וויקי:אודות

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מה זה וויקי

וויקי (את הו"ו יש לבטא במבטא עיראקי כבד, כמו Wiki) הוא אתר שבו כל מבקר יכול לערוך את הדפים. זאת בניגוד לאתר רגיל, בו רק למנהל האתר או מורשים מטעמו יש אפשרות לערוך את הדפים. צורה זו של כתיבת אתר מאפשרת לאסוף ידע מהמבקרים, ולבנות דפים בנושאים שונים, בהתאם לנושא סביבו נבנה הוויקי.

מה זה הוויקי של משתמשי מוזילה

מה זה מוזילה

מוזילה (Mozilla) הוא דפדפן וחבילת יישומים המיוצרים כיום על ידי קרן מוזילה (Mozilla Foundation) בשיטת הקוד הפתוח. זו תוכנה המכילה דפדפן, תוכנת דואר אלקטרוני, עורך HTML קל לשימוש, תוכנת לקוח IRC (צ'אט), וכלים מתקדמים לפיתוח אתרים. בנוסף, מייצרת הקרן גם דפדפנים עצמאיים המבוססים עליו: Firefox לשלושת מערכות ההפעלה העיקריות - Windows,‏ Mac OS X ולינוקס (תורמים ייצרו גרסאות גם עבור סולאריס ו-OS/2), קמינו - דפדפן למערכת Mac OS X, ו-Thunderbird - תוכנת דואר אלקטרוני עצמאית, גם כן לשלושת מערכות ההפעלה העיקריות והשתיים הנוספות.

מערכת וויקי זו מופעלת על ידי קבוצת הלוקליזציה העברית של מוזילה, במטרה לייצר מאגר של מאמרים בנושאים שונים, שיוכלו להיות לעזר הן למשתמש הקצה בתוכנות שהוזכרו, והן למפתח, המעוניין לעזור בפיתוחן, לפתח להן הרחבות (הן מאוד מודולריות, שכחתי לציין), או לפתח אתרי אינטרנט שיפעלו היטב עם דפדפני הדור הבא האלה.