קריאת RSS מהדפדפן

מתוך וויקי
גרסה מ־17:43, 26 באוקטובר 2004 מאת עידו (שיחה | תרומות) (feed == הזנת נתונים?)

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה בהכנה ואיננו מעודכן כרגע. לא להיבהל.


כתגובה להודעה בבלוג של שושנה, ניסיתי לבדוק איך מתפקדים קוראי ה-RSS של מוזילה במציאות, ובעבודה עברית בפרט, והתוצאות היו די מעודדות. לא בדקתי את התוספים שעושים שימוש בשרת לצורך תירגום ה-RSS ל-HTML והצגתו בסרגל, מאחר והם תלויים בשרת מיוחד לצורך עבודתם התקינה.

Live Bookmarks

הדפדפן Firefox החל מגירסה 0.10 כולל מפענח RSS פנימי, שמציג את ה־RSS בתור קישורים רגילים בסימניות. לדעתי זה פחות נוח מאשר קורא RSS "אמיתי", מאחר וזה נותן רק קישור לידיעה, אבל זה שימושי במיקרים מסויימים.

איך מפעילים? נכנסים לעמוד עם הזנת נתונים בטכנולוגיית RSS או Atom, ולוחצים על הכפתור של ה־RSS ( rss.png ) שמופיע בשורת הסטטוס של הדפדפן.

http://www.mozilla.org/products/firefox/live-bookmarks.html

RSS Reader Panel

מאד פשוט (10K בלבד), וכולל תכונות בסיסיות. את הערוצים מאחסנים בתור סימניות, ויש גם ייבוא של opml.

התוצאות מוצגות בתיבה קטנה (יותר מידי קטנה...) בסרגל הצד, וישנה אפשרות לגרום להם להיפתח גם על הדף הנוכחי. כשניסיתי את האפשרות השנייה במקביל לעבודה בטאבים, הוא כל פעם פתח לי את הערוץ על הדף הפעיל, במקום על הדף שהיה פעיל כשביקשתי את הערוץ, וזה מעיק.

[ss.png ss_t.png]

http://fls.moo.jp/moz/rssreader.html


aggreg8

תוסף קצת יותר גדול (47K), שעושה את העבודה פחות או יותר אותו הדבר. קצת מסורבל יותר, אבל יודע לשמור "פיידים" מקומית על הדיסק הקשיח.

לא כולל שום שימוש בסרגל הצד, למרות שהממשק שלו כולל דף מרכזי בו מוצגות התוצאות, וסרגל צדדי שמזכיר את סרגל הצד של הדפדפן. חבל מאד שלא השכילו לעשות שימוש בסרגל הצד, כדי לאפשר לי לפתוח כמה "פייד"-ים במקביל.

בגירסה הנוכחית הוא לא יוצר קיצור דרך להפעלתו בפיירבירד, כך שיש צורך לכתוב את הכתובת chrome שלו ידנית. הקישור מופיע באתר של התוכנה, למרות שלא במקום מספיק בולט.

[http://www.aggreg8.net/Documentation/Screenshots/screenshots.php IndDisplay_screenshot_small.gif]

http://aggreg8.net

פיתוח התוסף הופסק, והפיתוח המשיך בשם Sage.

screenshot1.jpg

שני התוספים האחרונים מציגים עברית בצורה טובה (לא חוכמה, הם מסתמכים על העברית של דפדפני מוזילה), וחוץ מכיוון הכתיבה של הטקסט, אין להם שום בעיה עם עברית. אפשר כמובן לתרגם את קובץ ה-XSLT שמשמש לתצוגה, כך שיתאים לאתרים בעברית, אבל זה יפגע בצורה זהה באתרי RSS אנגליים. הפתרון יגיע כשמישהו יטרח לתרגם את אלגוריתם קביעת כיוון השפה של יוניקוד לג'אווה-סקריפט, מה שיאפשר הטמעה של הקוד ברכיבים הפנימיים של הדפדפן עצמו, כמו גם בדפים שמוצגים בו.


תרמו לדף זה: ‫תומר

מקור: הפורומים של mozilla.org.il