עונת ציד הבאגים בעיצומה!

אמש פרסמנו כאן ידיעה בנוגע לשחרור של בטא 4. בגרסה זו לצערנו נמנע שחרור של גרסה עברית למק, מהסיבה שערכת הנושא הרגילה של פיירפוקס 3 במק פשוט לא נראית טוב תחת הממשק העברי. פיירפוקס הוא דפדפן בקוד פתוח, וכחלק מזה גם תהליכי הבדיקה והדיווח מתבצעים בצורה פתוחה על־ידי הקהילה.

כרגע, למשל, אנחנו נמצאים בעיצומן של ההכנות לגרסת הבטא הבאה, ודרושות לנו כמה שיותר עיניים שיבחנו את איכות התרגום, ואנשים שיסייעו לנו לתקן שגיאות כתיב ולשפר את הניסוח, כמו גם לזהות ולאתר באגים שקשורים לעברית ובכלל. ממש במקרה יום שישי הקרוב מוקדש לנושא בדיקות של ערכת הנושא ב־mozilla.org.

חזרה למק – בבטא 4 העברית (והערבית) הוסרו מהשחרור מאחר והתברר שגרסאות אלו אינן שמישות. מאחר ואנחנו איננו משתמשי מק באופן יומיומי נבצר מאיתנו לזהות את כל הבעיות מבעוד מועד, ולכן הגענו למצב בו לא הייתה ברירה ונאלצנו לוותר על שחרור גירסאות למק באופן זמני. בעזרתכם נוכל להחזיר בהקדם את פיירפוקס לתצוגה תקינה גם על מק.

ממשק המשתמש של פיירפוקס במק (פיירפוקס 3 בטא 4)ממשק המשתמש של פיירפוקס במק (פיירפוקס 3 בטא 4)

מעוניין לעזור בבדיקות? תבורך! הנחיות לגבי צורת הבדיקה ניתן למצוא כאן, וניתן לדווח על בעיות ותקלדות באזור המתאים בפורומים שלנו או ישירות בבאגזילה. שאלות ובקשות נוספות ניתן לפרסם בפורום שלנו.

אנחנו שמחים על כל אדם שמביע נכונות ורצון להתנדב, ולעזור להפוך את פיירפוקס לדפדפן מוצלח עוד יותר. למעשה, אנחנו נשמח לשמוע במה אתה יכול להיות לנו לעזר. כל עוד לא תציע משהו גרנדיוזי ומופרך, אנחנו כנראה נאחל לך דרך צלחה ונשמח להיעזר בך. לא חייבים ידע נרחב בתכנות או במחשבים בכלל, וגם תרומות קצת יותר חומריות יתקבלו בברכה.

8 תגובות בנושא “עונת ציד הבאגים בעיצומה!

 1. תומר,
  נראה שכרגע יש showstopper רציני בגרסה העברית למק שהוא בסרגל הניווט (כפי שנראה בתמונה). נראה לי שאין טעם לחפש בעיות תרגום, אם בסופו של דבר גם בטא5 לא תצא עם עברית למק בגלל שהסרגל לא יתוקן.
  לפי מצב הבאג בבאגזילה, אף אחד לא מטפל בזה כרגע, והשאלה היא מה נדרש כדי שהבאג המרכזי הזה כן יזכה לעדיפות?

 2. קודם כל – בעיות התרגום נכונות גם למשתמשי מק וגם למשתמשי הפלטפורמות האחרות.

  בקשר לבעית ערכת הנושא – במוזילה יש עדיפות למק על־פני לינוקס. בלינוקס אין שום בעיה, ולכן גם לא סביר שהבעיה תישאר כמו שהיא במק. כדי להבטיח את הטיפול ולזרז אותו, ככל שיותר משתמשים יודיעו בבאג את רצונם בתיקונו (ואף יסייעו בפתרונו במידת האפשר), כך הוא ישאר בתודעה של האנשים הרלונטיים זמן רב יותר, והם יבינו את חשיבות העניין מבחינתנו.

 3. לדעתי עד שלא יבוא מישהו מקהילת המק, עם ידע ב-CSS ועיבוד תמונה בסיסי, ויתקן את זה, אף אחד לא יתקן את זה. אם המקיסטים רוצים פיירפוקס 3 בעברית, הם צריכים לדאוג לכך בעצמם.
  זה לא נורא מסובך, ואשמח לייעץ למי שישאל.

 4. צחי,
  אני מוכן להרים את הכפפה. שלחתי שלך מסר דרך yahoo, אבל כנראה שלא ראית אותו.

 5. פינגבאק: חדשות מוזילה » Blog Archive » פיירפוקס 3 בעברית למק חזר!

 6. פינגבאק: בלוג פשוט » Blog Archive » הו-הו-הו-הו, איך שגלגל מתהפך לו…

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.