פיירפוקס בעברית

מתוך וויקי
(הופנה מהדף Firefox/l10n)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

למידע כללי על תרגומים, נא לעבור לכאן.

כיצד מנוהל התרגום של פיירפוקס על רגל אחת

מוזילה מפתחים את הדפדפן במקביל בשלושה ערוצים עיקריים —

  • Firefox Beta – הגרסה הבאה של הדפדפן. גרסאות אלו כבר כמעט מוכנות ויש לצמצם למינימום את העבודה עליהן. נכון לעכשיו הגרסה שבבטא היא Firefox

59.0b7.

  • Firefox Aurora – ענף הליטוש המרכזי של הדפדפן. בגרסאות אלו הקוד כבר די יציב אבל עשוי להשתנות במידת מה עד המעבר שלו לערוץ הבטא. נכון לעכשיו מדובר על Firefox

.

  • Firefox Nightly – ענף הפיתוח של הדפדפן. בענף זה מכניסים תיקונים ושינויים באופן תדיר והוא עשוי להישבר מידי פעם.


למידע נוסף והורדה, נא לעיין בדף הערוצים באתר mozilla.org.


התרגום של Firefox לעברית מנוהל כרגע במערכת מקוונת בשם Pontoon. ניתן להציע תרגומים חדשים למחרוזות, ואלו יבדקו ויאושרו על־ידי אנשים בעלי הרשאות. כאשר מבצעים שינוי למחרוזות קיימות, כדאי לפתוח על כך דיון בפורום המתאים באתר עם קישורים למחרוזות הרלוונטיות, כדי להבטיח שמאשרי המחרוזות לא יפספסו אותן, ואם מדובר בטעות מביכה גם נוכל לשלב אותן בקוד באופן מזורז יותר.

לאחר תרגום ואישור המחרוזות מועברות המחרוזות לשרת ניהול גרסאות הקוד Mercurial. בעקרון אין בעיה לעבוד על קבצי התרגום ישירות, אבל הדבר עשוי לגרום לבעיות בעבודה של מספר אנשים במקביל. למרות זאת, לעתים אנו עושים פעולות חיפוש והחלפה בצורה גורפת דרך מערכת הקבצים באופן ישיר.


לאחר שהתרגום נשמר במערכת בקרת הגרסאות, מערכת הבנייה תהדר ותבנה ממנו גרסאות. הנ"ל נקרא "בניות ליליות" למרות שמדובר במערכת מסוג "בנייה מתמשכת". ניתן לצפות במידע על הבניות האחרונות ב־Tinderbox (ירוק זה טוב, אדום זה רע, שחור עם להבות זה רע מאד), ובלוח הבקרה שמציג מידע מפורט על הבניות האחרונות וגם על תקלות שהתרחשו בהן: https://l10n.mozilla.org/shipping/dashboard?locale=he

ולסיום, ניתן להוריד גרסאות ליליות מה־FTP. בעת שימוש בגרסאות אלו כדאי לנקוט במשנה זהירות כי מדובר בגרסאות שלא נבדקות, והן עשויות להיות הרסניות לפרופיל המשתמש או למחשב בכלל. כדי להקטין את מידת הנזק לפרופיל העיקרי נהוג להגדיר פרופיל נפרד עבור גרסאות הפיתוח במנהל הפרופילים, וניתן גם להגדיר הפעלה של שני פרופילים במקביל אם מעוניינים להפעיל את הדפדפן הראשי במקביל לגרסאות הפיתוח או להפעיל שתי גרסאות פיתוח במקביל.


קישורים למערכות

Firefox Aurora

הערות:

  • מגבלות של מערכת התרגום גורמות לכך ששינוי של מחרוזות קיימות אינו מציג חיווי בולט במצב אישור המחרוזות. אם משנים מחרוזות קיימות, נא להודיע על כך בפומבי למאשרי המחרוזות.
  • אם ביצענו עבודה על התרגום מחוץ למערכת ייתכן שהוא אינו מעודכן במערכת.


Firefox Beta

הערות:

  • אנחנו לא משתמשים במערכת ניהול התרגום עבור ענף זה, הוא מסתנכרן בתרגומים של Aurora. הפרויקט קיים במערכת התרגום בשביל שנוכל לעשות בו שימוש עתידי בעת הצורך, ועבור מקרים בהם עבודת התרגום מתבצעת על Beta במקום על Aurora. אם בטעות התעסקתם עם המחרוזות שבו, נא להעביר אותן ל־Aurora כדי שנוכל להתייחס אליהן.


Firefox Nightly

הערות:

  • אנחנו לא משתמשים במערכת התרגום עבור ענף זה, הוא אינו מסתנכרן בתרגומים של ענפים אחרים. הפרויקט קיים במערכת התרגום בשביל שנוכל לעשות בו שימוש עתידי בעת הצורך, אם נבחר להקדים את Aurora ולעשות עבודה ישירות על ה־Trunk. אם בטעות התעסקתם עם המחרוזות שבו, נא להעביר אותן ל־Aurora כדי שנוכל להתייחס אליהן.


קישור קצר לדף זה: firefox/l10n