אינטרנט אקספלורר

מתוך וויקי
גרסה מ־22:17, 2 בספטמבר 2005 מאת תומר (שיחה | תרומות)

(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אינטרנט אקספלורר הוא המתחרה העיקרי לדפדפנים מבוססי מוזילה, ומחזיק כיום את רוב נתח השוק בתחום הדפדפנים. למרות זאת, בעקבות מספר סיבות, Mozilla Firefox ודפדפנים אחרים פגעו לאחרונה בצורה ניכרת בפופולריות הגבוהה של הדפדפן אינטרנט אקספלורר מבית מיקרוסופט. בין הסיבות לכך שדפדפנים אחרים פגעו בנתח השוק של אינטרנט אקספלורר ניתן למנות את בעיות האבטחה של אינטרנט אקספלורר המדווחות באופן תדיר באמצעי התקשורת בארץ ובעולם, ואת היעילות והפשטות בשימוש בדפדפנים אחרים דוגמת פיירפוקס.

לצערנו, קיימים אתרים המראים תמיכה רק באינטרנט אקספלורר. חלק קטן מאתרים אלו עושים שימוש בטכנולוגיות בלעדיות לאינטרנט אקספלורר דוגמת ActiveX בעוד אחרים חוסמים גישה לדפדפנים אחרים ללא שום סיבה נראת לעין, לרוב כי מפעליהם אינם מיודעים לעובדה כי קיימים דפדפנים אחרים מאינטרנט אקספלורר שתומכים בתקנים בצורה זהה לאינטרנט אקספלורר ולרוב אף יותר טובה.


אינטרנט אקספלורר?! אני משתמש ב־Avant Browser/Crazy Browser/Maxthon/Deepnet Explorer (מחק את המיותר)

דפדפנים אלו ורבים אחרים מספקים חווית משתמש טובה יותר מאשר אינטרנט אקספלורר, ועולים עליו במספר מובנים, אבל משמשים כמעטפת בלבד ומתבססים על המנוע של אינטרנט אקספלורר (mshtml). מסיבה זו, דפדפנים אלו פגיעים לכל אותן הרעות אליהן פגיע הדפדפן המקורי.


Mozilla Firefox?

מוזילה פיירפוקס הוא דפדפן קוד־פתוח המפותח על־ידי אלפי מתכנתים ברחבי העולם במקביל, ומהווה את חוד החנית של תעשיית הקוד הפתוח. דפדפן זה הינו חופשי וניתן להורדה בחינם עבור כמעט כל פלטפורמה וכל מערכת הפעלה, בטוח יותר מדפדפנים אחרים, ומציע תכונות חשובות וחיוניות שלא בהכרח קיימות בדפדפנים אחרים.

דפדפן זה נבנה מהיסוד תוך התחשבות בשמישות וביכולות הרחבה עתידיות, ומציע להורדה מאות רבות של הרחבות, ערכות נושא ותוספות אחרות, כדי שחווית השימוש בו לא תפגם, והוא יתאים לדרישות ולרצונות של כל משתמש ומשתמש.

לפרטים נוספים: http://mozilla.org.il/firefox


מה השיקולים והחסרונות הכרוכים בהתקנת דפדפן נוסף?

אין שום מניעה בהתקנה שניים ושלושה דפדפנים שונים על אותו המחשב. למעשה, התקנת דפדפן שקולה להתקנת כל תוכנה אחרת על המחשב; בדיוק כמו שאפשר להתקין שני משחקים שונים על המחשב, כך גם אפשר להתקין דפדפן נוסף על המחשב. לא מצא חן בעיניך? תמיד אפשר להסיר אותו ללא כל חשש.


התקנתי את פיירפוקס, אבל אתרים מסויימים דורשים אקספלורר. מה עושים?

כל עוד קיימים אתרים שדורשים מאיתנו יכולות שדורשות אינטרנט אקספלורר, חייבים להשתמש באינטרנט אקספלורר. ניתן להפעיל עבורם את אינטרנט אקספלורר ולגלוש בהם כמו בעבר, או:

  • לזייף את ממחרוזת זיהוי הדפדפן של פיירפוקס, ולגרום לדפדפן לדווח לאתר כי הוא אינטרנט אקספלורר. בצורה כזו, ניתן לגלוש במרבית האתרים ללא כל בעיה.
  • להתקין את ההרחבה IEView, שמאפשרת להפעיל את אינטרנט אקספלורר מתוך הדפדפן Firefox, עבור אתרים שאינם נגישים בשום דרך אחרת.


אני לא צריך יותר את אינטרנט אקספלורר. האם ניתן להסירו?

באופן כללי - לא. בגירסאות האחרונות של מערכת ההפעלה "חלונות", אינטרנט אקספלורר הינו רכיב קריטי למערכת ההפעלה, והסרתו עלולה לפגוע בתוכנות אחרות הרצות במחשב, גם כאלה שאינם קשורות לגלישה באינטרנט (כגון הורדה אוטומטית של עדכונים לאנטי־וירוס של Symantec או Mcafee). קיימת תוכנת צד־שלישי בתשלום בשם LitePC שאמורה לעשות זאת, אך זו איננה מסוכנת ואיננה מומלצת עבור משתמשים שאינם בקיאים ברזי מערכת ההפעלה.

לעומת זאת, ניתן למנוע גישה לאינטרנט אקספלורר במספר דרכים:

  • הסרה של צלמיות ההפעלה של התוכנה מתפריט ההתחל ומשולחן העבודה. כדי להסיר (או להחזיר) את הצלמית משולחן העבודה יש ללחוץ לחיצה ימנית על שולחן העבודה -> מאפיינים -> שולחן עבודה -> התאמה אישית של שולחן העבודה -> Desktop Icons, ולהסיר את הסימון מאינטרנט אקספלורר.
  • לגשת למסך הגדר גישה לתוכניות וברירות מחדל ולהסיר משם את הסימון "אפשר גישה לתוכנית זו" המתייחס ל־Internet Explorer.
ערך זה הנו קצרמר.  אתם מוזמנים לתרום לוויקי ולערוך אותו.

תרמו לדף זה: תומר