקשר ל-chrome, אם לא - אז כדאי להעלות לכאן דפים מתורגמים. Mano ‫12:09, 4 מאי 2004 (EDT)


אני בעד להעלות את כל העזרה העברית לרשת. תומר ‫23:11, 4 מאי 2004 (IDT)


כל זמן שלא עומד שום דבר מאחורי הקישורים האלה, כדאי להסיר אותם או לכתוב הערה. אם יש דבר מתסכל זה ללחוץ על לינק, לחכות שהדף ייטען, רק כדי לקבל "Under construction" או דף ריק. Prognathous

בגלל זה זה ויקי, ולא אתר רגיל: אתה מקשר למאמר שקיים או לא קיים. אם הוא קיים, מישהו יכנס אליו, ואם ירצה, ישפר אותו. אם הוא לא קיים, מישהו אולי יכתוב אותו. אם אין קישורים למאמרים חסרים, הם פשוט לא . צחי ‫20:41, 5 מאי 2004 (IDT)


כניסה לדף ריק לא תגרום למישהו להחליט פתאום לכתוב מאמר בנושא, היא תגרום לתסכול על בזבוז הזמן. הדינמיקה של הוויקי היא כזו שבד"כ מספר מצומצם של כותבים פעילים מוסיפים מאמרים ייזומים, ומשתתפים מזדמנים עורכים ומשפרים את הקיים. אם יש מאמרים שאתה מעוניין שייכתבו, יש שתי אפשרויות טובות: (א) כתוב אותם בעצמך או (ב) פתח דף wishlist שבו תכתוב איזה מאמרים היית שמח אם היו מופיעים בוויקי. לינקים לדפים ריקים לא יביאו אותך ליעד, הם רק יגרמו לוויקי להראות דל ולא רציני. Prognathous ‫10:53, 6 מאי 2004 (IDT)

אני לא מסכים, במיוחד עם הטענה שדפים ריקים "יגרמו לוויקי להראות דל ולא רציני". אם יהיו הרבה מאמרים, הוא לא יראה דל, גם אם יהיו דפים שמחכים לכתיבתם, ואם יהיו מעט מאמרים, הוא יראה דל, גם אם לא יהיה אף קישור למאמר ריק. או במילים אחרות, הוא יראה דל אם הוא יהיה דל, בלי קשר לדפים ריקים. ‫צחי ‫16:45, 6 מאי 2004 (IDT)

עוד משהו: נניח שאתה כותב מאמר, ומשתמש במושג שאין לו ערך כרגע, אבל ברור שהוא דורש הסבר. אפשרות אחת היא לקשר למאמר הלא קיים, וכאשר הוא יכתב (למשל, אחרי שמישהו שם אותו ב-wishlist) אז הקישור יהפוך לפעיל. האפשרות השניה, שאתה מציע, היא לא לקשר, וכאשר המאמר יכתב, לחפש את כל האיזכורים של הערך בכל הויקי ולקשר אותם לשם. אני מעדיף את האפשרות הראשונה. ‫צחי ‫17:57, 6 מאי 2004 (IDT)

צחי, יש לפחות עשרה מאמרים שהייתי רוצה לראות בוויקי ולא בהכרח להיות זה שיכתוב אותם. מה דעתך שאני אוסיף קישורים אליהם בעמוד הראשי? אתה עדיין חושב שמבקר באתר שיתקל בלינק אחר לינק שמוביל לדפים ריקים לא יחשוב שמדובר בוויקי דל ולא רציני? תראה לי וויקי *אחד* שמתנהל בשיטה שאתה מציע. כל הוויקים הגדולים (וויקיפדיה למשל) וגם אלה עם-עתיד-גדול-אבל-הווה-בחיתולים (kb.mozillazine.org) לא נוהגים להציע למבקרים שלהם עמודים בלי כיסוי. זה לא עניין מקרי.

מעניין אם יש כאן עוד מישהו חושב שכדאי להפנות מהדף הראשי לעמודים ריקים בתקווה שהמבקרים יכתבו שם מאמרים? ‫Prognathous ‫18:30, 6 מאי 2004 (IDT)

לגבי נושא הערכים, כל מילה כמעט יכולה להכנס להגדרה הזו. אני בהחלא לא רוצה לקרוא טקסט רצוף קישורים ושכל אחד מהם יוביל אותי לדף מת. אם מושג מסויים הוא חשוב, אפשר להוסיף הערה שמזמינה את הקוראים לפתוח עליו מאמר נפרד. הערה כזאת לא תגרום להם ללחוץ סתם על לינק מיותר. ‫Prognathous ‫18:34, 6 מאי 2004 (IDT)

טוב, לגבי העמוד הראשי: אני מסכים שלא צריכים להיות שם עמודים ריקים. באשר לעמודים האחרים, מפעם לפעם כדאי ליצור קישורים שיעודדו כתיבה. קישורים לדפים לא קיימים מוצגים בצבע שונה ובמאמרים רציניים אפשר להכיל אחד או שניים כאלה. כמובן שבעמוד-שבדרך לא כדאי להכליל קישורים ללא כיסוי, זה לא מעודד כניסה חוזרת לאתר.
Mano ‫18:49, 6 מאי 2004 (IDT)


אורן, אני מציע לך להיכנס שוב לויקיפדיה. לפחות בעברית, רוב המאמרים מכילים לפחות מספר קטן של קישורים אל מאמרים שטרם נכתבו, ובוודאי מאמרים גדולים. גם בגרסה האנגלית זה קיים, אך בהיקף נמוך יותר - אולי משום שפשוט יש שם יותר מאמרים שכבר נכתבו. מצד שני, בדף הראשי לא צריכים להיות קישורים כאלה, כי בסופו של דבר אנשים באים לקרוא חומר.

לא נראה לי שיהיה מצב שכל מילה חמישית היא קישור כזה. אולי כל מילה 100, וזה לא נורא כל כך, ובהתחשב בכך שמדובר בויקי ולא אתר כתוב מראש, זה לדעתי יתקבל בהבנה, לפחות על ידי מי שמבין מה זה ויקי. ‫צחי ‫21:46, 6 מאי 2004 (IDT)

בדקתי את העמוד הראשי של הוויקיפידה — אין שם אפילו קישור מת אחד. מאחורי כל קישור עומד מאמר. ‫Prognathous

טרול :) הוא לא דיבר *רק* על העמוד הראשי. לינקים לדפים ריקים בכמות סבירה (ולא בדפים מרכזיים) הם דבר מקובל בוויקי, לכן גם ניתנו להם הגדרות צבע שונות (במערכות יותר מתוחכמות מפיע סימן-שאלה ליד הלינק). ‫Mano ‫23:14, 6 מאי 2004 (IDT)
מכיוון שאני איש של פשרות ;-), בוא נסגור על עמוד ראשי נקי מקישורים מתים, ועל מינימום הכרחי של קישורים כאלה במאמרים עצמם, מקובל על כולם? ‫Prognathous
טוף ‫Mano
לא ביקשתי שיהיו קישורים מתים בדף הראשי, אלא רק במאמרים פנימיים. לדעתי כל מילה שרלוונטית לויקי הזה, כלומר מושג מתוך העולם של מוזילה ספציפית, ושעשויה להיות לא מובנת מאליה, צריכה להיות מקושרת. למשל, לא נסביר כאן מה זה דואל, אבל אם מופיעה המילה ת'אנדרבירד, אז היא תקושר, לפחות במופע הראשון שלה במאמר.

--‫צחי ‫20:39, 17 מאי 2004 (IDT)