גיליון סגנונות גלובלי

מתוך וויקי
גרסה מ־21:22, 21 במאי 2004 מאת צחי (שיחה | תרומות) (=מה אפשר לעשות עם זה?= עכביר -> עכבר)

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

גיליון סגנונות (Stylesheet) הינו שיטה מודרנית להגדרת עיצוב עבור אלמנטים בעמודי HTML. כשמדובר ב־Mozilla, ניתן להשתמש ביכולות אלו גם עבור ממשק המשתמש. מידע נוסף על גיליונות סגנונות ופרקי לימוד, ניתן למצוא באתר W3Schools. דפדפנים מבוססי Mozilla כוללים שני גליונות גלובלים (המיועדים לעריכת המשתמש) עבור כל פרופיל: userContent.css ו־userChrome.css.

userContent.css

בקובץ זה ניתן לקבוע הגדרות סגנון שיכנסו לתוקף עבור כל דף בו תבקרו (ובאמצעות הרחבה ניתן גם להכניס הגדרות לתוקף בעבור אתר מסוים בלבד). ההגדרה הבאה למשל, תקבע כי טקסט בתיבות-עריכה יוצג בגודל-גופן הזהה לגודל הגופן בדף:

textarea {
font-size: 100%;
}

את הגדרות אלה ודומות להן יש להוסיף לקובץ userContent.css שבתיקיית הפרופיל שלכם. שימו לב: כברירת מחדל, תיקיית הפרופיל אינו כולל קובץ זה ויש ליצור אותו (כקובץ טקסט פשוט). השינויים שהכנסתם לקובץ זה יכנסו לתוקף בפעם הבאה שתפעילו את הדפדפן.

הדגל important!

הגדרה כמו זו המוצעת למעלה עובדת כל עוד לא הוגדר אחרת בקובץ הסגנונות הפרטי של הדף בו אתם מבקרים. במילים אחרות: להגדרה לא תהיה כל השפעה אם יוצר האתר קבע הגדרת סגנון שונה עבור אותו מאפיין. כדי למנוע התנהגות זו, ניתן להוסיף את הדגל important! בסוף ההגדרות הרצויות (לפני הנקודה-פסיק), כך למשל תראה ההגדרה שמלמעלה:

textarea {
font-size: 100% !important;
}

הוספת דגל זה דורסת את הגדרות הסגנון המקבילות שקבע יוצר הדף.

userChrome.css

בקרוב...

מה אפשר לעשות עם זה?

מספר דוגמאות:


כתובת לקישור חיצוני: http://wiki.mozilla.org.il/index.php/GlobalCSS